Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Keď sa teroristi snažia ovládnuť let Berlín-Paríž, tichý mladý americký druhý pilot sa snaží zachrániť životy cestujúcich a posádky a zároveň nadviazať prekvapivé spojenie s jedným z únoscov. (dixx)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (56)

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Veľmi dobre natočený snímok z pohľadu pilota v kokpite. Amazon do toho zainvestoval a je to lepšie ako väčšina netflix sračiek. Rutinu, ktorú len tak nevidíte vystrieda prepad moslimských hovien a boj nie len o to, udržať sa vo vzduchu a núdzovo pristáť, ale aj o životy pasažierov a hlavne, ten svoj. Titulky k nemeckým pasážam by boli isto výhodou, ale tie kecy veľmi dej neposúvali. Adrenalín opadne niekde nad Hannoverom a stáva sa z toho umelo naťahovaná kecavá dráma, kedy nerozumiete skoro ničomu. Od konania pilota, cez moslimana až po nečinnosť zásahovky. Dúfam, že z toho amíci neurobia dvojhodiný remake s Tomom Hanksom a Mattom Damonom. 3 z 5 ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

No to jsou zase některé komentáře! Eh... Za mně super a že jsem na téma únosů katastrofickejch filmů z palub dopravních letadel něco viděl. Začátek je super, do zhaslého kokpitu letu do Paříže usednou dva piloti a začne před boardingem klasická předstartovní procedura, komunikace s osádkou i pozemním personálem. Už v této chvilce si milovník letectví začne spokojeně vrnět. Měl jsem to v super zvuku a tak rádiová komunikace, nahození systémů, cvakot přepínačí, výstražné signály i posléze hukot motorů skvěle podbarovovaly celé drama. Nebudu tu spoilerovat, ale byť je to samozřejmě jen  film - kupodivu to opět byli vyznavači toho mírumilovného náboženství, kteří teď běhají po dětských hřištích s noži a bodají děti. Nebo přejíždějí nevinné spoluobčany v autech na ulicích. Samozřejmě nic s ničím nesouvisí. Říká se jim mladíci a mají většinou psychické problémy. Tak to halt musíme chápat! Jednou bych chtěl vidět film, jak skupina militantních křesťanů unese letadlo a bude to se ho za drmolení Otčenáše snažit narvat na nějaké hustě obydlené arabské město... Samozřejmě, že nic takového nikdy neuvidím. Ale filmů o partičkách mladíků řvoucích na palubách letadel (nejen) Alláhu Akbahr, jsem už viděl kupy a bohužel ještě nějaké asi uvidíme a to i v reálu. Neříkám, že každý muslim je hned zlý člověk a schopen ubližovat jiným, ale těch černovlasých opálených mladíků běhá po evropských městech, která mnohdy velmi velkoryse přijala jejich prchající rodiče bez azylu až až... Multikulti prostě nefunguje - Du verstehst, Mama Merkel???? !!! . Film je dost solidní drama a prakticky mu není co vytknout. Snad až jen ten závěr, hádám že kdyby ten miláček přistoupil i k neotevřenému okénku našla by si ho podotýkám okamžitě včelka Mája ze snajperky nějakého pro tyto případy cvičeného borce jednotek SEK nebo GSG9... Každopádně tohle byla parádně natočená záležitost, prakticky celou dobu odehrávající se v kokpitu dopravního letadla plného cestujících. Snad jen ta záchrana teroristy... To se ten Stockholmský syndrom vytváří tak sakra rychle ? Já bych byl asi odolnější a s ohledem na události bych s tím hajzlem slitování neměl ani za mák. Dávám za 4 střepy z lahví. * * * * ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Klaustrofobické thrillery mám rád, stejně jako film United 93, takže jsem od 7500 vzhledem k Josephovi Gordon-Levittovi v hlavní roli očekával dost, byť jsem si byl vědom, že to je budgetový film. Důvodem pro nižší hodnocení, než jsem měl zprvu v plánu, je poslední třicetiminutovka. Natočené je to parádně, napínavé to je hodně, ale v posledních momentech stopáže, tedy kdy měl film gradovat, se začal naopak hrozně táhnout a namísto strhujícího finiše to celé tak nějak vyšumělo a působilo nedotaženě. ()

ANTYCHRYST 

všechny recenze uživatele

Unos letadla pojatý dosti originálně..pohled pouze z kokpitu od pilotů..ani jeden záběr z letadla od cestujících.. herecké obsazení dosti nemastné..bouchani teroristů do dveří..které nás téměř nonstop doprovází asi prvních 40 min!!!to se někdo asi posral ne??? Uz jsem to chtěl vypnout..ty zvířata co se chtějí zmocnit letadla..ani nekomentuji...nechápu ..jak může pilot jen tak ledabyle otvírat ty dveře k nim..spoza závěsu by tam dokázal vbehnout kdokoli.. 40% ()

dan4815 

všechny recenze uživatele

Mé poslední komentáře by mohly značit depresi... přitom poslední dobou sleduji jenom sračky. Upřímně, musel jsem si prohlédnout galerii filmu, protože se mi zdálo, že je zde přehršel pozitivních komentářů. Realita je však ponuřejší. Líbí se mi počáteční atmosféra. Nastavování různých věcí veskrze tlačítka, nějaká ta komunikace, checklist a malé pokecání s prvním pilotem. Stísněný prostor tmavé kabiny a ambientní pozadí světélek. A to je vše. Problémem tohoto filmu jsou velmi mělké postavy, které diváka nemohou uhranout. Bylo dáno příliš mnoho času na samotný teroristický akt. Stačilo vyčlenit více prostoru na postavy samotné, neboť se docela brzy ocitnete v situaci, kdy hlavní postava má rozhodnout, zdali otevře dveře nebo nechá za nimi teroristy, kteří budou postupně zabíjet cestující. Jak jednoduché v očích divákových, protože si nestihli nikoho oblíbit, a to ani pilotovu přítelkyni. Rázem v divákovi není žádné pnutí, proč by také mělo být, když mu na nikom z postav nezáleží? Také jsem si celou dobu říkal, jen ať neotevírá dveře a bude v klídku. Zpočátku byla atmosféra zhutněna boucháním teroristů na dveře a průnikem jednoho z nich do kabiny. To však nestačí, a ta linka s „hodným“ teroristou byla nevyužita a ve výsledku úplně zbytečná. O psychologii se nedá příliš mluvit. Pilot vede svůj vnitřní boj, on jediný rozhoduje o osudech všech lidí na palubě. Nemohu se zbavit dojmu, že sice Levitt zde předvádí slušný přednes, ale jeho postava nevyzařuje nic než jen slabý pocit smutku a bezmoci. Upřímně nechápu, proč pilot nezpacifikoval teroristu vniknuvšího do kabiny jinak než jen bezpečnostním pásem. Myslím si, že filmu chybí větší rozmanitost. Sledovat bouchání do dveří, přemlouvání teroristy, ať s tím přestanou a podivný pláč z úmrtí přítelkyně jednoduše nemůže diváka uchlácholit k dobrému hodnocení. V dnešní době Netflix odpadu je film přece jenom dívatelná jednohubka a věřím, že někomu se bude líbit. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama