Milostný příběh je volnou biografií dánské spisovatelky Karen Blixenové a zachycuje její dlouholetý pobyt v africké Keni. Karen v Dánsku řekne bratrovi svého milence, baronu Broru Blixenovi, že se za něj provdá a dá mu peníze, aby koupil farmu v Africe. Roku 1913 Karen přijíždí do Keni a ve vlaku se poprvé setká s lovcem Denysem Finchem Hattonem. Už v den svatebního obřadu přichází první rozčarování. Bror bez rozloučení odjede na dlouhý lov, a navíc Karen zjistí, že manžel její peníze nepoužil na zřízení chovu krav, ale rozhodl se pěstovat kávu. Karen se seznamuje s prostředím, komunitou bělochů i domorodými vesničany. Při jedné z vyjížděk se opět setká s Denysem, který zasáhne, když je v pustině překvapena lvicí. Krátce nato se Karen od lékaře dozví, že ji manžel nakazil syfilidou. Její stav je natolik vážný, že se musí léčit v Evropě. Do Afriky se vrací až po válce. Keňa Karen stále víc fascinuje. V buši se probouzí její senzitivní duše, která čím dál víc trpí po manželově boku. Není divu, že se zamiluje do nezávislého a svobodomyslného Denyse, se kterým prožije nejkrásnější chvíle svého života. Krátké období štěstí je však vykoupeno tragédií... (TV Nova)

lapatata

Úchvatná a Kate Winslet silně připomínající Meryl Streep v až mimořádně nudném, vleklém a dynamiku postrádajícím dramatu. Ty tři hodiny byly nekonečné. ()

pan_Bily

Perfektně natočený film po všech stránkách. Ale bohužel mě moc nebavil, protože prostě tenhle žánr mě nebere. ()

gizi

Myslím, že se dost shodnu s komentářem Galadriel. Film je takový slušný, ale nijak mě neoslovující, a především strašně dlouhý a tedy i dost nudný. Představte si to jako šestidílný seriál - to by byl pěkný propadák. Mám pocit, že už jsem se jednou zkoušel na film dívat, ale nevydržel do konce. Tentokrát jsem vydržel, ale přesvědčil se o tom, že to pro mě nebyl dobře strávený čas, resp. byla to spíš ztráta času. 60%, 12.9.20114, ()

kodwin

Krásný, opravdu. Nejen pro milovníky romantiky. Pro mě je to hlavně film o Africe, která je nasnímaná tak barevně, až z toho přechází zrak. Hlavní roli nehraje ani Streep ani Redford, ale Afrika. Díky Watkinovi za skvělou kameru! ()

Chlo0opek

Naprosto průměrný film, který nabídne herecky dobrou Meryl, krásnou Afriku a to je asi tak všechno. Opět jeden z řady oceňovaných, kde je mé mínění dost rozdílné od těch takzvaných znalců filmu.. ()

Beaka9

Je to pěkné, ale zároveň hodně rozvleklé. Bavil a zajímal mě vztah Karen s manželem, naopak mě nudil její vztah s Denisem. Meryl Streep byla samozřejmě výborná. Film bych ohodnotila třemi hvězdami, nebýt tématu silné ženy snažící se prosadit mezi nabubřelými muži (viz scénka v klubu), navíc v drsné Africe, které musím stůj co stůj kvitovat hvězdou navíc. ()

montel

Nejlepší film roku 85? Ale kdeže. Meryl Streep přijede do Afriky, tam se vdá za kamaráda a začne pěstovat kávu. Seznámí se s Redfordem, chytne od manžela syfla tak ho odkopne a vrátí se do rodného Dánska. Pak zas přijede zpět do africké buše, zamiluje se do Redforda, podnikají spolu zajímavé výlety a sem tam zastřelí lva, který si je chce dát k obědu. Redford jí furt někde odjíždí, pak zase přijíždí a furt takto dokola. Krásné záběry na Afriku to za mě nezachránili. 40% ()

pblicek

Možná proto, jak se tento film stal známým a všemi tolik chváleným, jsem si jej idealizoval až příliš, což vedlo k tomu, že jsem byl ve finále zklamaný. Nevím, zda mám už příliš zdeformovanou představu o kvalitním filmu, tím jak je dnes všude samá akce, drama, násilí, sex apod., ale připadalo mi to jednoduše nudné. Jako kdybyste vytrhli pár let jakéhokoli obyčejného člověka a jednoduše to zfilmovali. Na druhou stranu kamera tam byla fajn, záběry přírody atd... ()

Bogrant

Tak romantický, tak nádherný, tak rozmanitý, asi ako Afrika sama o sebe, film bez najmenších kazov. Na jedno pozretie dostatočne silný, pútavý a i zapamätania hodný. A tým to celé končí a odznova asi nezačne. Na to je to až príliš dlhé. Inu, tak krásne nasnímanú africkú divočinu som možno ešte ani nevidel, chémia medzi Robertom a Meryl je okúzlujúca a hudba Johna Barryho nesmrteľná. Upokojujúci film. ()

jonnybe

Když jsem to poprvé viděl, zrovna moc mě to neoslovilo. Podruhé jsem už zpozorněl. No a pak už mě to dostalo. Nádherné záběry, fantastická podmanivá hudba, skvělé herecké výkony. Meryl prostě umí a Robert má charisma. Bavil mě tam Brandauer s tím svým vykutáleným prospěchářem. Příběh se jeví jako sladkobolná romance, ale je to podáno tak, že to člověk sežere i s navijákem. Snad nejvíce mě dostává jak ke konci baronka Blixenová na kolenou prosí o pomoc. A taky dialog Brandauera s Redfordem: "Měl ses aspoň zeptat" "Já se zeptal" "řekla ano" ()

Wineology_

Znáte ten pocit, kdy sledujete nějakou krajinu jako z obrazu, a rovnou přemýšlíte co všechno byste tam mohli dělat a zažít? Tak tento film byl tímto nabušen. Krása Afriky tady jasně dominuje nad scénářem, dokonce i nad hereckými výkony, které byly skvělé. Zkrátka se mi zdá, že tento film je pohybující se obraz krajiny, a během pozorování onoho obrazu člověk poslouchá příběh o lásce a těžkostech i radostech života. Pozoruhodný film o pozoruhodném životě jedné velké ženy. ()

BONOBON

Neusnul jsem jen díky překrásným záběrům africké přírody (letecká scéna je opravdu úchvatná) a hlavně díky nádherné hudbě Johna Barryho, která Pollackův film vyloženě zachránila.. Vzpomínky na Afriku doporučuji všem těm, kteří tvrdí, že Anglický pacient je nudný.. ()

DarthRag

Vzpomínky na Afriku jsou naprosto úžasným filmem. Romantickým ale ne prvoplánově romantickým. Úchvatné africké scenérie, vynikající hudba Johna Barryho, téměř bezchybné herecké výkony v čele s Meryl Streep, Robertem Redfordem a Klausem Mariou Brandauerem a brilantní Pollackova režie. To je vše, co se divákovi dostane. A je to víc než dost. ()

Calvus77

Krásný film. Nádherné záběry Afriky, skvělí herci a dojemný závěr. Ano, ano, i po těch letech jsem byl opět dojat a přikován 150 minut k židli. Výborně vyprávěný příběh, pane Pollacku, a já mám rád dobré příběhy. ()

snufec

BAFTA 3 : Kamera, Zvuk, Adaptovaný scénář a 4 nominace: Herečka HR: Meryl Streep, Herec VR: Klaus Maria Brandauer, Kostýmy, Hudba ()

JARDAHONDA

Vzpomínky na Afriku, které získaly sedm Cen Akademie, včetně té za nejlepší film, jsou mistrovsky natočené a nabízejí jeden z největších příběhů o strádání a lásce v dějinách kinematografie. ()

SuperKarel

Na můj vkus příliš zdlouhavé. M. Streep sice hraje skvěle, ale největší náboj májí scény společné s R. Redfordem (můj oblíbený herec), těch bohužel nebylo zas tak moc, protože on je dost často pryč:) I přes překrásné scenérie a hudbu nebudu nadhodnocovat, filmové umění to bezesporu je, ale nechytlo mě to tak silně. ()

kamilao

Ano, vskutku nádherný snímek. Myslím, že takové záběry na přírodu a vůbec na celou Afriku jsou unikátní, výjimečné. Taktéž herecký výkon Meryl Streep. Také musím velmi pochválit český dabing. Proč za 4 body? To je díky zbytečné zdlouhavosti snímku. Kvůli tomu, jsem snímek viděla asi poprvé a naposledy. ()

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

25.09.2013

Dobrá zpráva pro všechny příznivce filmové hudby: Pražský filmový orchestr připravuje pro letošní podzim velikou sérii koncertů v celé republice, dvakrát zavítá i do Bratislavy. Orchestr, zaměřený… (více)

Navštivte Noc v Hollywoodu

Navštivte Noc v Hollywoodu