Michael Faraday (Jeff Bridges) je univerzitním profesorem historie a specialistou na problematiku terorismu. Se svým desetiletým synkem žije v domě na předměstí Washingtonu D.C. a jen těžko se vyrovnává s nedávnou ztrátou manželky, agentky FBI, která zahynula při výkonu služby. Nové světlo do jeho rozvráceného života vnese sympatická rodina Langových. Stoprocentní Američan Oliver (Tim Robbins) se s manželkou a dvěma dětmi přistěhoval teprve nedávno a zdá se, že zdvořilostní vztah mezi sousedy brzy přeroste v přátelské pouto. Pak ale Michael přistihne nového známého několikrát při lži a vypraví se po stopách jeho minulosti. Odhalí šokující fakta úzce související s jeho specializací - Oliver Lang je totiž s největší pravděpodobností nebezpečný terorista, který se do Washingtonu přistěhoval v rámci příprav nové akce. Dokáže odborník na otázky terorismu osvědčit své znalosti v praxi a zhatit dokonale promyšlený plán teroristů? (oficiální text distributora)

Rathe

Hodně zajímavý snímek o atentátnících. A film se může chlubit hodně podařeným koncem. Jako hlavní hrdina, tak ani já jsem to netušil. Došlo mi to asi ve stejnou dobu jako Michaelu Faradyovi. Zároveň chci i ocenit herecký výkon Jeffa Bridgese. ()

Sejkorka

Miluj bližního svého je známý román E.E. Remarqua. Přemýšlím, proč se u nás film promítal pod tímto názvem (orig. Arlington Road) Ale zase lepší, než Výbuch bude v pět. Je to velmi slušný thriller s nečekaným koncem. Málokdy ve Svatém háji zvítězí lež a nenávist nad pravdou a láskou. Je pravdou, že teroristi po celém světe taky moc často neprohrávají. Velmi dobré výkony všech 4 hlavních protagonistů. Zaujme Joan Cusack, usměvavá manželka psychouše Olivera (Tim Robins). ()

Harding164

Matty tentokrát trefil hřebíček přímo na hlavičku. Můj soused zabiják bez humoru, který se ze všech sil snaží tvářit jako seriózní thriller. To se mu ale ani náhodou nedaří, protože vám své tajemství skoro okamžitě vyslepičí. Upřímně se divím že soused nenosí tričko s nápisem „Miluju terorismus“ a na zahradě nemá obří krabice s nápisem TNT jako v nějakém starém animáku. Nebyl by o nic nápadnější, než už je. Jediná skutečně zajímavá část filmu je šokující konec který jsem skutečně nečekal. Bohužel i tady scénárista doufá že se nad tím nebudete moc zamýšlet, jinak totiž zjistíte že stejně jako zbytek filmu, ani konec nedává smysl. Dvě hvězdičky za vizuál, herce a hudbu. ()