poster

Den zlomu (TV film)

 • USA

  Killer Flood: The Day the Dam Broke

 • Slovensko

  Smrtiaca vlna

Katastrofický / Akční / Drama / Thriller

USA, 2003, 91 min

Režie:

Doug Campbell

Scénář:

Doug Campbell

Hudba:

Eric Allaman

Scénografie:

Matthew C. Jacobs
(další profese)
 • MickeyStuma
  odpad!

  Šablonovitý příběh tentokrát se odehrávající na přehradě v levném TV zpracování. Ona levnost je ve vizualizaci setsakramensky znát. Trikové efekty jsou jak z 80. let a co se týče děje, scénáristu bych nechal pro výstrahu bez honoráře. Tak neskutečně blbého se dá shlédnout převážně u studia Asylum, ale jak je vidět, někdo se zřejmě inspiroval. Tolik nelogičností a stupidit pohromadě s uši trhajícími dialogy je doslova na ohrožení duševního zdraví. A tak z toho vznikl jen další zoufalý pokus o katastrofický film.(8.5.2015)

 • ostravak30
  *

  Mě napadá jen jedna věc. Proč? Proč někdo točí filmy na podobné úrovni? Pokud to vůbec jde do kin, o čemž silně pochybuji, tak to nemůže nic vydělat. Když to zůstane jen televizním filmem, jako v tomto případě, taky nic nevydělá. Ceny také nemůže žádné získat. Takže k čemu takové snímky? Sám nevím. Pokud lze vůbec triky nazývat tímto označením, tak rovnou říkám, že na téhle úrovni by je zvládl každý průměrný opupínkovaný ajťák. Jsou na tak příšerné úrovni, že film už působí jako komedie či rovnou parodie na katastrofické filmy. Dokazuje to nejen samotná vlna, která se později šíří městem. Celá dramatičnost snímku je více než směšná. Děj je předem odhadnutelný a předpokládatelný. Film tudíž není ani trochu napínavý. A o hereckých výkonech snad nebudeme dlouze mluvit. Jenže, kde není úrodné pole, tam nemůže ani nic růst. Takže jsme opět na začátku. Já se jen ptám: Proč?(13.11.2015)

 • moviefan4
  **

  Vskutku dobrý film. Od filmu som nemal velké očakávania, ale musim uznať že ma nesklamal ani nenadchol. Atmoška bola v pohode miestani napínava ale inak nič moc. Bolo tu zbytočne moc nezáživneho kecania ktoré dosť nudilo. Inak asi najviac čo ma štvalo bol koniec s tým potleskom, to bola kravina jak mraky. Film odporúčam tak na odpočinok po škole(prácil). Ale iba luďom ktorý majú takétko kúsky aspoň teochu radi.(10.3.2016)

 • Johannez
  odpad!

  Zkušený přehradář Joe Lando by tam dal 30 výztuh, nadějný synátor by dal dvacku, ale Boxleitner, aby ušetřil, jich tam frknul jenom desítku -> problém je na světě. Ledy tají, voda stoupá, přehrada popojde o pár centimetrů a chystá se rupnout - drama vrcholí... Tenhle film trpí nejspíš tím samým problémem jako přehrada, o které vypráví, tzn. peněz bylo málo, a tak aby se nepřekročil rozpočet, ušetřilo se, kde se dalo. Akorát místo vody se na diváka vyleje pořádný kýbl ho*en.(24.8.2014)

 • Wacoslav1
  ***

  Ale no tááááák lidi zase tak katastrofálně tenhle katastrofák nedopadnul. Já jsem si ho kdo ví proč zopáknul v rámci mé session katastrofických filmů kterou teď dávám a jasně, že je to blbý levný a televizní plus bídný triky no a jediný triky co za něco stojí s protržením hráze jsou z jinýho filmu, ale mě to prostě tak strašný nepřišlo viděl jsem v rámci těhlech levných kousků i o dost horší věci a tohle byť je to plné klišé a předvídatelné, tak to nijak nenudí celkem to odsýpá a mě to nikterak neurazilo.50%(18.7.2017)

 • - Film je inspirován skutečnou událostí z roku 1927, kdy došlo k protržení přehrady ve Východním Pittsfordu. (Avalon820)

 • - Poté, co se ve filmu protrhne přehrada a voda začne potápět město, můžeme vidět hned dvě scény převzaté ze snímku Rozpoutané peklo (1997). (Avalon820)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace