Milionová loupež (S03E03) (epizoda)

The Million Dollar Bond Robbery

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

Serie a epizoda: S03E03. Sympaticky dil, kde se vse toci kolem amer. bankovnich upisu v cene 1 mil. dolaru. Ty maji byt prevezeny z Londyna do New Yorku a tak se cast epizody odehrava na zaoceanskem parniku Queen Mary. Dil je doplnen pomerne velkym mnozstvim dobovych videozaznamu, at uz barevnych nebo cernobilych, coz hezky dokresluje atmosferu. Zapletka je sikovne propletena s nekolika pro divaka moznymi pachateli, a jedine Poirot vi, kym byly upisy skutecne ukradeny.(3.10.2015)

Poirot sice tvrdí, že ho na mořské plavidlo nikdo nedostane, byť by to byla loď velká jako dům, protože by okamžitě chytil le mal de mer a plavbu přes La Manche prý nestrávil ani po dvaceti letech. Ale jak se objeví záhada, stane se z něj najednou pravý mořský vlk. :) A cenné papíry za milion jsou ve správných rukou – nebo se do nich aspoň cobydup vrátí.(18.6.2015)

Na Poirotovi vždy vadila štruktúra. Spočívajúca v tom, že belgický detektív s dokonale vyformovanou guľatou hlavou v nej počas deja skrýva stopy a informácie, ktoré počas celého deja vypátral, aby ich na konci rozkryl. V závere to zvyčajne natrie všetkým. Nechýbajú prekvapenia a odhalenia ľudských špinavostí. Že sa tomu distingvovanému pánovi v oblečku v tom hnoji chce stále hrabať! Ale k podstate. Každý film alebo príbeh, ktorý zámerne skrýva čitateľovi isté stopy alebo súvislosti, o ktorých však hrdinovia príbehu dobre vedia, považujem za kalkul s divákovou (čitateľovou) zvedavosťou, za zámerné pohrávanie sa mačky (spisovateľsko/ scénaristickej) s myšou (divákom/ čitateľom). Považujem za nefér prístup autora skrývať niečo, čo je pre hlavných hrdinov zjavné. Je to taká scenáristická barlička. Kvôli uvedenému jednoducho nemôžem Poirota asi nikdy oceniť viac než trojhviezdičkovým hodnotením.Poznámka: spomedzi súčasných autorov detektívok je majstrom tohto štýlu veľmi populárna švédska autorka Camilla Läckbergová.(27.1.2016)

Poirot tentokrát podniká pátrání na luxusní Queen Mary a to mu rozhodně neuškodilo. Této epizodě sice k dokonalosti ještě sice malý kousek chybí, ale pořád je to Poirot, jak má být. Napínavý, atmosférický a znovu i dost vtipný. Obzvlášť mě tady opět bavil hlavně Hastings a Poirotova vyčuranost... I když je rozuzlení dobře známo už od začátku, nudit se rozhodně nebudete. Další epizoda, která překonala povídku. Jako vždycky mě to prostě bavilo. Prvotřídní detektivka. 85%.(29.3.2012)