Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Patrick pracuje jako údržbář v otcově nudistickém kempu. Všechen volný čas věnuje svému koníčku, navrhování a výrobě nábytku. Když se mu ztratí kladivo, jeho odhodlání získat chybějící nářadí zpět jej zavede až do nejzazších koutů kempu. Po otcově smrti se pro něj hledání stává existenciální otázkou. Patrick je nucen vystoupit ze své komfortní zóny a vše, co dosud považoval za samozřejmé, se mění. Truchlí kvůli svému otci? Nebo myslí hlavně na své ztracené kladivo? Obyvatelé kempu mezitím začnou pochybovat o Patrickových vůdčích schopnostech, plni obav o budoucnost svého milovaného útočiště. (Cinemax)

(více)

Recenze (28)

easaque 

všechny recenze uživatele

+2* díky svému prostředí hodně atraktivní a originální festivalový film. Ani tady bych rozhodně komedii mezi žánry nedával, i když je pár situací zábavně absurdních. Hlavní pocit po skončení filmu byl "zajímavé, ale zbytečné" a nebýt nudistického kempu, tak by to bylo opravdu jen zbytečné. Možná artoví fajnšmekři budou mít jiný názor, ale to je jejich věc. A vzkaz pro šmíráky: sledovat ho jen kvůli kráse lidského těla je zbytečné ještě víc ;-). [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

solisoli 

všechny recenze uživatele

Je tu vízia Bruselu pre členov EÚ, ako zdravo a lacno žiť, keď EÚ ovládnu prisťahovalci. Nebudete potrebovať oblečenie a pre zdravú stravu na raňajky obed a večeru, krajec chleba s marmeládou. Za sex kedykoľvek s hoci kým, za žiadne stovky €, ale postačí, mála fľaška marmelády. A čo je veľmi dôležité, my máme v Československu, lesov dosť. Inšpiratívne sa to dozviete, v tejto psychologicky ladenej dráme s holotrtmi, posilniť väčšiu kreatívnosť tohto trápneho, nepodareného pseudo príbehu, s víziou nespútanej voľnosti a nemravnej slobody. Hlavným zdrojom celej tej promenády odpudzujúcich naháčov, bolo hlavnou dilémou, kladivo. Hemžilo sa to tam takými holotrtmi, že ak by sa tam objavil Rocco Siffredi, aj keď napumpovaný viagrou, by s tou svojou pýchou, nenatočil ani minútu zo svojho umenia. Psychopat Patrick, nástupca dynastie vedenia kempu, úchylných extravagantných osadníkov stratil kladivo a zrazu nudistická idylka bola rozvrátená. Promenáda holotrtov síce pokračovala ďalej hľadaním strateného kladiva až z toho začal byť poriadny nervák, ktorý nakoniec vyriešila pripadajúc, pofidérna bruselská polícia. Uff, to teda bolo dačo. Jedna hviezda navrch, za tú bruselskú víziu. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Podivná pohádka bez pointy o vlastním sebeobjevování. Částečně je to mysteriózní, částečně černá komedie a částečně metafora ztrát. Nahý Patrick je originální. Pro někoho může být problém se s nahotou identifikovat, moje dětství probíhalo díky rodičům tomto duchu s heslem "kam nemůže slunce, tam musí lékař". ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Kupodivu mě to hodně bavilo, byť to hledání kladiva už je ke konci docela otravné. Vůbec jsem netušil, že taková místa jako nudistické kempy existují, a přišlo mi to jako skvělý námět pro film (byť jsem měl dojem, že význam nudismu je v tom filmu vlastně docela upozaděn, a většina humoru je zde založena na absurdních situacích, z nichž nahota většiny postav je jen jedním z komických faktorů, podobně jako mi přišel nevyužit motiv Patrickovy amatérské výroby nábytku, u něhož jsem myslel, že bude na konci více rozveden - asi by se mi víc líbilo, kdyby to skončilo tak, že se Patrick vysere na ten kemp a odjede s Nathalií do Bruselu založit si firmu na nábytek, jenže to by nesměla čekat dítě s tím směšným Dustinem - mimochodem obrovská škoda, že zrovna ona jako jedna z mála postav nepropadla nudismu, a Hannah Hoekstra je tak ve filmu celou dobu bohužel oblečená). Pokud jde o titulní postavu, nejsem si vlastně doteď jistý, jestli mi Patrick byl nebo nebyl sympatický, ale každopádně na mě působil silně autistickým dojmem, a vlastně se divím, že to není nikde zmíněno v anotacích filmu ani ve zdejších komentářích (vyjma jednoho). Každopádně se mi to opravdu líbilo, je to taková správně artová komediální libovka pro lidi, kteří to docení. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

„Honba za kladivom“ v krásnom lesnom prostredí pri netradičných podmienkach. Pod pojmom „netradičné podmienky“ mám na mysli to , čo vytvoria nahí ľudia, pre ktorých nudizmus je taká bežná vec, ako ráno umyť si tvár. Prvý celovečerný film Tima Mielantsa je bizarný hlavne z tohto dôvodu. Je však pravdou, že bez tohto odvážneho kroku, spôsob vykreslenia postavy Patricka (zahraný K. Janssensom na solídnej úrovni) a zachytenie jeho príbehu (v centre pozornosti je „kladivo“) by nebol ničím prekvapujúcim. Škoda, že všetky prekvapenia a nečakaných zvratov viac-menej končia tu. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Celosvětová premiéra proběhla 1. července na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo od 9. července do 30. srpna 2018 v Ardennesu a Antwerpách v Belgii. (ČSFD)
  • Tim Mielants uvedl, že příběh je založen na některých jeho zkušenostech, když v mládí navštívil naturistický kemp. (ČSFD)

Související novinky

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

Vítězové 54. ročníku festivalu MFF Karlovy Vary

07.07.2019

54. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival byl zahájen snímkem Po svatbě, který doprovázela tvůrčí delegace v čele s herečkou Julianne Moore, režisérem Bartem Freundlichem… (více)

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

Jaké filmy budou bojovat ve Varech?

28.05.2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná přesně za měsíc a nyní byla čerstvě odhalena dvanáctka filmů, které se budou ucházet o hlavní festivalovou cenu, Křišťálový globus.… (více)

Reklama

Reklama