Chlap na střídačku

Již patnáct let št'astně vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá a rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plán je přímo skandální. Navrhne jí totiž, že si rozdělí péči o Jirku a udělají z něj tak chlapa na střídačku. Lenka nakonec souhlasí a obě ženy představí tento nový způsob života Jirkovi. Tedy spíše ho postaví před hotovou věc. Co se všem zdá zpočátku jako perfektní plán, tedy jeden týden se svou ženou, ten druhý zase s milenkou, se nakonec může ukázat jako noční můra pro všechny. (Bohemia MP)

prskvik

Dlouho jsem se hádal se všemi těmi odpírači CZ filmů. Už to nedělám. Musím uznat, že to jde pěkně do kytek. Na 1 dobrej 10 hroznejch. A taky už je tady trochu "přelangošováno"... ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Chlap na střídačku z roku 2020 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato česká a lehce hořká komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Na začátku jsme se seznámili s obyčejnou rodinou, čítající dva vysokoškolsky vzdělané rodiče, jednu pubertální dceru (Karolína Lipovská) a jednoho synka školáka. Po 15 letech manželství matka houslistka Zuzana (Ivana Chýlková) zjistila, že jí byl manžel a profesor na vysoké škole Jiří (Jiří Langmajer) nevěrný. Nejdřív mu udělala scénu přímo před jeho studenty při přednášce a pak ho přinutila milenku opustit. Jiří byl ale jako tělo bez duše a Zuzanu to trápilo, což vedlo k neobvyklému rozhodnutí. Po poradě se svou matkou (Iva Janžurová) se rozhodla dát manželovi volnost a zašla za jeho milenkou Lenkou (Lucie Žáčková) do knihkupectví, kde pracovala spolu s homosexuálním kolegou Františkem (Andrej Polák). Manželka milence navrhla, že by se o Jiřího mohly dělit formou střídavé péče, tedy že by týden zůstal u jedné a týden u druhé. Jiří s plánem souhlasil, čemuž jsem se nedivil, ale brzy se ukázalo, že každá mince má dvě strany. Soužití s Lenkou nebylo tak harmonické, jak oba čekali a Jiří už se po týdnu těšil na Zuzanu a na děti. Zuzana se ale rozhodla vzít věci do svých rukou. Začala předstírat, že má milence a požádala matku, aby jí posílala prázdné zprávy a chodila pozdě domů. Další týden poslala Zuzana k Lence s Jiřím i děti. Lenka byla překvapená, ale k problému se postavila čelem, ačkoliv na Jiřího čekala jen ve spodním prádle. Zuzana mezitím poslala Jiřímu svoje fotky v sexy prádle a pozvala ho k sobě večer, aby si užili. Jiří si vymyslel výmluvu, že jde s kolegou ze školy Michalem (Martin Pechlát) na pivo. Tak to dělal, když chodil za Lenkou, a odešel k Zuzaně a doma se vášnivě pomilovali. Kdo by to byl řekl, že ? A Zuzana dál strojila proti své milence, když ji pozvala na pyžamovou párty, ale když Lenka dorazila i se svým kamarádem z knihkupectví v pyžamu, všichni byli v normálním oblečení a navíc se Lenka dozvěděla, že přišla oslavit Jiřího svatební výročí. Zuzana nakonec všem slavnostně oznámila, že se o Jiřího dělí s Lenkou. Později Zuzana Lence řekla, že Jiří byl u ní, zatímco ona hlídala jejich děti. Lenka byla v šoku, ale nehodlala se vzdát bez boje. Natočí se, jak s Jiřím souloží a video pošle Zuzaně...Zbytek filmu pak vyplnil souboj obou žen o jednoho chlapa, mezi které se neúspěšně snažil vložit Jiřího kolega ze školy Michal, který byl dlouhé roky do profesora zamilovaný, ale odmítal se smířit se svou homosexuální orientací. Do konce filmu pak už zbývalo jen nějakých 20 minut a vše vyvrcholilo celkem překvapivým závěrem. Nicméně ani ten nemohl vyvážit můj rozporuplný dojem z filmu, který mne bavil jen občas a spíše jsem litoval Jiřího, mého jmenovce, jak bojoval s dvojicí žen. Samozřejmě si za to mohl sám, ale i tak jsem ho litoval jako chlap chlapa. Občas jsem byl překvapen, co Zuzana dokázala vymyslet, aby si manžela udržela. Co se týče homosexuálních scének, tak ty si filmaři fakt mohli odpustit, ale co už, taková je moderní doba a v nových filmech se to menšinami jen hemží. Každopádně jsem očekával více humoru a méně hořkosti a tomu odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, česká komedie Chlap na střídačku ode mne získala dvě střídavé hvězdy **. () (méně) (více)

AutiXrist

rovnaká kuchyňa🍽 ako v Teórií tigra, bola by to menšia piçovina ak by to pani manželka myslela vážne a nehrala divadlo ()

Film_fanda

Chýlková stará vyžilá matka roku se opravdu na tuto roli nehodila a ty vlasy no katastrofa. Za mně dobrý nápad, který se nepodařilo dostatečně rozvinout. ()

Contti

Skvělá komedie od začátku do konce o tom co z nás může udělat vášeň aneb dej si pozor, protože se ti může splnit přání se všemi důsledky. ()

Rashconner odpad!

1,5/10. Hrozný odpad. Nechápu, že Ivana Chýlková, Jiří Langmajer a Lucie Žáčková na takovou sračku kývli. Vypadá to, že čeští herci jdou cestou: čím více odpadu natočím, tím hodnotnější a žádanější herec budu. Milostný trojúhelník nefunguje a nedává smysl. Komediální scény jsou nudné, extrémně nucené a předvídatelné. Člověk se během filmu modlí a prosí, aby tuto hrůzu nějak ukončili, aby mohl jít dělat něco jiného. Popravdě, pokud tuto blbost chcete vidět, stačí se podívat na trailer – všechny komediální scény jsou tam. Jen závěr tam není, ale ten je natolik debilní, že je možná lepší ho neznat. Film se možná může líbit generaci ročníku 1975 a starším, kde je rozesmějí vtipy o sexu a textovky Langmajera o tom, jak mu tvrdne kašpárek, nebo jak Ivaně Chýlkové vlhne mušlička. ()