Reklama

Reklama

Civilizace - Dobrá zpráva o konci světa

  • Česko Civilizace
Trailer

Obsahy(1)

Dokumentární film Civilizace režiséra Petra Horkého a egyptologa Miroslava Bárty o proměnách velkých civilizací a jejich podobností s tou naší současnou. Výpravná reality show našeho vlastního kolapsu. Zatím všechny civilizace zanikly. Ale proč bychom my nemohli být první, kdo chod dějin změní? (Bioscop)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

Skratik 

všechny recenze uživatele

Film je až překvapivě nekonzistentní. Úvod říká velmi jasně divákovi, o čem snímek bude, ale zbytek filmu je chaotická směsice informací, nejednotně vedených rozhovorů a záběrů (některé z cest, některé koupené z videobanky). Myšlenka autorů je velmi pěkná, dali hodně práce do předání zkušeností, které nabrali v životě, ale forma je více než špatná. Nemůžu doporučit na shlédnutí. Film je nudný, snaží se říct až moc věcí v krátkém čase a střih a editing je velmi amatérský. Petr Horký se snaží předat hrozně mnoho, ale výsledek není ono. ()

jurkee 

všechny recenze uživatele

Zajímavý dokument, který zapadá do dnešní doby. Jen nesdílím optimismus tvůrců o dobré zprávě o konci světa. Je naprosto zjevné, že naše západní civilizace je v pokročilé fázi zániku, čili zmiňované sebedestrukci a silně pochybuji, že to někdo bude schopen zastavit. Jako realista to vidím tak, že jsme očitými svědky jak civilizace zaniká a přes všechna vědění našich intelektuálních a vědeckých elit s tímto přírodním zákonem nikdo nic nebude schopen reálně udělat ani v případě té naší západní civilizace. Proto užívejme každého dne, dokud to jde ;-) ()

Reklama

mchnk 

všechny recenze uživatele

Sluší se poděkovat, pokus je to věru dosti slušný a nezpochybnitelně snaživý, nicméně stále se pohybujeme na povrchu. V časovém vnímání toho Big průseru, ve kterém všichni s úsměvem žijeme už desítky let, se s autory také neshodnu, pro mě už je 10-15min. po dvanácté, je to really vážně vážné...jak promarnit možnost tuto skutečnost bez obalu odhalit a dostatečně zapůsobit na diváka bez zdlouhavého filozofického mudrování různých osobností z celého světa, také o tom je tento dokument. Snaha o investigativní pohled tu je, ale celkově je svým vyzněním dokument určen spíše pro druhý stupeň ZŠ...ale rád jsem ho viděl, vnukl mi klid a úsměv na duchu...přesto všechno kolem nás...určitě je dobré ho vidět. [Filmový klub Citadela] ()

Bohaatstvo 

všechny recenze uživatele

Zaujalo mě, jak moc se film snaží najít odpověď na zachování stávajícího stavu naší civilizace. Jakoby naše existence byla něco posvátného. Veškerou odpověď ohledně budoucnosti nechává v rukou snad i všemocného člověka. Právě proto jsem  si uvědomil, jak moc je naše západní myšlení v křeči. Zachránit celý svět! Nevím, nevím. Snad by filmu slušelo načrtnutí cesty větší lidské pokory, respektu, empatie. Nějaké náznaky tohoto se ve snímku objevují, jsou to ale jen střípky překryté "zázračnou" mocí inteligence, případně síly adaptace lidského druhu. Určitě to je ale snímek výjimečný a díky za něj. ()

SaS 

všechny recenze uživatele

Více takových sond do problematiky dnešní doby, která nepoučitelně opakuje chyby civilizací předešlých.  Všechny základní pilíře, které jsou v dokumentu zmíněny, již nejsou na stabilních základech, je otázka času, kdy i naše civilizace se zhroutí a nutno dodat, že pro to děláme maximum, umocněno rychlostí a globalizací dnešní doby. Je smutné sledovat, jak není na Zemi téměř místo, kde by člověk nezanechal svou ničivou stopu, ještě smutnější je pak pohled na kmen Waorani, který již sám "hraje" svou roli před turisty, aby si zachoval aspoň kousek místa pro své skromné žití. Nutno podotknout, že snímek nabízí i řešení a ukazuje pozitivní příklad, jak se k celé dnešní společnosti a fungování postavit, ale... Dokument zabral jistě hodně práce a času a je třeba se ptát, co bude dál ? 100% materiál na školní promítání, ač se obávám, že Ti, kteří by jej měli především vidět a pochopit, zůstanou imunní. Zaslouží si 3,5* ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama