Epizody(12)

Príbeh, zasadený do siedmeho storočia, sleduje osudy obyvateľov Karpatskej kotliny v čase pred spojením slovanských kmeňov. Susediace hradiská Veľký stôl a Furnau, v ktorých sa paralelne odohráva dej, sa navzájom potrebujú obchodne, ale mocenské záujmy a tlak príchodu plieniacich Avarov ich počas príbehu postavia do konfliktu... Hlavná ženská hrdinka, dospievajúce dievča Draha (Polina Nosykhina) sa od svojich rovesníčok líši uvedomelosťou a cieľavedomosťou. Pri hľadaní seba samej ju sprevádza záhadný cudzinec, ktorého zachránila a dala mu meno Vlad (Juraj Loj). Ten sa pomaly začleňuje do spoločnosti hradiska Veľký stôl. Aj keď ho zo začiatku obyvatelia hradiska neznášali, vďaka svojmu hrdinstvu hlavne v prípade bojov s kočovnými kmeňmi Avarov, si na neho začínajú zvykať. Súčasne s príbehom Vlada a Drahy môžeme sledovať aj príbeh Radúza (Tomáš Maštalír). Syn starešinu hradiska Furnau je hrdý a dobre vycvičený bojovník. Nadovšetko miluje svoju krehkú manželku Ladu (Jana Kvantíková). Obaja už dlho túžia po deťoch, no nedarí sa im. Radúz vyhľadá pomoc žreca hradiska Furnau Sokola (Oleg Mosyichuk), ten mu však nevie sľúbiť potomka. Radúz sa tak obráti na  žreca hradiska Veľký stôl Čarada (Dušan Cinkota), ktorý využije šancu a rozohrá nebezpečnú hru... (TV JOJ)

Recenze uživatele Trevor k tomuto seriálu (3)

Slovania (2020)

Tentokrát, výnimočne, sa povznesiem nad proamerickú žumpu spoločnosti ktorá tento seriál hejtuje od jeho začiatku ale aj nad skutočných filmových znalcov ktorý dkonale odhalili mnoho nedostatkov v produkcii Slovanov. Historické hľadisko neriešim, trápne dialógy odpustím, stagnujúci dej v takmer polovici epizód prehliadnem, s Hrou o tróny ani Vikingami porovnávať nebudem a pozriem sa na to čo za posledné roky produkujú slovenské stanice a treba uznať že tento seriál je (na naše pomery) nadštandart. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorý sa na jeho produkcii podieľali, najmä skvelej kamere (minimálne v posledných dvoch epizódach), nakoľko aspoň na chvíľu som mal pocit že pri troche snahy a väčších finančných možnostiach by mohli, aj v našich končinách, vzniknúť viac ako dobré filmy či seriály. Ak by som mal byť objektívny, možno, ale naozaj iba možno, zašiel by som s celkovým hodnotením možno ešte o hviezdičku nižšie, ale fandím všetkému čo je slovenské ( aj keď za tým stojí televízia hnoj ) a, opäť, opakujem na naše pomery (presne ako to spomína najväší filmový znalec spod Tatier a rovnako tak ďalší z obľúbených užívateľov) to bol vydarený seriál. ()

Muž bez mena (2021) (E01)

Za prvú epizódu, najmä s ohľadom na to že seriál je produktom slovenskej komerčnej televízie môžem vysloviť spokojnosť, aj keď tie chabé dialógy občas celú pomerne dobrú atmosféru ubíjali. A muž bez mena sa mal prebudiť až po čine Radúza, aj keď možno majú autori svoje plány dobre premyslené. Zatiaľ asi na úrovni seriálu Britannia, rozhodne nečakám že tento seriál prevalcuje Hru o Tróny či Vikingov či Romulus ale na slovenské pomery slušný začiatok. ()

Nemá (2021) (E05)

Chvíľu som bol v pokušení dať ešte vyššie hodnotenie najmä za Radúzov pokec so svokrou...tam sa pravdepodobne pousmial nejeden muž. Ale objektívne zatiaľ asi nejlepšia epizóda. ()