• Ej Hlemýžď
  ****

  Film považuji za velmi zdařilý a nezdá se mi nijak přehnaně sentimentální, jak upozorňuje Tsunami_X . Výborně tam zpívají a k perfektně vystřižené písni v síni humprechtského zámku Ave Maria od Bacha v Gounaudově úpravě nemůže snad být námitek. Od Schuberta je taky vynikající, ale osobně si raději, byť neuměle, zazpívám tu Gounaudovu. Poběží-li někdy tento film v TV, znovu se na něj rád podívám.(10.9.2003)

 • Rakosnicek77
  ***

  Já tuhle hudební komedii mám docela rád :-) Prvně ji produkovala ČST Ostrava, kulisy vysokých pecí nejde přehlédnout a za druhé i další výběr exteriéru v okolí hradu Trosky, nebyla určitě vůbec špatná volba. K oběma místům mám svůj osobní vztah a vzpomínky, proto si je rád tímto filmem nechám připomínat. No a atmosféra okolo dívčího pěveckého sboru, taky není k zahození, takže sledování této oddechové komedie, určitě nebude špatná volba, třeba na pošmourné nedělní odpoledne.(9.12.2014)

 • igi B.
  *

  Obsahem jenom takový normalizačně blbučký dětsky milučký film s plkáním a zpěvy pro normalizovanou mladou generaci pionýrsky žákovského typu, formou pak čudlácká rutina s přehrávajícími a šaškujícími dospělými a stádem vycepovaných a snažících se umělorozverných >husákovských< dětí tentokráte kdesi od Ostravy, s důrazem na producírování se dívenek v rozpuku... S mizerně udělanými postsynchrony a lacinou produkcí vůbec - ale tak se to zkrátka tenkrát dělalo, že... Spousta vypoceného plácání o ničem, zato však samej "soudruh" a "soudružka" - a ať mi nikdo netvrdí, že tohle soudruh Pinkava zase až tak moc MUSEL... .-| . . . Zkrátka a dobře - tahle kočka byla už tenkrát značně vypelichaná, dnes pak v naprosto nesmyslné a zbytečné repríze působí až jako nemocná prašivinou. Dobrá tak leda pro pány typu Kulínského (;o) na vytahání za ocas a jednu ránu za uši... .-] . . . Jinak ovšem kdoví komu tohle slouží... Jedna hvězdička tedy jen za to občasné zpívání roztomilými dětskými hlásky vysokých tónů - byť chvílemi trošku až tahá za uši (ovšem na těch písničkách se toho opravdu nedalo nic moc pokazit) a onu sladce legendární bradavku ve sprše - a víc už škoda slov. - - - P.S. Aby jasno bylo... Tutem - http://jirkazz.gzk.cz/?h=krupicova - či zde - http://www.karaoke-zabava.cz/obrazky/krupicova/a001.jpg - jak vidno byla to opravdu(!) jen ta bradavka, to jen tak pro všechny ty mýtology... ;-] - - - - - (Poprvé viděno v televizi tenkrát v dobách na kočku, zcela zapomenuto a s lehkým znechucením připomenuto při náhodném repete 16.1.2010 na ČT1, hodnocení 154., komentář zde jako šestý - 16.1.2010)(16.1.2010)

 • ivishka
  ****

  Zdařilý,sentimentální,dětský a hudební prožitek. Tento film se řadí k mým srdcovkám,jelikož mi velice připomíná moje dětství celých 13 let,které jsem prožila v hudebním prostředí v podobném dětském sboru, kde jsem vyrostla a zpívali jsme podobné písně(některé i stejné). Moc se mi to líbilo a pokud byste někdo věděli o podobných filmech dejte mi určitě vědět do zpráv...(22.6.2012)

 • argenson
  *****

  Samozřejmě, že to má mouchy, ale jestliže se k filmu rád vracím, musí mít plný hodnocení. Josefu Pinkavovi nutno přiznat, že i po šedesátce dokázal držet krok s dobou a točit o dětech a s dětma moderně. Krom toho to má i vtipný momenty (Bronislav Poloczek, Jiřina Jelenská), krásný exteriéry a Gounodovo Ave Maria na zámku Humprecht nemá chybu.(14.9.2016)

 • - Filmovalo se na zámku Humprecht u Sobotky, v Jičíně, Frýdlantu, Mladé Boleslavi, Kroměříži, Skalici a v Hřensku u Dolského mlýna. (M.B)

 • - Námět i scénář pocházejí od režisérovy dcery Hany Pinkavové. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace