Pěvecký sbor, který se (s výjimkou jednoho klučiny) sestává ze samých dívek, se pod "taktovkou" Zdeňka Řehoře o letních prázdninách vydává na soustředění po vlastech českých. Film zachycuje dívčí soubor z různých úhlů pohledu - starosti vedoucích soustředění, vzájemnou dívčí rivalitu... Natočeno v moc hezkých exteriérech (mj. východočeský barokní zámeček Humprecht u Sobotky).(20.12.2011)

• igi B.

Obsahem jenom takový normalizačně blbučký dětsky milučký film s plkáním a zpěvy pro normalizovanou mladou generaci pionýrsky žákovského typu, formou pak čudlácká rutina s přehrávajícími a šaškujícími dospělými a stádem vycepovaných a snažících se umělorozverných >husákovských< dětí tentokráte kdesi od Ostravy, s důrazem na producírování se dívenek v rozpuku... S mizerně udělanými postsynchrony a lacinou produkcí vůbec - ale tak se to zkrátka tenkrát dělalo, že... Spousta vypoceného plácání o ničem, zato však samej "soudruh" a "soudružka" - a ať mi nikdo netvrdí, že tohle soudruh Pinkava zase až tak moc MUSEL... .-| . . . Zkrátka a dobře - tahle kočka byla už tenkrát značně vypelichaná, dnes pak v naprosto nesmyslné a zbytečné repríze působí až jako nemocná prašivinou. Dobrá tak leda pro pány typu Kulínského (;o) na vytahání za ocas a jednu ránu za uši... .-] . . . Jinak ovšem kdoví komu tohle slouží... Jedna hvězdička tedy jen za to občasné zpívání roztomilými dětskými hlásky vysokých tónů - byť chvílemi trošku až tahá za uši (ovšem na těch písničkách se toho opravdu nedalo nic moc pokazit) a onu sladce legendární bradavku ve sprše - a víc už škoda slov. - - - P.S. Aby jasno bylo... Tutem - http://jirkazz.gzk.cz/?h=krupicova - či zde - http://www.karaoke-zabava.cz/obrazky/krupicova/a001.jpg - jak vidno byla to opravdu(!) jen ta bradavka, to jen tak pro všechny ty mýtology... ;-] - - - - - (Poprvé viděno v televizi tenkrát v dobách na kočku, zcela zapomenuto a s lehkým znechucením připomenuto při náhodném repete 16.1.2010 na ČT1, hodnocení 154., komentář zde jako šestý - 16.1.2010)(16.1.2010)

• pytlik...

Další důkaz, že se nevyplácí před zhlédnutím filmu číst komentáře. Navnaděn představou dráždivé socialistické erotiky jsem usedl k televizi a koukal. Pravda, trochu mě postrašil ten název, protože tak trochu evokoval, že by ona hezká slečna mohla mít ňadra jak pes ouška, to bych pak na hlazení něčeho takového bych fakt zvědavý nebyl. Ale koukal jsem a koukal a trpěl, protože ve filmu se hlavně pořád zpívalo, což nesnáším. Ale na druhou stranu, my, co jsme přečetli dona Quijota až na stranu 636 (z celkového počtu 1131 stran), máme trpělivost a sebezapření nějak vycvičené že, v porovnání s drtivou většinou ostatních, kteří četbu vzdávají nejdéle na str. 53, soudě podle tolik citované zcela podružné šarvátky s větrnými mlýny popsanou na této straně cca dvěma větami. No a moje trpělivost skutečně nebyla odměněna, ten dvousekundový záběr na dívku ve sprše a jedno její ňadro z profilu mně nějak k uspokojení nestačilo. Zkrátka, pane Pinkavo, příště prohodit poměr zpívání (99,9%) a nahoty (0,01%) a nemuselo by se jednat o průser, ale pouze o průšvih!(26.8.2013)

Film považuji za velmi zdařilý a nezdá se mi nijak přehnaně sentimentální, jak upozorňuje Tsunami_X . Výborně tam zpívají a k perfektně vystřižené písni v síni humprechtského zámku Ave Maria od Bacha v Gounaudově úpravě nemůže snad být námitek. Od Schuberta je taky vynikající, ale osobně si raději, byť neuměle, zazpívám tu Gounaudovu. Poběží-li někdy tento film v TV, znovu se na něj rád podívám.(10.9.2003)

• cariada

Další z né přiliš často uváděných filmů pro děti. Příběh je spíše nudný o jednom sboru co jede na soustředění. A dvou dívkách co pějí hlavní hlasy (jedna z nich nám ukáže i prsa na dětský film celkem odvážný) a ty se mezi sebou moc nesnesou či spíše jedna z nich. Na můj vkus je tam až moc toho zpívání. Humorná stránka příběhu je celkem dobrá, třeba B.Poloczek nebo L.Tokoš jsou dobří, ale jinak spíš podprůměr.(9.12.2009)

• - Námět i scénář pocházejí od režisérovy dcery Hany Pinkavové. (hippyman)

• - Filmovalo se na zámku Humprecht u Sobotky, v Jičíně, Frýdlantu, Mladé Boleslavi, Kroměříži, Skalici a v Hřensku u Dolského mlýna. (M.B)