Nad ostrovy nevyjde slunce

Submersion of Japan

Tidal Wave

Thriller / Sci-Fi / Drama / Katastrofický

Japonsko, 1973, 143 min

Scénář : Shinobu Hashimoto , Sakyo Komatsu a Andrew Meyer. Hudba : Masaru Satô. Druhý režisér - Koji Hashimoto. Kameramani : Daisaku Kimura, Hiroshi Murai a Eric Saarinen. Přes dvě hodiny trvající záchrana zapadající země vycházejícího slunce.(2.6.2011)

Musím pochválit modelové katastrofy protože jsou velkolepě povedené a dobře se na scény koukalo, samotný příběh je velmi působivý a herci dostačující ale co bych určitě změnil je délka kde se až moc zbytečně žvaní, já vím že se musí řešit opatřeni a nevyhnutelná katastrofa ale zkrácení by nevadilo starý snímek který mě dost překvapil a potěšil skvěle.(18.11.2018)

Na svou dobu špičkový film. Tehdy nebyly PC omalovánky jako dnes a autoři dokázali stvořit perfektní katastrofický film. Dnešním úchylným mladým agresorům, kteří ke svému životu potřebují morbidní a krůté záběry stačit nebude, ale film je kvalitní filmařsky a nepotřebuje vinikat agresivní morbiditou jako dnešní sračky.(9.5.2019)

Japonská žánrová odnož ´´tokusatsu´´ vo vrcholnej forme. Šablónovitý príbeh s prílišným prívalom dialógov a malým počtom deštrukcie.(2.8.2015)

• Pitryx

Dodnes i po těch letech si pamatuji to zklamání při odchodu z kina. Nadával jsem na Japonce, na celý svět, a hlavně sám na sebe, že jsem se neuváženě připravil o čtyři koruny za vstupenku. Čekal jsem něco jako Gamera kontra Gaos, spousty efektů a tak. A nic. Nuže pustil jsem si snímek znovu po letech, ale už s vědomím, do čeho lezu. Názor neměním. Je to blbina. Navíc jsem měl film bez titulků a japonsky neumím.(4.9.2019)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného bestselleru Sakjo Komacua. (Hans.)