Párty Hárd

Komedie

Česko, 2019, 62 min

Za mě jakožto Řezníkova fanouška to byla jasná věc, která se musí vidět v kině. Zábavné bylo sledovat tu sbírku přicházejících sodomagorů, sorty mladé a (kupodivu) starší generace. Co se týče produkce, tak je to off scale. Těžko tam přisoudit nějakej žánr, asi je to taková kategorie sama pro sebe. Byl to hrot Martyho tvorby, protože něco takového dát do kupy - s ohledem na rozpočet a čas na realizaci - to není jen tak. Dávám čtyři hvězdy a má to snad jedinej důvod, proč ne palbu - s těma hovnama, to bylo takový navíc. Takový nucený. Ale tak jako tak, doufám, že dvojka bude podobnej brutál. Jen si nedokážu představit, co už může být drsnějšího. Márty by si asi dobře rozuměl s Tomem Sixem!(20.11.2019)

Včera 10. 1. 2020 kino SCala Brno - narvaný kino, lístky vyprodaný do posledního. Kámoš kupoval poslední lístek 3 dny před projekcí (ID VAKLAF), druhej kámoš na tom byl podruhý. Což si myslím nebyl jedinej. Což jistě o něčem svědčí. Aktuálně film v červenejch 86% a myslím, že půjde ještě nahoru. To o něčem svědčí. Ze všech lidí jsem byl na projekci bohužel nejstarší a ještě víc bohužel čistej až na dva panáky Grantsky u Vaklafa ... Tam, jedna polovina lidí zhulenejch, druhá polovina lidí ožralejch a třetí polovina sjetejch... A to taky o něčem svědčí... ;-)) Za mlada bych byl rád, že do takový sub-kultury patřím, teď už mi to bylo spíš úsměvný... Samotnej film ale super, pokud poodhlídnu od hypu, trendu, vyfetovanejch zkurvenejch mileniánů, tak jo ... Tohle se Pohlovi už fakt povedlo. Celej sál se řezal smíchy od začátku do konce. Měl jsem moment, kdy jsem myslel, že budu zvrátit, nebo odejdu. Ale spíš to bylo z té atmosféry, v sále, když párty konečně vypukla. Teda ne párty v kině, ale párty ve filmu. Film je narvanej vtipnýma a nechutnýma odkazama na život mládeže v postsocialistický době. Nemá ale žádnej hlubší význam, smysl ani výpověď. Je to výsměch do xichtu intelektuálům a sluníčkářům a další verbeži. Z Český tvorby spolu s Mandragorou a Proč asi to nejextrémnější, co je. Jedinej problém celýho včerejška byl, že už jsem starej a dlouho čistej ...(11.1.2020)

Festival (pro) otrlého diváka. Poloamatérské české Prcičky s nulovým rozpočtem, kde se ultranechutné fekální odpadové momenty (vymačkávání beďarů, sraní) střídají s gagy na hraně ryzí geniality (vaření perníku ve škole, žlutý/hnědý poplach). Neherci jsou (v rámci možností) docela OK a představitel "Pochcánka" je pomalu takový český Jonah Hill. Jeden z mála (současných) filmů, které s přehledem dostojí své (extrémní) pověsti. 60 %(10.1.2020)

Pamatuju si klip, kde někde v sauně rapuje dvacetiletý cápek ve flanelce a masce z Kačera Donalda do mikrofonu zabořeného v kundě oplácané holky ve škrabošce. Jmenoval se 'Drtič Sanic 3000' a jeho hlavní distribuce byl videoserver redtube.com. Zatímco Řezníkovy klipy šly od té doby kvalitativně strmě nahoru, předchozí trojice jeho středometrážních filmů si držela poctivou technickou úroveň psího hovna. Prostě k tomu seděla a dala krásně vyniknout té přehlídce prasečí a výborných gagů, kterou snímky prezentovaly. Každopádně ambice natočit film, co i jak film vypadá a multifunkčí nízkonákladový štáb teď vysekli za nějakých čtvrt mega Márty Hárd jak zmrd, který si může vytřít prdel s čímkoli na úrovni současné české kinematografie. Konstantní nápor fórů, které sou skvěle vypointované, sympaticky přes čáru a neustále strkají vztyčený fakáč do análu všem přitepleným šablonovitým komediím, nemá jedinou hluchou vteřinu a krom parodie je vlastně i celkem trefnou satirou. Každý film ze stáje ZNK byl vždycky takovým bonusem ke zbylé produkci, ale tohle už je vyloženě plnohodnotná filmařina, která je zapotřebí jak sůl.(5.11.2019)

Prozatímní vrchol Řezníkovo tvorby. To, co dříve vypadalo jako studentské filmy, zpočátku kvalitativně dost tristní, se postupem času dopracovalo až do téhle fáze, kdy je to co do zpracování srovnatelné s klasickou kinematografickou produkcí, samozřejmě to vše i za relativně malý peníz (v porovnání s běžnou tvorbou). Sice to má jen 62 minut, ale je to 62 minut plných salv smíchu. Řezník tu prostě dovedl k dokonalému spojení svůj neskutečně osobitý styl humoru s prvotřídním zpracováním. Je to vlastně taková česká fekál verze americkejch teen komedií, zabalená do totálního bizáru, kterej ale nejen že má hlavu a patu, ale vlastně i dobře paroduje kde co. Nemůžu se dočkat dalšího dílu! (kino Varšava, Liberec, 10.10. 2019)(11.10.2019)

• - Film stál tvůrce skromných 250 tisíc Kč. Zhruba polovina částky zhltla postprodukce. (Dlaha)

• - Scenárista a režisér Martin Pohl v jednom rozhovoru uvedl, že několika protagonistům neplatili penězi ale pervitinem. (Nathaniell)