Reklama

Reklama

Obsahy(1)

První díl se jmenuje Útěk. Za hrázným Palyzou přijíždí jeho bývalý mistr Stanko. Chce, aby Palyza zaměstnal na přehradě jeho syna Michala, který má za sebou vězení. Palyza zprvu odmítá, ale nakonec se nechá přemluvit. V tutéž dobu hrázného opouští manželka. Stanko se stane pomocníkem starého údržbáře Šperla. Nerudný stařík s nikým příliš nevychází, ani se spolupracovníky, ani se svou snachou. Palyzův spolupracovník Jožin Uherčík, nenapravitelný sukničkář, potká na nádraží půvabnou poštovní úřednici Libuškou a začne se jí dvořit. Brzy se stanou milenci. Manželství Palyzových je rozvedeno. U ředitele Rudyšara se hrázný seznámí se sympatickou Ivanou Opatovou a její malou dcerou Lucinkou. Když zjistí, že Ivana je svobodná, pozve ji i s dcerou na přehradu. (Česká televize)

(více)

Recenze (7)

topi80 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na seriál jsem se jakožto velký fanoušek dovolených u přehrad (já vím, tahle byla spíše na zásobárnu vody k pití) těšil, ale po celý díl jsem jenom čekal, až se stane něco zajímavého. ()

klúčik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pavel  Nový  dostal veľkú príležitosť v tomto seriály.  Prvý diel  Útek  nás zoznámil s postavami seriálu..  Jan Palyza ,  dal prednosť práci na priehrade pred manželským životom.   60%...  Ivanka  Opatová .... ()

Zajímavosti (2)

  • Tento díl se natáčel na přehradě Kružberk, na nádraží Budišov nad Budišovkou, v Ostravě. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama