Pojď za tátou

• Kanada Come to Daddy (více)

Norvalův (Elijah Wood) život je, mírně řečeno, obtížný. Frustrovaný mladík žije se svou matkou a snaží se překonat závislost na alkoholu. Když Norval obdrží nečekaný dopis od odcizeného otce, který ho zve na návštěvu, sedne na autobus a odjede do otcova odlehlého domu na malebném pobřeží. Možná, že jejich opětovné shledání vyplní emocionální prázdnotu, kterou Norval cítí. Brzy si však na svém otci všimne něčeho zvláštního, nepříjemného pocitu vyvolaného nevhodnými poznámkami a nadměrnou konzumací alkoholu. Norval si záhy uvědomí, že jsou jeho naděje na sblížení s otcem zmařeny. Místo tepla rodinného krbu ho čeká děsivá noční můra. (Cinemax)

bizz_mjc

Nestárnoucí Woods v dalším ne podivném, ale ani ne tradičním filmu, kde po 30 letech navazuje vztah se svým otcem. Na komedii, i černou, je to málo, na horor vlastně taky. Dobrá jednohubka, více netřeba. ()

lykan9

Při sledování tohoto filmu jsem si připadal jak na houpačce. Začátek poměrně nudný, asi po 40 minutách nastoupila tajemná část, která mě zaujala, poté se to změnilo v kravinu a následně v kulervoucí řežbu, která to celé zachránila. Sice nevím, co přesně si mám o Pojď za tátou myslet, ale díky finále poskočil v mých očích o řád a půl výše. Na sjednocení svých pocitů si budu muset tento thriller v budoucnu pustit ještě jednou. ()

zsn odpad!

Elijah nikdy nehrál v dobrých filmech. Kde se jeho jméno objeví, to je zárukou odpadu. Další fantasmagorie. ()

Forsberg11

Bohužiaľ nie... toto skutočne nemôžem nijako oceniť. Snaží sa to byť (a možno aj je..., neviem to posúdiť, veď som len buran) vysoko artové, progresívne, plné satiri a čierneho, inteligentného humoru, ale vo finále je to nudné ako katolícka omša. Možno raz som sa trochu viac pousmial a dvakrát sa potešil z nejakého toho hororového prvku a v podstate potešil aj herecký výkon E. Wooda, no inak je to skutočne strata času Aj pri pozeraní, a aj pri písaní komentáru... Radšej ruky preč... 35 %!! ()

sedm.1

Jasně že mě tato divočinka sakra bavila, nemám jí totiž naprosto co vytknout. Má skvělou, potemnělou atmosféru, několik opravdu vtipných, převážně černohumorných scének, zápletka je nepředvídatelná, plná působivých zvratů a překvapení, navíc obohacený o slušně vygradovaným závěr, kde dojde i k nějakému tomu efektnějšímu mordu, opomenout samozřejmě nemohu ani na velice funkční momenty napětí, které skutečně působící po celou dobu, a třešničkou na dortu je pak herecké obsazení, plné zatraceně výrazných a neotřelých ksichtů, plus jako fakt pecka bonus samozřejmě Elijah Wood, jenž zřejmě už pochopil, že do áčkové herecké ligy asi nikdy už patřit nebude, a tak se vydal cestou účinkováním v mimotrendových záležitostech a já mu zatím fakt upřímně fandím, jelikož jeho výběr postav a filmů je zatím vážně parádní, což právě v Come to Daddy dokazuje a jen tak mimochodem, ten kluk fakt nestárne, i s tím crazy knírkem bych mu pivo pořád neprodal :-). Mě každopádně ale tento snímek zkrátka vážně hodně bavil, je svižný, zábavný a já ho musím rozhodně doporučit, i když s vědomím, že ho docení skutečně jen divák, který se nebojí výstřednějších podívaných. ()

Silwer

Zvlastni bizar,moc se s nicim nesral a syrove si dojel do cile..uz to videt nemusim,ale uplne to odsoudit taky nemuzu😁 ()

Corpsegrinder

Správně ujetá šílenost která rozhodně nesedne každýmu, já se každopádně bavil. Celou dobu to bylo spíš na tři hvězdy ale jakmile došlo na pobodání posraným perem (doslova) tak jsem věděl že musim aspon jednu přidat. Frodo toho debílka hraje suprově, ale žádná z postav v tomhle filmu nezaostává. ()

Sunny.69

Zajímavá kamera, a spousta naturalistických až surových záběrů. Film, který zanechá v člověku aspoň nějaký pocit. ()

SatyR.film

To je taký mix všetkého, že až ani neviem čo som to vlastne videl. Po udalostiach "žeby muj tata, nebyl muj tata?" som čakal, väčší rozbeh a nestalo sa nič, okrem nudnej swingers party na motely. Slabé 2* ()

warrenur

Tak toto je dalsi z radov uletov, kde sa Elijah "prichomietol". "Arthur!" ;) Strasna blbost s rozporuplnymi vykonmi a este haluznejsim scenarom...ak sa to tak da nazvat. ()

Meteorista

Pár vtipně-absurdních situací tam bylo, to teda jo. Nejvíc vtipný mi asi přišlo, že hlavnímu hrdinoj jeho táta psal, že by „rači sral žiletky, než se viděl se svym tátou“. Jinak Elijah Wood prostě od Pána Prstenů hraje v samejch divnofilmech. A nevim, jesi je to dobře, anebo ne. ()

Raziel_cz

Napínavá podivnost, která začne jako dusivý domestic thriller, jen aby v půlce přehodila výhybku a stala se brutální černohumornou vyvražďovačkou. Scénář sice v té druhé polovině nedrží úplně pohromadě a chybí mu jeden záporák k tomu, aby poškrábal vaše OCD, ale vyzvratovaný je výborně, akční scény jsou super a krev stříká extenzivně a frekventovaně. Elijah Wood si může na seznam připsat roli dalšího podivína a Martin Donovan nutně potřebuje vlastní Taken. Produkování Turbo Kida a Houseboundu Timpsona očividně poznamenalo tím nejlepším způsobem. Bezva věc. ()

Rathalos

Elijah Wood je herec,ktory vie zahrat svoje role vyborne a v tejto tiez exceloval,jedna sa skor o thriller s prvkami cierneho humoru,nejakymi zvratmi,zopar drsnymi scenami a pribehom,ktory zaujme,mne sa tato sialenost pacila...:-) ()

Heroine odpad!

I když to v první polovině vypadalo, že to bude napínavé a originální, druhá polovina se proměnila v komedii a frašku. ()

Cinematrix

Elijah Wood s knírkem vypadal jak polskej pornoherec. Ještě že mu na začátku aspoň ulítnul ten hroznej klobouk. I tak jsem měl ale problém mu nějak fandit, protože tenhle nekňubácky vypadající malej hobit se prostě do hlavních rolí nehodí. A už vůbec ne do rolí, kde má svejma ručičkama o tloušťce nohou záchodovýho pavouka někomu namlátit. Rozhodně se nejednalo o žádnej horor, protože napětí to mělo menší, než guma v teplákách od Vietnamců a čim víc se to snažilo šokovat, tim víc to bylo stupidnější. Je to škoda, protože začátek byl super a Stephen McHattie byl v úvodu naprosto dokonalej. ()

geek.ondra

Ze začátku se to jeví jako zajímavé psycho. Po 20 minutách ale člověku dojde že je to další bezvýznamné žánrové béčko a že Frodo už na to nemá. 3/10 ()

Likan7

Absurdní žánrový mišmaš, který častokrát trefí humornou scénu, ale po většinu je mimo mísu. Ze začátku zahákne diváka zvláštním dějem, který se vyvíjí ještě podivněji, ale v půlce se vše vysvětlí a žánr se změní na trochu krvavější guláš thrilleru a komedie. Potěší jen fajnovej Elijah. ()

Knor

Docela šílenost a velmi překvapivý Elijah Wood, kterýho mám právě kvůli takovým rolím stále raději. Tenhle film je dost zvláštní, cernohumorná ujetost, které by možná víc sedlo míň humoru. Zvraty byly fajn, herci taky, ale bohužel tu bylo spoustu nelogičností, děr v ději a konec je prostě divnej. Jednou se to dá zkouknout, ale vracet se k tomu určitě nebudu. ()

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu