Japonská mafie

Ukázka z filmu

Bývalý soukromý detektiv Harry Kilmer ví hodně o Japonsku… a hodně o gangsterech, kteří drží ochrannou ruku nad hazardními hrami a obchodem se zbraněmi v Japonsku. Dobře také ví, že existuje špatný a správný způsob, jak se přiblížit brutálnímu podsvětí. A uvědomuje si, že co se týče síly, bojí se členové gangu jediného: větší síly, než je ta jejich. Do Japonska se vrací po letech, aby pomohl svému starému příteli nalézt unesenou dceru. Nalezne tu i ženu, kterou před lety tolik miloval. Vrací se vzpomínky a oživují se staré rány. Jednou z živých ran minulosti je právě ten jediný, který mu nyní může pomoci dívku najít... Robert Mitchum hraje hlavní roli v tomto napínavém filmu, o kterém jeho režisér Sydney Pollack říká, že: „je prvním filmem, který ztvárňuje nové Japonsko do skutečného příběhu, a přitom ho uchovává autentickým“. Autentičnosti přidává i další herec Ken Takakura, „japonský Clint Eastwood“. Od začátku je Japonská mafie – Yakuza – plná intrik a překvapení. Čest a věrnost jsou základem života a smrti. Násilí je rychlé jako tokijský vlak a tradice velí zemřít. (Warner Home Video CZ)

Bragi66

Je to pravda rok 1974, ale nedokážu odhlédnout od doby vzniku tohoto filmu a od toho, nakolik to reálně vypovídá o Yakuze. Příběhově i zpracováním je to poplatné době a plytké, tak za mne si o tématu raději pustím dokumentární film. ()

bertrand

Pan Bertrand: "Cafra, co jsem to vlastně viděl? Hypnoticky ztvárněný průměr nebo nestárnoucí lahůdku?" Totiž, rozhodně se nejedná o nejlepší scénář páně Schradera nebo Towneho natož o nejlepší režijní práci Sydneyho Polacka. Ale - snad vzhledem k náhledu do exotického prostředí Japonska a rozkošně spletité sítě vztahů panujících mezi všemi protagonisty - má Yakuza tu vlastnost, že vás (když přetrpíte opravdu nemastný úvod) lapne za kravatu a drží a nepustí. Závěrečná akce a následné omlouvání se po japonsku (Mitchum!) je parádní odměnou za diváckou výdrž. ()

Vedjat

Pěkný film s atmosférou. Charakterní Robert Mitchum (detektiv Harry Kilmer) a velmi zajímavý Ken Takakura (konkurent Kilmera a bývalý člen Yakuzy), o kterém se ze životopisu nic nedozvíme. Jen to, že účinkoval asi ve stovce filmů. Ve filmu se šetří násilím a dramatickými proklamacemi. Tedy až na ten fraškovitě vyznívající závěr, ve kterém si Mitchum uřízne malíček. Gesto omluvy bylo přijato a je jen jeden muž, který nemá většího přítele. ()

ROSTABAR

Perfektní sonda do japonského myšlení, tradic a morálky u japonské jacuzzi. Pro nás Evropany těžko pochopitelné "morální" vztahy mezi zločinci. ()