Ó, jak jsou pan a paní Thursbyovi na svého syna Rogera (Ian Carmichael) hrdí. Aby ne, vždyť právě úspěšně dokončil studium práv a chystá se navázat v rodinné tradici započaté už jeho slavným strýcem. Hned na první štaci v Londýně je přijat jako koncipient v právní poradně převelice roztržitého pana Grimese (Miles Malleson). Ani se nestačí pořádně seznámit s novým kolegou a spolubydlícím Henry Marshallem (Richard Attenborough), a už se, pochopitelně nedopatřením, ocitá jako obhájce u soudu. Výsledky kauz, ve kterých figuruje, ale počínají hraničit s katastrofou, a co je vůbec nejhorší, Roger neumí hrát golf! (dopitak)

dopitak

Velice oldschoolová záležitost s mladičkým Attenboroughem a téměř nepoznatelným Terry-Thomasem (identifikujete ho jen díky jeho typické mezeře) v malé roličce obžalovaného recidivisty. Hlavní roli hraje Ian Carmichael, a nutno podotknout, že na postavu čerstvého právnického absolventa byl už přeci jen poněkud starý. Potěší civilní výkon náruživého hráče golfu a soudce v podání Johna Le Mesuriera. Komedie už je z hlediska vtipnosti poněkud za zenitem, přesně ale zapadá do stále ještě preferovaného dramaturgického plánu ČT, a tak je pro mě docela překvapením, že ta film zřejmě ještě nevysílala. Slabý tip pro filmový klub ČT (například v rámci filmografie Richarda Attenborougha). ()