Japonská mafie

Ukázka z filmu

Bývalý soukromý detektiv Harry Kilmer ví hodně o Japonsku… a hodně o gangsterech, kteří drží ochrannou ruku nad hazardními hrami a obchodem se zbraněmi v Japonsku. Dobře také ví, že existuje špatný a správný způsob, jak se přiblížit brutálnímu podsvětí. A uvědomuje si, že co se týče síly, bojí se členové gangu jediného: větší síly, než je ta jejich. Do Japonska se vrací po letech, aby pomohl svému starému příteli nalézt unesenou dceru. Nalezne tu i ženu, kterou před lety tolik miloval. Vrací se vzpomínky a oživují se staré rány. Jednou z živých ran minulosti je právě ten jediný, který mu nyní může pomoci dívku najít... Robert Mitchum hraje hlavní roli v tomto napínavém filmu, o kterém jeho režisér Sydney Pollack říká, že: „je prvním filmem, který ztvárňuje nové Japonsko do skutečného příběhu, a přitom ho uchovává autentickým“. Autentičnosti přidává i další herec Ken Takakura, „japonský Clint Eastwood“. Od začátku je Japonská mafie – Yakuza – plná intrik a překvapení. Čest a věrnost jsou základem života a smrti. Násilí je rychlé jako tokijský vlak a tradice velí zemřít. (Warner Home Video CZ)

kaylin

Střet americké kultury s tou japonskou není jednoduchý, hlavně pro tradiční pojetí cti, které se uplatňovalo u samurajů a nyní přešlo v určité podobě i k mafii, ale snímku "Japonská mafie" se právě tohle střetnutí podařilo pojmout tak dobře, že ho budete hlavním postavám věřit. Robert Mitchum se pro roli dokonale hodil. ()

Maq

... papuče pleskaly písk... (Pozn.: Tímto termínem, převzatým od Ondřeje Sekory, označuji jevy, které jsou tak fantasticky nesmyslné, že proti nim nelze ani nic smysluplného namítat.) ()

Duotone28

Ak sa mam vratit spat kinematografiou...a dat si dokopy filmy nesuce v sebe fenomen a srdce "mafie"...,the Yakuza je urcite kultovym snimkom. Nejeden film bral z nej priklad...a mrzi ma, ze sa mi ju podarilo zhliadnut az TERAZ. Oproti spickovemu, brilantnemu a podla mna novodobemu mafianskemu klenotu "A Dirty Carnival" sa pochopitelne historicky vracia spat...a tak isto ani 30 rokov rozdielu medzi Pollackovim snimkom a vyssie spominanym Dirty Carnivalom nespravilo totalne ziadnu chybu...ci uz po stranke scenara alebo kamery...ktoru zvlast chcem vyzdvyhnut, a dat uznanie, bo tak ako sa s nou pracovalu prave v tomto filme so zmyslom pre detail...nevidel uz pekne davno. Z mojej strany kultovy snimok...a plne hodnotenie 5/5,nazdar ()

Fanucci

Klasické krimi ze staré školy s prvky noirovky. A hlavně s typicky noirovským hlavním hrdinou, výborně ztvárněným R. Mitchumem. Ten se jako životem zocelený cynik vrací na místo, kde prožil jedinou lásku svého života. Film ale není samozřejmě jen o nenaplněné lásce, ale také o cti, pomstě, hrdosti a samozřejmě giri:-) Dobrý to bylo! Pollack ve velice krátkém čase dokázal navodit orientální atmosféru a divákovi poodhalil myšlení a hodnoty Japonců, které jsou tak odlišné od toho středoevropského. A také se mi líbilo, že věci vyřčené o japonské mafii opravdu sedí. Scénář rozhodně nepsal diletant. ()

kagemush

Pokud tomu chcete dát čtyři z pěti a nikoli jednu až dvě tak: ignorujte bílý neherce (včetně Mičuma , který v domnění že se jedná o japonskou mangu přehrává až trapno jest), kteří těm japonským alespoň v tomto dílku nesahají nikam, - přežijte první půlhodinu , kde se vůbec nic nestane ovšem unylé hudby a zoči voči scén přehršel, -vyprdněte se na to byť jen pomyslet na věrohodnost kohokoli a čehokoli. A proč ty čtyři - tak Polák uměl, né že né, pak ta parádní vybíjená u pana Yakuzy, ale hlavně pro ten detail, že když už si jeden ušmikne cokoli a zabalí to do bílého hadru, tak na hadru se udělá červená skvrnka a když se k tomu hadru tulíte, máte pak červenou skvrnku mezi vočima-no fakt, kdo tyhle detaily do filmu prosadil, tak právě ten může za to , že jsem hvězdama nešetřil. Jen nemůžu přijít na to, proč bych si to měl ještě někdy pustit. ()

raffspIn

Yakuza je pro mě dosti nezáživným snímkem. Hnedka od začátku jsem měl pocit že film nevidím od začátku... prostě jste vtáhnuti do jakési "situace" která se sice postupně začíná rozmotávat ale v dosti rozvláčném tempu, takže zanořit se do děje a atmosféry se mi nepodařilo. Dosti povrchní klouzní po Japonských morálních a společenských hodnotách. ()

dezorz

Najst skutocne dobru gangsterku, ktora by nielen dodrziavala pravidla dobreho znaru, ale aj mimozanrove pravidla dobreho filmu je skutocne tazka uloha. The Yakuza dobrou gangsterkou je. Natocil ju S. Pollack tesne predtym, nez natocil spionazny thriller Tri dni kondora. Povodne boli planovani rozni ini reziseri, scenarista tuzil po mladikovi Scorsesem, ale producenti nakoniec zvolili v tej dobe uz prevereneho Pollacka. A dobre urobili, namiesto nervozneho zacinajuceho scorseseho je tu pevna filmarska ruka. Naviac, scenar napisal clovek, ktory v japonsku skutocne zil a yakuzacke filmy mal dokladne napozerane. Tak vznikol US film odohravajuci sa v japonsku ktory je, na pomery zanru, velmi realisticky. Existencionalna gangsterka s moralnym posolstovom osobnej zodpovednosti podana klasickou pomalou vystavbou deja, spinavymi farbami, melancholickym hudobnym sprievodom a lenivym hercom v hlavnej ulohe. Akcnych scien je malo, o to brutalnejsie a realnejsie posobia. nejde sice o medznik zanru, ale tak zabudnuty ako tento film je, si veru nezasluzi byt. ()

BarryLyndon

Yakuza je pecka, moc díky Hladovi za doporučení ve filmech v síti. :+ Přesně ten film filmu, který dnešním akčním filmům ukazuje vztyčený prostředníček a to že fakt nestačí obsadit Ruby Rose a tvářit se že dobrý. ()

Topco

Kriminálke založenej na symbióze (?) „západ stretáva východ“ (alebo „hard-boiled detektívka a lá Kurosawa“) úraduje nostalgicky pôsobiaci Robert Mitchum, slávny to noirový matador, po Humphreym Bogartovi asi najväčšia mužská hviezda filmu noir. ()

MJMilan

Až na zápletku, kdy hlavním hrdinou je amík to bylo vcelku slušné. Souboje na konci filmu excelentní a výprava také mimořádná. ()

andrii

"Shakespearovští" mezi bonsajemi. Stále má pod sakem její saké, zásek do skalisek soulu rodiny, zamotané jako sushi, vlákna v bourci morušovém. Purpurový, na mušce doušek, ylang ylang tanec ikeban. ()

Ryuuhei

„Co udělá Američan, když se zblázní? Otevře okno a všechny zabije. Když se zblázní Japonec, okno zavře a zabije sám sebe.“ Ano, začátek je pomalý a utahanější, ale vykupuje to zbytek. Hrozně se mi líbí, jak se film zejména v akčních pasážích zaměřil na kontrast právě západního přístupu, který tkví v zběsilých přestřelkách, a toho Japonského, kde naopak převládá rozvážnost, úcta a převážně kontaktní souboje s meči (katanami, budeme-li korektní). Dá se říct, že jde o téměř dokonalé propojení obou kultur bez toho, aniž by kterákoliv byla znevažována. Boje samotné nebyly nijak dlouhé, nehrály na nesmrtelnost a spoléhání na štěstí ať už kladných, či záporných postav. Ústřední zápletka nešetřila někdy až nečekanými zvraty a situacemi, ve kterých převládlo neuvážené a chybné jednání nad perfektně provedenými tahy. Film rozhodně není na pět hvězd, má své mouchy, ale jako celek funguje dobře a po dokoukání zanechává hořkosladkou pachuť na jazyku. ()

neoBlast

Méně známá mafiánská povídačka, přinášející v sedmdesátých letech čerstvý vítr do svého žánru. Vynikající herci v hlavních rolích a jako vždy nechybující Sydney Pollack. Do klasik jako Kmotr či Zjizvená tvář má daleko, ale zato je díky japonským reáliím daleko osobitější. Americký výlet do Japonska nebyl nikdy tak příjemný (promiň Ridley). 75 % ()

noriaki

Pomalý, atmosférický neo-noir. A kdyby toho postupného budování atmosféry nebylo občas až přespříliš, tak bych napsal i bezchybný. ()

Compadre

Film noir ve spolupráci s válečným veteránstvím v konjunkci japonské Yakuzy..extrovní míchačka od šikovného režiséra Sydney Pollacka. Ten chlap to prostě umí. finální masakr je boží. Škoda, že tenhle film v televizi asi vůbec neznaj.. ()

JohnSmith

Lehce nadprůměrný thriller s trochou té romantiky. Závěr je sice moc pěkný, ale film je zbytečně roztahaný a ač se člověk doví o yakuze spoustu zajímavých věcí, trvá dlouho, než se dočká konce. ()