Loli paradička

(festivalový název)
  • Slovensko Loli paradička (více)
Trailer

Romantická komédia o láske dvoch „nešťastníkov“ z východného Slovenska. Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života. Keď sa Milan, jarmočný predavač cukroviniek, dozvie, že Veronka mu ukradla dva turecké medy, pretože bola hladná, zľutuje sa nad ňou a kúpi jej obed. Veronka sa chce Milanovi odvďačiť a ponúkne sa mu za predavačku do stánku. Medzi oboma to zaiskrí a po búrlivej noci v lacnej ubytovni na okraji mesta sa do seba zaľúbia a začnú si plánovať spoločný život. Veronke pritom neprekáža, že Milan nemá nohu. Milanovi zasa neprekáža, že Veronka je Rómka. Prijme však takúto „nekonvenčnú“ dvojicu aj spoločnosť? Podarí sa Milanovi a Veronke obhájiť svoju lásku? (Forum Film SK)

Trailer

misterz

No priznám sa, išiel som do kina so zmiešanými pocitmi. Avšak treba uznať, že film ďaleko prekonal moje očakávania - sympatickí herci, medzi ktorými perfektne fungoval vtipný dialóg, pekná réžia, zaujímavá hudba... A záver, ktorý pomerne verne odráža realitu, aj keď na druhú stranu treba uznať, že to skončilo práve v tom najlepšom. Ani si nepamätám iný film, kde by rozuzlenie prišlo tak náhle a film tak nečakane skončil. Až sa zdá, že by to mohlo mať pokračovanie. Ak nie, tak dosť od veci finále, bohužiaľ. Možno sa autori báli alebo nechceli ďalej rozoberať tému, neviem. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Johnny.ARN odpad!

Ja sa tak hanbím. Po dopozeraní som len sedel a hľadal tie správne slová. A tie neprichádzali. Ako kategória slovenský film je vo väčšine prípadov katastrofa, ale keď už východ niečo natočí, to fakt stojí za to. Preráža to dno viac jak jojkárske sitkomy a čo je najvác, 4-krát to vypredalo svidnícke kino. Nesvedčí to o kvalite filmu ale o demencií miestnych a prehnanom lokálpatriotizme. Ne, nebudem sa ďalej vyjadrovať. Super ODPAD! ()

Marius_ss

Ak človek nie je z Východu Slovenska, alebo aspoň neovláda "šariščinu", tak to bude o polovicu slabší zážitok. Pre nás vyvolených Šarišanov, to ale je veľmi príjemný a zábavný filmový zážitok. Čo súdim aj podľa plnej kinosály, kde sa každý minimálne bavil, no väčšina divákov sa smiala takmer počas celého filmu ( o niektorých som sa až obával že dostanú infarkt :). A ak mám byť úprimný...v živote som sa v kine tak s chuti a tak často nesmial, ako práve pri tomto filme. Aj zato dávam *** ()

vyfuk

Velice zvláštní film. Už jenom z toho důvodu, že koukáte na slovenský film, kde ale lidi nemluví slovensky. Vítejte na východu, přátelé. A to jsem si myslel, že tomu dost rozumím. Plus k tomu titulky, které snad neměli ani blízko ke klasické slovenštině. Ale především čemu jsem spíše nerozuměl byl jazyk samotného filmu. Film je i obecně pojatý zvláštním stylem, kdy záběry a vše dávají nějak smysl, ale scénář je strašně strojený a trhaný, s tím, že nejednou vás z toho skoro bolí hlava. A nezachraňují to ani sympatické herecké výkony. Film jakožto komedie funguje málokdy a řezat smíchy se moc nebudete. Což snad ani nebyl záměr. Pokud ano, tak to se brutálně nepovedlo. Celkově vzato se film plácá v nějakém romantickém rázu jednoho nechtěného páru Romea a Julie. A přeci jen je pouze jedna věc horší než romantický film a to je romantická komedie. Tento film ve výsledku spíše beru jako nějaké kulturní dědictví slovenského východu a nemuselo jít přímo o Čiaru. A ještě ke všemu s trpkým koncem, který nějak hodně zvláštním způsobem ukáže jako kdyby byl film vlastně o ničem. Divný brouk. Hodně divný. ()

Jaro.Krafcik

Hviezdička za skvelé vychodnarské nárečie, druhá za hlášku v hoteli. Jedno vínko? Veď ste dvaja. Abo, dajce dva. A preto aj ja dám tomuto skvostu 2 hviezdičky, horšie ako ostrým nožom to zas nebolo. Milanové hlášky za to stáli. Ale vidieť to v kine no neviem. Toto netreba brať vážne a iba pri tom stačí vypnúť a človek sa možno aj zabaví, možno. 2* ()

• Štáb filmu se často potýkal s nedostatkem profesionálních filmařů, protože většina z nich tvoří v Bratislavě. Někteří lidé nikdy předtím film netočili, o to bylo vše těžší, ale zapojili se s nadšením. (Tonula)
  • Na základě scénáře k filmu vznikla stejnojmenná novela, která je součástí knihy Viťa Staviarského „Kšeft“. (Tonula)
  • K závěru filmu řekla Kamila Mitrášová: „Myslím, že se Veronce nepodařilo vrátit za Milanem. Zůstala v Dánsku, dělá tam nepěkné věci a nemá velmi hezký život. Je to kvůli tomu, že byla naivní a každému uvěřila.“ (Tonula)