Milionová loupež (S03E03) (epizoda)

The Million Dollar Bond Robbery

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

Na Poirotovi vždy vadila štruktúra. Spočívajúca v tom, že belgický detektív s dokonale vyformovanou guľatou hlavou v nej počas deja skrýva stopy a informácie, ktoré počas celého deja vypátral, aby ich na konci rozkryl. V závere to zvyčajne natrie všetkým. Nechýbajú prekvapenia a odhalenia ľudských špinavostí. Že sa tomu distingvovanému pánovi v oblečku v tom hnoji chce stále hrabať! Ale k podstate. Každý film alebo príbeh, ktorý zámerne skrýva čitateľovi isté stopy alebo súvislosti, o ktorých však hrdinovia príbehu dobre vedia, považujem za kalkul s divákovou (čitateľovou) zvedavosťou, za zámerné pohrávanie sa mačky (spisovateľsko/ scénaristickej) s myšou (divákom/ čitateľom). Považujem za nefér prístup autora skrývať niečo, čo je pre hlavných hrdinov zjavné. Je to taká scenáristická barlička. Kvôli uvedenému jednoducho nemôžem Poirota asi nikdy oceniť viac než trojhviezdičkovým hodnotením.Poznámka: spomedzi súčasných autorov detektívok je majstrom tohto štýlu veľmi populárna švédska autorka Camilla Läckbergová.(27.1.2016)

Opět nestačím žasnout nad velkorozměrem Timesů. Kpt. Hastings pěje ódy na novou to vymoženost královského námořnictva - Queen Mary II., načež Hercule prohlásí, že na podobnou loď nikdy nevstoupí (prý doposud nerozdýchal svou první plavbu přes kanál). Vždy mne zajímalo, pod jakou právní hlavičkou Hercule pracuje - dohoda o provedení práce nebo dohoda o pracovní činnosti? Hastings se moc snaží, ale opět si nevrzne (což mu nakonec vůbec neva, když se z atraktivní bloncky vyklube zubatá černovláska). Vkusné historické shoty na slavný příjezd QMII. do NY - fanfáry duní a Hercule se něčím cpe v jídelně - "Co to jíte Hercule? Hovězí mozeček na másle." A nakonec nesporný projev toho, jak moc je Hercule vážený: "Zatkněte toho muže pro krádež jednoho milionu dolarů v osvobozeneckých úpisech! Když to říkáte... 80%(26.5.2013)

Nějak mě dostal, že se část filmu odehrává na Queen Mary, a to hlavně proto, že ty historické události byly do dění pěkně zakomponovány. Poirot řeší opět případ, který má překvapivé vyústění, což prostě potěší. Ale on má člověk pocit, že Agatha prostě měla patent na to, jak vést detektivku tak, abyste v podstatě až do konce nevěděli, kdo je vrah.(1.2.2015)

S03E02 - Nebylo to vyloženě zlé, ale vidím to spíš jako jeden z těch slabších dílů. Hrozí ukradení úpisů akcií při cestě na lodi Queen Mary do Ameriky, proto se Hastings a Poirot vydávají se zaměstnancem banky, který má finance opatrovat. Většina postav mi tady byla docela nesympatická. Ale fajn bylo špičkování mezi Poirotem a Hastingsem ohledně mal de mer :)(15.10.2015)

Serie a epizoda: S03E03. Sympaticky dil, kde se vse toci kolem amer. bankovnich upisu v cene 1 mil. dolaru. Ty maji byt prevezeny z Londyna do New Yorku a tak se cast epizody odehrava na zaoceanskem parniku Queen Mary. Dil je doplnen pomerne velkym mnozstvim dobovych videozaznamu, at uz barevnych nebo cernobilych, coz hezky dokresluje atmosferu. Zapletka je sikovne propletena s nekolika pro divaka moznymi pachateli, a jedine Poirot vi, kym byly upisy skutecne ukradeny.(3.10.2015)