Párty Hárd

Komedie

Česko, 2019, 62 min

Pominu naprosto tragické herecké výkony, a že je film prošpikován nechutnostmi a fekáliemi. Ale musím s rukou na srdci přiznat, že jsem se té šílené úchylárně řehtal nahlas. Co má film poskytnout - zábavu/poučení/umělecký zážitek/vizuální vjemy. A já jsem se v tomto případě fakt bavil, přestože si uvědomuji všechna negativa. Tudíž nebudu mudrovat a rovnou napálím čtyři hvězdičky.(25.3.2020)

• mortak

Po tom všem hype jsem čekal, že to bude víc propracované. Řezník sice občas dokáže rozehrát situaci, ale nakonec ji řeší vždy tím nejprimitivnějším způsobem - fekálem. Snad jen ta pointa pobavila. Tou jednoduchou primitivností má docela blízko k těm všem českým romantickým komediím, které též jdou cestou nejmenšího odporu. Všechny ty Špindly či Ženy v běhu si užívají maloměstské paničky po třicítce na dámských jízdách, zatímco Párty Hárd je skvělou volbou pro teen večírky s trávou a tuzemákem. A postupem času se konzumenti Párty Hárd přesunou do pozice konzumentů Špindlů, zatímco jejich děti budou konzumovat další Párty Hárd... tak se točí kolo filmového života.(20.4.2020)

• M.i.k.e

jako nejsem nějak extra útlocitnej a ve filmu mi nevadí prakticky nic,ale v tomhle případě se vulgarita a nechutnost sešla v tak zvláštní kombinaci,že mě to extrémně nebavilo.Ano,párkrát sem se fakt zasmál a je tu několik dobrých hlášek,ale jinak mě tahle česká variace na prcičky - tím spíš po tolika veskrze kladných recenzích - zklamala...40%(20.3.2020)

Tuto je vážení fakt klenot a důkaz, že když má někdo v palici mrtě nápadů (byť někdy fakt morbidních), tak se za pár kaček dá natočit hutná komedie s neherci, na kterou do smrti nezapomenete... Narozdíl od nekonečna trapných komedií s Prachaři, Lagmajery, Polívkovou, Kotkem a Mádlem a dlouhatánským zástupem dalších podobných existencí... Marty Pohl na hrad a pouštět povinně na FAMU, DAMU a podobných zbytečných institucí... A Adam Ernest alias Pavel Poulíček adept na jen z top heeckých výkonů, co jsem za poslední roky viděl v našich končinách... (a Tomáši Ty nezlob nebo půjdeš do ohrádky)...(27.3.2020)

Je to na úrovni Mártyho frků - někdy je to vtipné, protože to je prostě skvěle napsané, vypointované a zahrané (cokoliv s Grundzou například), někdy je to vtipné hlavně díky tomu, že to je tak strašlivě blbé, a někdy je to prostě jen blbé a laciné. Největší eklhaft scéna přišla chvíli po začátku, pak už se to dalo vydržet bez problémů, a vlastně jsem se docela bavil tím, co asi bude dál, protože to nebylo absolutně možné předvídat. Nicméně kdybych byl Řezníkova cílová skupina, asi by to na mě zapůsobilo mnohem více a brzy bych se na Párty Hárd chtěl podívat znovu a znovu a znovu.(21.3.2020)

• - Ve filmu se objeví postava Marka "Krysy" Neděli (Miroslav Čáslavka), který pronese hlášku: „Tak to není všechno.“ Tato hláška je odkaz na dokument Tělo bez duše (1996), který se zabývá zneužíváním chlapců v porno průmyslu a smutným životem mladých pražských prostitutů v 90. letech. Hláškou „Tak to není všechno“ se nechvalně proslavil výrobce českého gay-porna Pavel Rousek (s přezdívkou Krysa), známý svým brutálním a agresivním přístupem k natáčení. Na základě tohoto dokumentu byl později stejným režisérem natočen film Mandragora (1997), ve kterém si hlavní roli zahrál právě Miroslav Čáslavka, který se ve filmu s postavou Krysy setkává. (PavelHoralek)

• - Scenárista a režisér Martin Pohl v jednom rozhovoru uvedl, že několika protagonistům neplatili penězi ale pervitinem. (Nathaniell)

• - Zhruba ve třicáté minutě filmu, kdy hlavní protagonisté jdou uličkou, do nich vrazí dvojice mužů. Toto cameo si střihli Petr Esterka a Petr Purmenský, známí též pod přezdívkami Peťan a STN. (vyfuk)