Vincent Moon, jeden z gangsterských bosů, má seznam sta zločinců, kteří zradili organizaci nebo se jinak provinili. Než aby je nechal všechny přímo zabít, rozhodne se užít si trochu legrace a vymyslí svérázný způsob, jak se všech zbavit a ještě se pobavit. V předvečer otevření nové věznice s maximální ostrahou, ze které bude nemožné uprchnout, pozve Moon jménem syndikátu všechny hříšníky do zatím ještě prázdného komplexu. Všem zabaví zbraně a zamkne vchod. Potom šokovaným gangsterům oznámí, že se stali účastníky neobvyklé soutěže. Vysype mezi ně bedny zbraní, od samopalů, přes pistole až po baseballové pálky a oznámí jim, že ven se dostanou pouze tři, kteří přežijí, a ti si mezi sebe jako prémii rozdělí 10.000.000 prémii. Mafie, která "soutěž" financuje, však očekává, že nepřežije nikdo, dokonce ni Moon, který sám Mafii podvedl. V komplexu prázdného vězení vypukne krvavé peklo. Pragmatický Marcus, chladnokrevná Dee, pistolník Lou a Cam, která má fotokopie důkazů o Moonových zločinech se rozhodnou, že spojí své síly, aby tak zvětšili své šance na přežití. Členem skupiny se stane také malá nevinná dívka Lucy, kterou přivedl nic netušící Lou, poté co ji unesl, aby ji vyměnil za vlastní dceru. Nejen Lou a jeho společníci pochopili, že přežít se dá jen ve větším počtu. Společně s nimi postupuje masakrem také dvojice zabijáků Hoss a Crow, kteří se spojí se zlodějkou Barb. Tyto i další skupinky postupují krvavým násilím s jediným cílem - přežít a získat prémii. Ani Lou a jeho parta však nezůstanou beze ztrát. (oficiální text distributora)

choze

No není ten Puyn ďábel, natočit ultimátní střílečku bez jediného stříkance krve? PODLÉ ZBRANĚ jsou posledním Puynovým filmem co stojí za řeč a staví na skvělém jednoduchém nápadu (teď je vás tu sto, ale za 6 hodin tu chci vidět jenom tři) předjímajícím BATTLE ROYALE, kde byla zajímavě posunuta věková hranice účastníků a taky tam nešlo o profíky. Krom toho je tu dost nápadů a gagů a Pyun to mambem, filtry, rádobycool dialogy a rozjuchaným Lambertem tuní jak může, aby to i přes zřejmě záměrně ošmelenou akci (zmíněná absence krve, hodně zabíjení mimo obraz) moc nenudilo. Člověk si jen říká, co by s tím asi udělal John Woo. ()

SeBig

Zasraně dlouhá dvouhodinová přestřelka v jedný prázdný budově za doprovdu ještě příšernější mexický lambádský hudby. Dialogy byly prazdný stejně jako ta budova, přestřelky ok, obsazení ok, střih a kamera někdy hrůza co se týče akce nepřehledný. Nevim jestli bych měl chut pochválit Pyuna, za to že dokázal natočit dvouhodinovej film, ve kterým se nonstop střílí, když všechno kromě týhle věci stálo za hovno. Ke konci už jsem se fakt modlil a usínal ať to skončí. A malem bych zapoměl na to NEJDULEŽITĚJŠÍ: ve filmu je cca 150 mrtvol a po krvi ani památka? Jojo běžná věc. ()

LaciLC

Veľmi som pochyboval nad týmto filmom. Má ho na svedomí rodený béčkar a tiež som rozmýšľal, čo by mohlo vzniknúť z takého banálneho námetu. Rozhodne nevznikol vyložene zlý film, ale k **** má poriadne ďaleko. O hereckých výkonoch sa tu veľmi nedá hovoriť (pritom si nemyslím, že Lambert by bol zlý herec), herci vlastne nemajú čo hrať. Len strieľajú, sekajú, škrtia, vybuchujú, trochu som to prehnal, ale je to proste rúbanica. A dosť zábavná na to, aby som ju mohol označiť za ľahko nadpriemernú. ()

Ombak▼Penari

Tak tohle je klasická ukázka béčkové střílečky, která to přizná hned na začátku a na nic si dál nehraje. Tam se skutečně pořád jen střílí. Ale střílí se tam dobře, akční scény jsou dobře udělané. Bim...bác... prásk....třísk....Jednoduchost je hlavním rysem tohoto filmu. No a pokud jde o herecké výkony, tak ty jsou vesměs průměrné a poplatné žánru. S jedinou výjimkou. Díky tomuto filmu si alespoň u mě Christopher Lumbert výrazně vylepšil renome. Svůj part si tu střihl naprosto s přehledem a role mu neuvěřitelně sedla. Sice je znám především s Highlandera, ale osobně si myslím, že tady byl prostě nejlepší. Škoda, že takový výkon nepodal taky v nějakém A filmu, jeho kariéra by se možná neubírala k postupnému zapomnění... ()

otík

Pokud tento příběh o gaunerech, kteří si ve věznici mezi sebou vyřizují navzájem účty a střílí se o sto šest, měl být s nádechem parodie (o čemž svědčí odlehčená hudba), pak se to hrubě nepovedlo. Naopak film se nese na silně vlně trapnosti, nepovedenosti a uchylnosti v zabíjení sice vinných, ale často bezbranných zloduchů. Nezbývá než kostatovat jedno - dobře jim všem tak, jejich osudy jsou mi i s tímto filmem zcela ukradené. ()

• V záverečnej scéne sú obaja hlavní predstavitelia Ice-T (Vincent Moon) a Christopher Lambert (Lou) nahradení dvojníkmi, pretože to bolo natočené v čase, keď už oni dvaja na natáčaní neboli. (beso74)
  • Christopher Lambert (Lou) sa zúčastnil natáčania len dva dni. Pôvodne mal byť o deň dlhšie, ale pre neodkladné povinnosti musel dobu natáčania o deň skrátiť. (beso74)