Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 3 (1990) (série)


Milionová loupež (S03E03)

(epizoda)
  • Velká Británie The Million Dollar Bond Robbery (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 51 min

Obsahy(1)

Když úředníka Londýnské a skotské banky pana Shawa cestou do práce málem přejede bezohledný řidič, je to pokládáno za pouhou nepříjemnost. Kdyby se mu však opravdu něco stalo, znamenalo by to pro banku velkou komplikaci. Pan Shaw má totiž zanedlouho služebně odplout do New Yorku s velkým množstvím cenných vládních dluhopisů v hodnotě jednoho milionu dolarů. Vzápětí se ale ukáže, že incident nebyl pouhá náhoda. Co se nepodařilo tajemnému řidiči, to dokonal strychnin nasypaný do kávy. Otrava naštěstí nezpůsobila smrt, ale pan Shaw není schopen odcestovat, a za oceán tedy odplouvá jeho náhradník pan Ridgeway. Na žádost ředitele banky je doprovázen Herculem Poirotem a kapitánem Hastingsem. Cesta probíhá klidně až do okamžiku, kdy Hastings najde Ridgewayovu kajutu dokořán bez jejího obyvatele i cenných papírů. (Česká televize)

(více)

Recenze (29)

Radko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na Poirotovi vždy vadila štruktúra. Spočívajúca v tom, že belgický detektív s dokonale vyformovanou guľatou hlavou v nej počas deja skrýva stopy a informácie, ktoré počas celého deja vypátral, aby ich na konci rozkryl. V závere to zvyčajne natrie všetkým. Nechýbajú prekvapenia a odhalenia ľudských špinavostí. Že sa tomu distingvovanému pánovi v oblečku v tom hnoji chce stále hrabať! Ale k podstate. Každý film alebo príbeh, ktorý zámerne skrýva čitateľovi isté stopy alebo súvislosti, o ktorých však hrdinovia príbehu dobre vedia, považujem za kalkul s divákovou (čitateľovou) zvedavosťou, za zámerné pohrávanie sa mačky (spisovateľsko/ scénaristickej) s myšou (divákom/ čitateľom). Považujem za nefér prístup autora skrývať niečo, čo je pre hlavných hrdinov zjavné. Je to taká scenáristická barlička. Kvôli uvedenému jednoducho nemôžem Poirota asi nikdy oceniť viac než trojhviezdičkovým hodnotením.Poznámka: spomedzi súčasných autorov detektívok je majstrom tohto štýlu veľmi populárna švédska autorka Camilla Läckbergová. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poirot řeší případ ukradení dluhopisů na jejich cestě z Anglie do USA. Sám osobně společně s Hastingsem se vydává na palubě Queen Mary po stopě tohoto bohatství. Ačkoli si Poirot svůj výlet užívá, diváka jaksi nemá co zaujmout. Ani vyvrcholení není nikterak objevné, i když je překvapivé. Pobaví snad až závěrečná scéna, kdy si Poirot dobírá Hastingse. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Síce sa to zaobišlo bez vraždy, no pátranie po páchateľovi bolo celkom zaujímavé, i to rozuzlenie na záver. K tomu treba samozrejme prirátať niekoľko úsmevných situácií spojených s cestovaním Poirota a jeho spoločníka na lodi, ktoré sú už len takou zlatou čerešničkou na torte. Nadpriemer. 75/100 ()

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nějak mě dostal, že se část filmu odehrává na Queen Mary, a to hlavně proto, že ty historické události byly do dění pěkně zakomponovány. Poirot řeší opět případ, který má překvapivé vyústění, což prostě potěší. Ale on má člověk pocit, že Agatha prostě měla patent na to, jak vést detektivku tak, abyste v podstatě až do konce nevěděli, kdo je vrah. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna ze slabších epizod, sice je tu Poirot i Hastings v nejlepší formě (Dokud si tedy Hastings nedá ústřice), ale při psaní předlohy ve vrcholové formě nebyla madame Christie, děj je z těch lacinějších, předvídatelný, než se stane zločin, trvá to příliš dlouho a rozuzlení patří spíš k šestákovým sešitům. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama