Reklama

Reklama

Suzanne se ve svých patnácti letech potýká s láskou. V úvodu nacvičuje Mussetovu hru S láskou nejsou žádné žerty a má problémy s uchopením role. Ve skutečném životě se rozchází s přítelem Lucem, neboť není schopná projevit své city. Následně projde postelemi několika mužů, v nichž také jakoby se ukrývala před rodinou - otcem, který opouští rodinu a mezi nímž a dcerou se projevuje tzv. Elektřin komplex, matkou, která je na pokraji nervového zhroucení a bratrem, který přebírá otcovství a důrazně ho na Suzanne praktikuje. Východiskem se zdá být svatba, kterou už nepřekazí ani Lucovo vyznání. Kostrbatá Suzzanina cesta za poznáním lásky však pokračuje... "Ty jej nemiluješ, ty jen chceš být milována..." Suzzanin otec (hraje sám Maurice Pialat) komentuje svatbu své dcery.

Film získal cenu Louise Delluca (1983) a dva Césary (1984): za nejlepší film a za herecký výkon Sandrine Bonnaire (Suzanne). Nominace na Zlatého medvěda (1984), Césara za režii (1984). (zdenik)

(více)

Recenze (9)

hygienik 

všechny recenze uživatele

Pokus o analýzu rodinných pomerov, OK! Ale od režiséra Pialatovho věhlasu, som automaticky očakával viac než priemer. A ten nebol prekročený ani po obsahovej ani technickej stránke. A tak za najväčšie pozitívum filmu musím označiť sympatickú Sandrine Bonnaire. A keď sa niekto, podobne ako ja pred projekciou, domnieva, že film je kontroverzný, musím konštatovať, že tenduje skôr ku konzervativizmu, čo mu v mojich očiach zvýšilo hodnotu. ()

Reklama

jhrasko 

všechny recenze uživatele

Hysterické, nevyvážené, staromódne. Film s asi najväčším počtom faciek aký som kedy videl (poväčšinou totálne absurdných). ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama