poster

Night Owls

 • slovenský

  Noční vtáci

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1930, 20 min

Režie:

James Parrott

Kamera:

George Stevens

Hudba:

Marvin Hatley

Producenti:

Hal Roach
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Iggy
  ***

  Česky Noční ptáci. Laurel a Hardy se, aby nešli do basy za potulku, dohodnou s "věčným strážníkem" Edgarem Kennedym, že vyloupí dům jeho šéfa a on je při tom chytí, aby si napravil špatnou reputaci. Oba donucení lupiči dělají neuvěřitelný rámus, všechno jim padá, řinčí a rachotí, předstírají, že jsou kočky, navzájem si zavírají okna a dveře, když už se jeden z nich dostal do domu, spouštějí samočinné piáno, zvonkohru a dokonce zvoní na pána domu. Po domě zmateně a vyděšeně hlídkuje sluha James Finlayson. Přesto všechno se jim loupež podaří, ovšem nakonec ve zmatku utečou a z loupeže je obviněn sám nebohý Kennedy, který omráčen všechno zaspal a přišel se blýsknout před šéfem přesně v tu nejhorší chvíli.(8.3.2007)

 • Matty
  ****

  Prvotřídní ukázka toho, jak v grotesce pracovat s diváckým očekáváním a se zvukem.(23.10.2009)

 • Silas
  ****

  No nerozbili byste tomu Laurelovi taky někdy hubu? :-) Tentokrát se jedná o velice destruktivní zvukový kraťas. V okrsku jednoho neúspěšného policajta je až příliš nepotrestaných výtržníků, a tak jsou L&H požádáni, aby naoko vyloupili vilu, při čemž by je onen strážník chytl... Opět si neodpustím jeden krásný gag - Laurel: "Pššššš!!", Hardy: "Don´t pššššš me!"(29.6.2006)

 • Flego
  *****

  Pomotaný Laurel a neurotický Hardy vo výbornej groteske. Takí zlodeji by prebudili celé mesto... www.video.google.com(23.3.2007)

 • Pitryx
  ****

  Ono to má pomalejší rozjezd, ale ta následná čtvrt hodinka za to rozhodně stojí. Skvěle uděláno, legrace dle mého gusta.(25.11.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace