poster

Vtorženije

 • Rusko

  Вторжение

 • Rusko

  Vtorzhenie

 • angličtina

  Invasion

 • Rusko

  Притяжение 2

  (pracovní název)
 • USA

  Attraction 2: Invasion

Sci-Fi / Drama

Rusko, 2020, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marze
  **

  Dočetl jsem se jako fanoušek sci-fi žánru , že byl nějaký první díl, kde ztroskotal vesmírný koráb mimozemšťanů a děj tohoto filmu pokračuje po třech letech od události, kdy nějaká katastrofa změnila život dívky v jakémsi Chertanovu a to navždy změní náš pohled na vesmír. Bude to pro nás všechny největší test a lidstvo ještě netuší, že nás čeká zkušenost nového setkání s mimozemšťany. Od začátku se mi to zdálo moc přepjaté. Z jedné strany je to ultramilitantní z druhé strany to má lásku k dětem. Alexander Petrov hezky hraje člověka postiženého mrtvicí. Film stál 650 milionů ruských rublů (cca 8 milionů amerických dolarů).- Hollywoodský film myslím stojí v průměru 30 milionů dolarů. Takže je to celkem velký ruský blockuster.(25.4.2020)

 • JohnCZ
  ****

  Stejná oddychovka, jako první díl, akorát akčnější a efekty výrazně nadupanější. Není to už tak okatě ruské, v první půli se to trochu táhne, protože ta romantická linka napodruhé už tolik nefunguje, ale poté se rozjede solidní řežba (ne nepodobná americkým digitálním omalovánkám) s řadou výborně nasnímaných a naaninovaných akčních scén. Bez okolků můžu říct, že mě to bavilo výrazně víc, jak poslední Den nezávislosti.(16.3.2020)

 • Martrix
  **

  Spousta lidí má vsugerovanou myšlenku, že Rusko, potažmo Sovětský svaz bylo a možná i stále je, jakási sci-fi velmoc. Strugadští, Lukjaněnko....hmmm a dál? Možná ze sebe někdo vymáčkne Nosova s jeho Neználkem, ale pak už nějaké jméno vyloví jen fajnšmekr. Tu iluzi pomohl vytvořit Tarkovskij. Ale faktem je, že kromě něj nemají ruští autoři nač navázat. Z těch současných Timur Bekmambetov? Ten je stejně jako většina filmového světa ovlivněn západní tvorbou. Přesto je trochu paradox, že se na tu jalově komerční stopu, vydal i syn jednoho z mála výrazných ruských režisérů. Jakoby pokračovalo měření pinďourů za studené války; ano, rusové umí natočit velmi atraktivní a vysokorozpočtové sci-fi, které svými technickými/vizuálními parametry, strčí do kapsy všechny ty Dny nezávislosti, Dny poté a jim podobné digůstky. Jenže to stejně nefunguje. Vtorženije je sice prezentovaná jako Invaze, ale ve skutečnosti je to mnohem víc idiotská sci-fi romance, která se bere tak vážně, že všechny ty nelogičnosti trčí z děje snad okatěji, než věže z chrámu Vasila Blaženého. Pro mě je to jako sledovat tygra na vodítku. Pěkné, ale zároveń dost smutné. Jinou emoci mi bohužel Vtorženije nezprostředkovalo. PS: tvůrci se rozhodli divákovi nic neusnadnit, takže bez toho, že jste viděli Priťaženije (2017), vám to bude nakonec připadat ještě blbější...resp. budete čekat na vysvětlení, kterého se nedočkáte.(30.7.2020)

 • ilemas
  *****

  Více akce, více efektů, modernější prostředí , nádherný vizuál, ale stejně hloupé jako první díl. Ale copak není hloupý i Den nezávislosti 2, přes jinak kvalitní sci-fi příběh? Fjodor Bondarčuk se sice velmi snaží, ale z filmu číší opět ruská naivita s čímž jsem už počítal. Jako bych se díval na nějaký hollywoodský film, ale Emmerich také točí vizuálně krásné ptákoviny. 100% dávám za snahu natočit velkolepý vizuální film na úrovni hollywoodských filmů, škoda za ten trapnější příběh.(10.1.2021)

 • Stanislaus
  ***

  Invaze je v mnohých směrech kvalitativně srovnatelná se svým předchůdcem. Po otevřeném konci jedničky jsem byl celkem zvědavý, jakým směrem se tvůrci vydají a musím říct, že se jim podařilo naservírovat audiovizuální spektákl, který by snesl srovnání i s některými hollywoodskými kousky. Bez znalosti jedničky si divák dvojku rozhodně neužije a děj se mu nejspíš bude zdát hodně zmatený - já jsem Přitažlivost viděl loni, takže jsem byl v obraze. Dvojka mi přišla ve výsledku akčnější a velkolepější, zatímco romanticko-humorná linie byla celkem upozaděna, což byla možná trochu škoda. Vedle tematicky oblíbené invaze z vesmíru film okatě poukazuje na moc elektronických médií a na odvěký souboj mezi rozumem (vyspělé technologie) a citem (lidé). U dvojky bych opět vytknul delší stopáž, která mohla být klidně o dvacet minut kratší, nicméně jsem se i tak celou dobu vesměs bavil. Slabší tři hvězdičky!(28.6.2020)