Madness in the Method

Komedie / Krimi

USA, 2019, 99 min

mistrovství světa v pomrkávání(5.9.2019)

hergot, proc tak blby hodnoceni? spousta znamejch tvari a hromada brutalniho humoru. aneb nejvetsi kumst je udelat si prdel sam ze sebe. mimochodem prvni! :](3.9.2019)

Je to taká zhúlenecká verzia JCVD. Komédia určená hlavne pre fanúšikov ranných filmov Kevina Smitha. V hlavnej úlohe je Jasom Mewes, ktorý tu hrá komickú verziu samého seba rovnako ako kopa ďalších Smithových spolupracovníkov plus pár ďalších hviezd. Sledujeme Mewesovu snahu vymaniť sa z úlohy Jay pri ktorej zažije kopu bláznivých situácií a pár ľudí za to zaplatí aj životom. V pár scénach má Mewes možnosť predviesť aj vážny výkon. Najlepšia je drsná hádka s Kevinom Smithom, ale väčšina filmu je bláznivá jazda, ktorá často využíva hlášky so starých Smithových filmov. Už nefungujú tak dobre ako keď zazneli prvýkrát, ale stále je to ešte nadpriemerná zábava a bojím sa, že Jay and Silent Bob Reboot nebude ani zďaleka takto vtipný. Vyústenie príbehu je uspokojivé. Viaceré camea ma potešili. Trochu mi bolo ľúto, že niektorí stáli Smithoví spolupracovníci tu chýbali. Napríklad. Ethan Suplee alebo Jason Lee. Damona s Affleckom som v tejto lacnej hovadine ani nečakal. Takisto mi bolo ľúto, že Teri Hatcher a Dean Cain nemali ani jednu spoločnú scénu v ktorej by pomrkli na staré dobré časy v Supermanovi. Ale kto chce vidieť Danny Treja ako buznu v ružovom + kopu ďalších celkom vtipných šialeností a popritom si užiť pomrkávanie na View Askewniverse, tak bude spokojný. 6/10.(4.9.2019)

Film pro filmové fanoušky se spoustou známých, hlavně seriálových tvářích. Není to film pro obyčejného konzumenta, protože ten nezná nenajde spojitosti. Trochu jako Vincentův svět... Ale je to od mých oblíbenců, takže co. Za ty camea hvězdičku navíc.(18.10.2019)

Takto. Objektívne to je celkom nedobre natočené a príbehovo nekoncepčné. Občas až tak, že to trochu bolí. Ale sú tam zo dva silné momenty, kvôli ktorým idem s hodnotením hore. Zo subjektívneho hľadiska. Podvod od polovičky (A reakcia hlavnej postavy, že fuh!, škoda, že som to nevidel skôr...) a jej konfrontácia s Kevinom pred nočným klubom. Plus kvantá cameií vrátane Stana Lee (ktorého som tu videl asi naposledy a fakt som ho tu nečakal...). Mewes sám seba narazil na rošt a dokázal, že nie je iba weedguy z pred Grocery storu. Ale že má sebareflexiu ako možno málokto. A nie len herecký talent. Dobre. Ďalšie potvrdenie, že modrá je tu len nič nehovoriace číslo.(8.9.2019)