Reklama

Reklama

Letní hokej

  • angličtina Off Sides (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

V létě 2017 se mladí hokejisté z východočeského Náchoda vypravili do dalekého Maroka, kde je čekal rozhodně nejzábavnější tréninkový kemp jejich dosavadní kariéry. Nepřijeli sem totiž jenom hrát hokej, ale hlavně se zblízka seznámit s místními lidmi a jejich způsobem života. O několik měsíců později zase hokejisté z marockého Salé zamířili do České republiky, aby tu v obrácené podobě zažili to samé. Výsledkem je živý dialog dvou rozdílných kultur, plný různých malých překvapení a osvobozujícího humoru. Naučili se Češi v Maroku smlouvat? Potvrdili tu pověst hokejové velmoci? Sehnali Maročané v Čechách maso halal? Pochopili tu, co je to ofsajd? (Pilot Film)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

GTS_PUNK 

všechny recenze uživatele

Letní hokej na prvý pohľad predstavuje dokument o kultúrnej výmene mladých českých a marockých hokejistov, ktorí v jednotlivých krajinách okúsia miestne zvyky a zahrajú si proti sebe zápasy. Čo však dokument odhaľuje oveľa viac, sú kultúrne, náboženské alebo iné rozdiely, ktoré jedna alebo druhá strana nedokáže či nechce akceptovať. Hokej je v tomto prípade iba akousi pomocnou barličkou, ktorá zdanlivo drží celý film pohromade. Prostredníctvom záberov, z ktorých niektoré by sa veľmi ľahko dali zaradiť do kategórie bizarných až provokatívnych, zároveň prenikajú na povrch najrôznejšie predsudky a až urážlivo pôsobiace doťahovanie. Akýsi Malina, protagonista, ktorému dokument venuje najviac priestoru, je zdutým, zakomplexovaným a malomeštiackym príkladom českého "buranství", ktorý si, podobne ako viacerí jeho spoluhráči z náchodského tímu, myslí, že zjedol všetku múdrosť sveta. Skutočne nepríjemná a otravná figúrka. Najpríjemnejší dojem, pravda, však nezanechávajú ani niektorí marockí protagonisti. Letní hokej tým, ako je ako film postavený, vyvoláva v divákovi často až pocity trápnosti, pričom niektoré zo scén sú prakticky nepozerateľné (napríklad keď berú Maročanov do chlieva pozerať sa na prasatá). Zachytenie stretnutia dvoch odlišných kultúr skrz hokej v kvalitatívne slabom dokumente. ()

gruzdej 

všechny recenze uživatele

Překvapivě mrazivá sonda do české mentality, načrtnutá na jednoduchém příběhu dvou dětských hokejových týmů, které každý reprezentuje zcela odlišný přístup nejen ke sportu, ale zejména k životu jako takovému. Úvaha o neschopnosti a neochotě vidět svět za hranicí vlastní země je tu nakonec důležitější než sport i veselé situace z cesty do neznáma. ()

Reklama

theendru 

všechny recenze uživatele

Překvapivě silná podívaná, která vlastně není vůbec o sportu. Zábavný úvod a první část filmu se zcela mění přesunem do českých kulis. Za Malinu a spol. jsem se styděl ještě dlouho po skončení filmu. Arturů není nikdy dost. Česká malost v 21. století. "Konec", nebo spíše epilog, to posouvá ještě trochu dále, ale já už měl dost po Náchodě. Rozhodně stojí za vidění. A ve vedlejší roli exceluje kostkový cukr. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Film by svou uvolněností hodil třeba k promítání v nízkoprahu, nebo obecně na školách dětem. Naštěstí se z toho nevyvinula agitka o sbližování odlišných kultur a je zde silácké předvádění s generačním slovníkem a mnoho zábavných detailů "Hele řekni mu, jak ví, že prase smrdí, když ho nikdy nejedl", nebo trenér islám charakterizuje slovy „Pětkrát denně volají k modlitbě, tak si dejte špunty do uší“. Při návštěvě v opačném gardu už motivy trochu unavují. ()

Víteček 

všechny recenze uživatele

Zajímavý náhled, ale zpracované je to vlastně dost špatně. Ve skutečnosti je to jako dokument zpracované hodně slabě. Dokument se dá zpracovat i jinak, než aby působil jako amatérský film protkaný rádoby uměleckou snahou. Ondra to má blbé, takových debilů je tu hromada, jen on to má takhle krásně zdokumentované. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama