Letní hokej

Tomáš Bojar

Šimon Hájek

Zvuk:

Adam Levý

Překvapivě mrazivá sonda do české mentality, načrtnutá na jednoduchém příběhu dvou dětských hokejových týmů, které každý reprezentuje zcela odlišný přístup nejen ke sportu, ale zejména k životu jako takovému. Úvaha o neschopnosti a neochotě vidět svět za hranicí vlastní země je tu nakonec důležitější než sport i veselé situace z cesty do neznáma.(20.7.2019)

Pět hvězd za ten konec. Celý film byl poněkud zábavný, i když některé momenty mohli být pro účinkující poněkud strašidelné. Krásná ukázka čechátsví, ale ten konec mě opravdu zarazil. Děti, které jsou talentované na sport, studium či cokoliv by měli mít nějaký normální azyl. A nebo se jedná pouze o cíl tím koncem zaskočit diváka?(29.7.2019)

Překvapivě silná podívaná, která vlastně není vůbec o sportu. Zábavný úvod a první část filmu se zcela mění přesunem do českých kulis. Za Malinu a spol. jsem se styděl ještě dlouho po skončení filmu. Arturů není nikdy dost. Česká malost v 21. století. "Konec", nebo spíše epilog, to posouvá ještě trochu dále, ale já už měl dost po Náchodě. Rozhodně stojí za vidění. A ve vedlejší roli exceluje kostkový cukr.(15.8.2019)