7500

• Německo Code 7500
Trailer 1

Keď sa teroristi snažia ovládnuť let Berlín-Paríž, tichý mladý americký druhý pilot sa snaží zachrániť životy cestujúcich a posádky a zároveň nadviazať prekvapivé spojenie s jedným z únoscov. (dixx)

Trailer 1

choze

Scenárista a režisér v jedné osobě sice přišel s jednoduchou situací, která staví hrdinu před pekelné dilema, ale vytřískat z ní opravdu napínavý biják s aspoň trochu zajímavými postavami a silnější atmosférou nočního letu se mu nepovedlo. Pokud chcete na tohle téma kvalitní drama, pusťte si Greengrassův Let 93, a pokud chcete kvalitní thriller, tak Non-stop s Neesonem. ()

Arsenal83

Letecké katastrofy ma "bavia", preto som sa na tento snímok pozeral s nádejnou vyliadkou na pútavý filmový zážitok. A ten som aj dostal. Už s prvým výkrikom Allah Akbar mi bolo jasné, že lietadla sa chcú zmocniť inžinieri obohacujúci multikultúrnu spoločnosť a zachvátilo ma napätie. Po dlhom čase som dostal výborný thrillerový zážitok z filmu. Trošku ma ale vyrušoval Gordon-Levitt, nie herecky, ale svojim správaním - prečo konal prehnane emocionálne, jeho úlohou je v prvom rade zachrániť lietadlo a čo najskôr pristáť a nie sa tam odbavovať kričaním a búšením do sedadla a ešte aj sprostého teroristu nechá žiť, veď prečo si neprivodiť ešte viac problémov. Rovnako tak sme tu videli aj prehnané veci ako rýchlokurz lietania pre "dobrého" teroristu. Ale ok, bavil som sa, aj keď záverečná polhodina mohla byť trochu vypätejšia. ()

Davies182

Ohlasy: nuda v kokpitu, jakž takž se snažící Gordon-Levitt. Skutečnost: naléhavě klaustrofobická kamera po vzoru Buried s Reynoldsem, infarktová záležitost, díky prvotřídnímu Levittovi drama jako řemen. Skoro sem nedejchal. Let číslo 93 má príma mladšího bráchu! P.S. Dát tomuhle v koronavirový době, kdy v kinech ještě minimálně čtvrt roku (optimistická prognóza) neuvidíme žádnej ambicióznější novej film, méně než dvě hvězdy, chce zatraceně velkou dávku odvahy. Nebo ignorantství. ()

Houbiczska

Někdy by člověk ani neřekl, že z tak podhodnoceného outsidera vzejde nakonec celkem dobrá věc. 7500 už od začátku tlačí na pilu a po původním seznámení s postavama se jde rovnou na únos. Plán teroristů je jasný a snaha o přežití pilota z jeho úhlu pohledu je ještě jasnější. Kamera jen z kokpitu mi tady sedla, záběry byly čisté, akce přehledná a napětí intenzivní jak blázen. Celý film stojí vlastně čistě na výkonu Joseph Gordon-Levitta, díky kterému mi srdce skákalo skoro celou dobu ven z těla a za tohle mu tleskám. A jo ačkoliv je to béčko a mělo to vcelku možná 20 minut slabších ukecaných míst, tak já se u filmu teda pěkně zapotil a rozhodně to na tu slabší čtyřku je. Experti si budou stěžovat, ale pustit si film do sluchátek, vcítit se do pilota a dávat pozor a zjistíte, že se ve filmu skrývá slušná kvalita. ()

JohnCZ

Klaustrofobické thrillery mám rád, stejně jako film United 93, takže jsem od 7500 vzhledem k Josephovi Gordon-Levittovi v hlavní roli očekával dost, byť jsem si byl vědom, že to je budgetový film. Důvodem pro nižší hodnocení, než jsem měl zprvu v plánu, je poslední třicetiminutovka. Natočené je to parádně, napínavé to je hodně, ale v posledních momentech stopáže, tedy kdy měl film gradovat, se začal naopak hrozně táhnout a namísto strhujícího finiše to celé tak nějak vyšumělo a působilo nedotaženě. ()