Evan (Mark Wahlberg) má velké problémy. Od 14 let trpí schizofrenií, a to mu brání, aby vedl uspokojivý život. Z každého výběrového řízení na práci je kvůli tomu hned vyloučen. Až je mu vysvětleno, že to není prokletí, ale dar, že si vlastně pamatuje na své minulé životy. Mezitím se dozví, že zuří válka mezi těmi, co věří v reinkarnaci a těmi, co ji chtějí zastavit. Musí zapojit všechny své síly, aby se mohl postavit proti zlu, které chcé ukončit reinkarnaci jednou provždy. (PROCESOR)

Trailer

EvilPhoEniX

Antoine Fuqua je režisér, na jehož každý nový film se těším ( Training Day, Equalizer, South Paw i Magnificent Seven) se mi od něj líbilo, takže na Infinite jsem se samozřejmě těšil. Marka Wahlberga mám také rád, ale tohle bohužél nebude film, na který budu vzpomínat.Ok těch 43% je bez debat přestřelených, tak špatné to opravdu není. Řemeslně je film v pořádku, nepůsobí podfinancovaně, herci jsou v pohodě a nápad o reinkarnaci je sám o sobě fajn, jen zde není pořádně využit. Nejsem jeden z těch, co by kritizoval nelogičnosti, hloupý děj a podobné věci, to ať si řeší fanoušci dramat a podobných intelektuálních pro mne nekoukatelných a nesnesitelných filmů pro důchodce.Jednak filmu chybí Rko, to je prostě základ a za to jsou body vždy dolů, vůbec bych se nezlobil kdyby v ne-akčních pasážích Fuqua zapracoval na humoru, trochu vtipného oživení by filmu prospělo, dále vzhledem k těm reinkarnacím, jsem doufal, že ukážou flashbacky ( Punská válka, Francouzská revoluce!!) sakra 10 minut tomu věnovat vůbec bych se nezlobil. Dále mě trochu zarážel fakt, že když má někdo několik let zkušeností v martial arts, proč to sakra nejde vidět? Enemáci nic moc nepředvedou, ta hrozba je minimální a v tomhle ohledu je to rozhodně nevyužité a nedotažené. Akce je trochu obyčejná, planá chybí ji pořádnéj Spice a to je škoda. Musím však vychválit tu Steampunk-Sci-fi brokovnici, ta byla boží.Celkově to působí "na rychlo"vytvořené, ale pořád jsem u toho netrpěl, nenudil jsem se, uteklo to relativně v pohodě, takže průměrné 3 hvězdy vzhledem k lásce k žánru nemám problém udělit. Příště bych raději něco na styl Training Day Antoáne! Příběh- **, Vizuál- ****, Akce-***. Napětí- **, Gore-ne, Humor- **, Herci- ***, Atmosféra- *.  5.5/10. ()

tron

Ja vlastne ani poriadne neviem, o čo sa jednalo. Nechytal som sa a bolo to divné, ale paradoxne možno i vďaka tomu to držalo moju pozornosť. Zo všetkého najviac Infinite pripomína trochu drahší pilot k seriálu. Svetu, v ktorom sa postavy pohybujú, na prvý raz ťažko porozumieť a, čo je horšie, ani sa o to zrejme nebudete snažiť, pretože aj vy budete mať tak ako ja možno pocit, že to tak nejak bolo fuk aj tvorcom, tak prečo by ste sa s tým mali trápiť vy, keď oni za to dostali milióny dolárov na honorároch a vás to má trápiť zadarmo? Akcia je vcelku mohutná a občas vyrukuje so sviežim, originálnym nápadom. Zároveň je ale čudným spôsobom spracovaná. Očakávaná veľkobitka dvoch žien sa po pár úderoch končí smrteľnými prebodnutím. Následne na scénu napochoduje zabijacke komando... a priletí helikoptéra a behom 7. sekúnd ho rozstrieľa. Rozporuplne dopadne aj akčná sekvencia s Jóhanessom Haukurom Jóhannessonom (!), ku ktorej sa schyľuje v podstate od prvej scény s týmto monštrom... a napokon sa skončí po minúte a pol. Potenciálne atraktívne akčné scény sú odbavené behom chvíle (prepad základne, bitka s kukláčmi). Vizuálne film vyzerá dobre (drony, puška, les), inokedy je však naopak CGI odfláknuté, ale zas na druhej strane je použité na realizáciu zábavných momentov (spôsob, akým sa Wahlberg dostane na lietadlo), takže to zas až tak nevadí. Celkovo snímka vykazuje stopy po drastickom strihaní (159 sekúnd pre Tobyho Jonesa alebo absurdnej autonaháňačke VNÚTRI budovy predchádza to, že stenu špeciálnym vozidlom prebúra osoba A a osoba B, ktorá bola v danej miestnosti, odrazu nezrozumiteľne sedí vonku mimo budovy za volantom iného futuristického vozidla a pustí sa do prenasledovania osoby A, chýba tomu základná logická nadväznosť). Obávam sa, že Infinite bude v budúcnosti známy ako ten divný film Marka Wahlberga s mečom, medom a vajcom. Scenár je čosi medzi HighlanderomOld Guardom s Charlize Theron. Záporák (Chiwetel Ejiofor) je zaujímavý,  neustále rozpráva a najväčšia sranda na tom je to, že sa to celkom dobre počúva. Nechytal som sa pri tom, ako komplikovane hľadali vajce; už keď v prvých minútach filmu zaznela hláška „pozri sa dovnútra“, bolo mi jasné, čo tým postava myslela. Úprimne som nechápal, ako je možné, že to nikto vo filme nepochopil. Scenár je obecne divný, napr. sa od nás očakáva, že uveríme, že hlavný hrdina hraný jednou z najväčších akčných hviezd súčasného Hollywoodu zomrie 35 minút pred koncom. ()

B!shop

Prekvapive vubec ne takova sragora, jak to podle ukazek a zdejsiho hodnoceni vypadalo. Scenar je samozrejme vymletej a castokrat postradajici smysl, navic to misty vypada jak vykradacka x dalsich filmu, ale to je tak jedinej problem. Jinak je to svizne natoceny akcni becko na ktery se dobre kouka, triky az na par vyjimek jsou v pohode, akce je natocena velice dobre a herci jsou sympataci. Zadny veledilo se sice nekona, ale jako odpocinkova zabava proc ne. ()

Eliott

Moje očekávání byla takřka nulová, ale přecijen jsem to z úcty k režisérovi nakonec zkusil a doufal v zázrak. Začátek sice vypadal nadějně, jelikož šráb přišel s jedinečnou myšlenkou reinkarnovaných válečníků. Bohužel však nezvládli příběh a ten byl úplně prázdný. Jediné co tvůrcům vyšlo, byla parádně zvládnutá choreografie akčních scén, které sice vypadaly na pohled hezky, ale ve výsledku jsou spíše tuctové a tím pádem zapomenutelné. I přes skvělou myšlenku má nakonec film alespoň nějakou úroveň jen díky výtečnému Wahlbergovi se samurajským mečem. Za což ostatně uděluji nejvíce bodů. Klady: Vizuál, Wahlberg a nápad = ztráta času.  45% ()

verbal

Naprosto neškodný a poměrně zábavný přitroublý akčňák, do kterého, na rozdíl od trapných netflusovských syflů typu Stará garda, ostřílený Fuka zkušeně fuknul šarm, solidní exekuci i naprosto démonického Číjejetel Unprofora v roli BLM Kurgana, přičemž téměř vynechal jakýkoliv neomarxistický výplach. A to je oproti soudruhům z Netflusu asi tak velký rozdíl, jako byste vyprstili voňavou a flexibilní dvacítku místo plesnivého čísburgru. Mít to i nějaké ty veselé středověké historky z reinkarnování, fuqnul bych sem bez mrknutí Bhagavadgíty rudou hvězdu navíc. ()