Milionová loupež (S03E03) (epizoda)

The Million Dollar Bond Robbery

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

Poirot tentokrát podniká pátrání na luxusní Queen Mary a to mu rozhodně neuškodilo. Této epizodě sice k dokonalosti ještě sice malý kousek chybí, ale pořád je to Poirot, jak má být. Napínavý, atmosférický a znovu i dost vtipný. Obzvlášť mě tady opět bavil hlavně Hastings a Poirotova vyčuranost... I když je rozuzlení dobře známo už od začátku, nudit se rozhodně nebudete. Další epizoda, která překonala povídku. Jako vždycky mě to prostě bavilo. Prvotřídní detektivka. 85%.(29.3.2012)

Serie a epizoda: S03E03. Sympaticky dil, kde se vse toci kolem amer. bankovnich upisu v cene 1 mil. dolaru. Ty maji byt prevezeny z Londyna do New Yorku a tak se cast epizody odehrava na zaoceanskem parniku Queen Mary. Dil je doplnen pomerne velkym mnozstvim dobovych videozaznamu, at uz barevnych nebo cernobilych, coz hezky dokresluje atmosferu. Zapletka je sikovne propletena s nekolika pro divaka moznymi pachateli, a jedine Poirot vi, kym byly upisy skutecne ukradeny.(3.10.2015)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

Poirot sice tvrdí, že ho na mořské plavidlo nikdo nedostane, byť by to byla loď velká jako dům, protože by okamžitě chytil le mal de mer a plavbu přes La Manche prý nestrávil ani po dvaceti letech. Ale jak se objeví záhada, stane se z něj najednou pravý mořský vlk. :) A cenné papíry za milion jsou ve správných rukou – nebo se do nich aspoň cobydup vrátí.(18.6.2015)

Nějak mě dostal, že se část filmu odehrává na Queen Mary, a to hlavně proto, že ty historické události byly do dění pěkně zakomponovány. Poirot řeší opět případ, který má překvapivé vyústění, což prostě potěší. Ale on má člověk pocit, že Agatha prostě měla patent na to, jak vést detektivku tak, abyste v podstatě až do konce nevěděli, kdo je vrah.(1.2.2015)