Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 3 (1990) (série)


Milionová loupež (S03E03)

(epizoda)
  • Velká Británie The Million Dollar Bond Robbery (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 51 min

Obsahy(1)

Když úředníka Londýnské a skotské banky pana Shawa cestou do práce málem přejede bezohledný řidič, je to pokládáno za pouhou nepříjemnost. Kdyby se mu však opravdu něco stalo, znamenalo by to pro banku velkou komplikaci. Pan Shaw má totiž zanedlouho služebně odplout do New Yorku s velkým množstvím cenných vládních dluhopisů v hodnotě jednoho milionu dolarů. Vzápětí se ale ukáže, že incident nebyl pouhá náhoda. Co se nepodařilo tajemnému řidiči, to dokonal strychnin nasypaný do kávy. Otrava naštěstí nezpůsobila smrt, ale pan Shaw není schopen odcestovat, a za oceán tedy odplouvá jeho náhradník pan Ridgeway. Na žádost ředitele banky je doprovázen Herculem Poirotem a kapitánem Hastingsem. Cesta probíhá klidně až do okamžiku, kdy Hastings najde Ridgewayovu kajutu dokořán bez jejího obyvatele i cenných papírů. (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

xxlch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nějak mě dostal, že se část filmu odehrává na Queen Mary, a to hlavně proto, že ty historické události byly do dění pěkně zakomponovány. Poirot řeší opět případ, který má překvapivé vyústění, což prostě potěší. Ale on má člověk pocit, že Agatha prostě měla patent na to, jak vést detektivku tak, abyste v podstatě až do konce nevěděli, kdo je vrah. ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna ze slabších epizod, sice je tu Poirot i Hastings v nejlepší formě (Dokud si tedy Hastings nedá ústřice), ale při psaní předlohy ve vrcholové formě nebyla madame Christie, děj je z těch lacinějších, předvídatelný, než se stane zločin, trvá to příliš dlouho a rozuzlení patří spíš k šestákovým sešitům. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poirot tentokrát podniká pátrání na luxusní Queen Mary a to mu rozhodně neuškodilo. Této epizodě sice k dokonalosti ještě sice malý kousek chybí, ale pořád je to Poirot, jak má být. Napínavý, atmosférický a znovu i dost vtipný. Obzvlášť mě tady opět bavil hlavně Hastings a Poirotova vyčuranost... I když je rozuzlení dobře známo už od začátku, nudit se rozhodně nebudete. Další epizoda, která překonala povídku. Jako vždycky mě to prostě bavilo. Prvotřídní detektivka. 85%. ()

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Serie a epizoda: S03E03. Sympaticky dil, kde se vse toci kolem amer. bankovnich upisu v cene 1 mil. dolaru. Ty maji byt prevezeny z Londyna do New Yorku a tak se cast epizody odehrava na zaoceanskem parniku Queen Mary. Dil je doplnen pomerne velkym mnozstvim dobovych videozaznamu, at uz barevnych nebo cernobilych, coz hezky dokresluje atmosferu. Zapletka je sikovne propletena s nekolika pro divaka moznymi pachateli, a jedine Poirot vi, kym byly upisy skutecne ukradeny. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama