V r. 1941 se v týlu postupujících Němců vedle spousty dalších obklíčených vojáků Rudé armády pohybuje také nemilosrdný mstitel s náramně přesnou muškou. Už si vysloužil i vlastní přezdívku – Rudý přízrak. (chamonix)

warrenur

Uchadzajuce, hoci obcas az ochotnicky divadelne, co sa tyka vykonov. Kazdopadne pekna kamera a niektore herecke vykony. Tak, ako mali v 90tich rokoch americania svojich "jednoosobovych" hrdinov, tak ich maju vo vojnovych filmoch rusi doteraz. Priemer. Pobavila vsak obcasna replika v snahe pripodobnit sa Tarantinovym filmom. Nakoniec, je tu charakter, ktory sa vola rovnako. :) ()

Hennes

Tak sem se přesně hodí rčení "zima jak v ruským filmu". Nádherná ruská zima je ale pro obě bojující strany nepřítelem. Skupinka Rusů se pouští do akce záchrany jejich těhotné spolubojovnice a do akce se přidává postrach Němců v okolí, "rudý přízrak". Film má atmosféru, napětí a kvalitně natočené válečné scény. ()

Daddko

Komentujem až po druhom zhliadnutí. Toto je klasický príklad dobrého Ruského vojenského filmu ktorý pokazí a vytočí  fanúšika voj, filmov pár šaškárieň ktoré ani netušm prečo sa tam objavili (scéna teatrálne chlastanie samohonky počas najväčších bojov a vyrovnávanie sánky, doslovne westernový záver včítane hudby na záver a pod.) Film bez prehnaného heroizmu a čo oceňujem bez blbej agitky politruka. Ale nakoniec som sa odosobnil, dej a herecké výkony dobré a na reparát dávam 4*. ()

janesX

Ja tie nové ruské vojnové filmy žeriem. Po takých peckách ako Neznámá bitva (2019) a ...a jitra jsou zde tichá (2015) je tu perfektne natočený Rudý přízrak. Pri tomto ma už niekde na začiatku napadlo, že tu máme ruského Tarantina a teraz vidím, že som nebol sám. No teraz už  asi budem sám, keď poviem, že toto bolo lepšie než Tarantino. Rusi už majú len jediný problém - že nemajú Hollywood. Týto herci v ruských filmoch sú vždy neznáme ksichty, ale no a čo, mne ako divákovi to kvôli tomu nepríde ako druhotriedny tovar. Herci sú prvotriedni, kamera&strih perfektné, scenár nemá chybu. A čo je tu lepšie od Tarantina? Prirodzene chovajúce sa postavy (robia presne to, čo by človek na ich mieste urobil) a pritom tak geniálne zladené s dávkami humoru.. ako to ten Bogatyrev všetko tak dobre zosúladil, nechápem. A ešte niečo : film pre istotu  neodporúčam žiadnemu Frickovi. ()

Big Bear

,, Je tu krásně! ''  --- U Stalinových onucí, ať mně kopne špagin, z tohohle hned po samohonce a cibulce smrděl sám velký Tarantino! Rusové neskutečně překvapili! Zatímco jejich očekávané blockbustery jako třeba Ljotčik nebyly až tak super jako trailery na něj, tohle se tedy povedlo. Radost je o to větší, že jsem o to zakopl jak o pěchotní minu prakticky náhodou. Herci byli skvěle vybraní, Němci byli přesně takoví jak je známe z filmů z východní fronty. Ruští vojáci to samé. Typově skvěle rozdílní! Někteří Němci ač vrazi a okupanti byli až sympatičtí včetně největšího záporáka samozřejmě od SS. Ale Bogatyrev na sympatie moc nedal :-), protože sněhobílý ruský sních nechal celkem často mocně zbarvit rudou árijskou krví. A nejen jí. Ne, v tomhle filmu nehledejte to nesnesitelné ruské gerojství tak jak je známe z jiných snímků. Tady krvácí všichni stejně a jejich krev je ve sněhu stejně rudá. Zkrátka tak jak to bylo i za války v Rusku. Akce je ve filmu požehnaně a k bojovým scénám nemám výhrad. A když se nebojuje, dobře fungují i pásma mezi akcí. Nudit se divák opravdu nebude. Hudba parádní a její volba to pozvedla o laťku výš! Budiž tento počin učebnicovým příkladem, že s málem se dá natočit hodně solidní válečný film, který strčí do kapsy i vysokorozpočtové snímky. Digitální efekty totiž nejsou vše, to už víme dávno a možná čím dál tím více to platí. Nechápu, ale film je tu značně podhodnocený, proto dohodím jednu rudou hvězdu a dávám za 5 nábojů do svého mosinu s optikou. Po včerejší exemplární popravě důchodce 007 jménem Není čas zemřít mi tenhle doušek ruské 100% samohonky zase spravil chuť koukat na současné filmy! * * * * * ()

• Vzhľadom na skutočnosť, že mnohí vojaci červenej armády sa nikdy nevrátili domov, predstavujú „Neznámeho vojaka“, ktorému je film venovaný. (Dajman)
  • Bitka v oblasti mesta Vyazma, "Vyazemsky kotol“ bola skutočná. Bitka začala v októbri 1941, udalosti zobrazené vo filme sa odohrali o dva mesiace neskôr. Pre Sovietsky zväz bola táto bitka jednou z veľkých porážok a akcie Nemcov viedli k víťazstvu, ktoré im umožnilo dostať sa pred Moskvu. (Dajman)

Časové pásmo bylo změněno