Reklama

Reklama

Výskumníci SG1 navštívia planétu, kde sa musia bezpodminečne prispôsobiť zvykom tamojšej kultúry. Aj napriek tomu však ich pobyt nebude bezproblémový, práve naopak. Na tejto planéte vládne náboženstvo, ktoré trochu pripomína islam a ženy nesmú mať odhalené tváre. (TV JOJ)

Recenze (19)

Xeelee 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

E02 ⤶ Netuším, co tolika lidem vadí na této epizodě. Střety s odlišnými kulturami a diplomacie patří mezi jedny z výrazných témat Hvězdné brány a tenhle díl byl prvním, kde na oboje došlo. Začalo to kulturním střetem a pak se to zvrtlo v záchrannou operaci. Děj je kvůli krátké stopáži poněkud zjednodušený, místy až trošku naivní, ale jako celek IMHO epizoda funguje dobře a člověka to donutí zapřemýšlet. Plus se dozvíme něco málo o Samantě a jak všichni kromě ní souhlasili, v tomhle dílu jí to moc slušelo :) ⤷ E04 ()

Reklama

HellFire 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po první epizodě a vynikajícím pilotu je to kvalitativně hodně velký pokles. Carterová sice není žádná bojovnice, ale toho malého kluka by si určitě podala. Potěšil aspoň Cary-Hiroyuki Tagawa. Ne nadarmo spousta fanoušků a samotní producenti považují tuhle epizodu za nejslabší. ()

Damnsinead 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nevím, na co si všichni stěžovali, tahle epizoda nebyla zase tak špatná, akorát námět by si zasložil lepší (a delší) zpracování, než se jí dostalo. Jen je škoda, že po filmu z roku 1994 se všichni vykašlali na cizí jazyky.  Představa, že si přivandrujete na cizí planetu, kde vládne něco jako Mongolská říše s prvky ruské kultury a islámu, a všichni mluví perfektní angličtinou, je dost komická. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama