Milionová loupež (S03E03) (epizoda)

The Million Dollar Bond Robbery

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Anthony Horowitz

Chris O'Dell

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem.(29.6.2014)

Na Poirotovi vždy vadila štruktúra. Spočívajúca v tom, že belgický detektív s dokonale vyformovanou guľatou hlavou v nej počas deja skrýva stopy a informácie, ktoré počas celého deja vypátral, aby ich na konci rozkryl. V závere to zvyčajne natrie všetkým. Nechýbajú prekvapenia a odhalenia ľudských špinavostí. Že sa tomu distingvovanému pánovi v oblečku v tom hnoji chce stále hrabať! Ale k podstate. Každý film alebo príbeh, ktorý zámerne skrýva čitateľovi isté stopy alebo súvislosti, o ktorých však hrdinovia príbehu dobre vedia, považujem za kalkul s divákovou (čitateľovou) zvedavosťou, za zámerné pohrávanie sa mačky (spisovateľsko/ scénaristickej) s myšou (divákom/ čitateľom). Považujem za nefér prístup autora skrývať niečo, čo je pre hlavných hrdinov zjavné. Je to taká scenáristická barlička. Kvôli uvedenému jednoducho nemôžem Poirota asi nikdy oceniť viac než trojhviezdičkovým hodnotením.Poznámka: spomedzi súčasných autorov detektívok je majstrom tohto štýlu veľmi populárna švédska autorka Camilla Läckbergová.(27.1.2016)

Nějak mě dostal, že se část filmu odehrává na Queen Mary, a to hlavně proto, že ty historické události byly do dění pěkně zakomponovány. Poirot řeší opět případ, který má překvapivé vyústění, což prostě potěší. Ale on má člověk pocit, že Agatha prostě měla patent na to, jak vést detektivku tak, abyste v podstatě až do konce nevěděli, kdo je vrah.(1.2.2015)

Opět nestačím žasnout nad velkorozměrem Timesů. Kpt. Hastings pěje ódy na novou to vymoženost královského námořnictva - Queen Mary II., načež Hercule prohlásí, že na podobnou loď nikdy nevstoupí (prý doposud nerozdýchal svou první plavbu přes kanál). Vždy mne zajímalo, pod jakou právní hlavičkou Hercule pracuje - dohoda o provedení práce nebo dohoda o pracovní činnosti? Hastings se moc snaží, ale opět si nevrzne (což mu nakonec vůbec neva, když se z atraktivní bloncky vyklube zubatá černovláska). Vkusné historické shoty na slavný příjezd QMII. do NY - fanfáry duní a Hercule se něčím cpe v jídelně - "Co to jíte Hercule? Hovězí mozeček na másle." A nakonec nesporný projev toho, jak moc je Hercule vážený: "Zatkněte toho muže pro krádež jednoho milionu dolarů v osvobozeneckých úpisech! Když to říkáte... 80%(26.5.2013)

Poirot sice tvrdí, že ho na mořské plavidlo nikdo nedostane, byť by to byla loď velká jako dům, protože by okamžitě chytil le mal de mer a plavbu přes La Manche prý nestrávil ani po dvaceti letech. Ale jak se objeví záhada, stane se z něj najednou pravý mořský vlk. :) A cenné papíry za milion jsou ve správných rukou – nebo se do nich aspoň cobydup vrátí.(18.6.2015)