Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Zábavně vzdělávací hraný komediální seriál pro děti 8—12 let, který zpracovává témata občanské výchovy pro ZŠ podle rámcových vzdělávacích programů. Témata z občanské nauky vypráví pořad na uzavřených příbězích rodiny, kde hlavní hybatelkou je dcera Sára (Amálie Roznětínská). Ta chce být youtuberkou a svým videokanálem přinejmenším změnit svět. A jestli ne teď, tak určitě v dospělosti, kdy přece bude skvělou reportérkou. Točí proto na telefon reportáže o všem, co jí připadá závažné. A vychází přitom z dění ve své rodině a okolí. Masérský salon táty Bivoje (Petr Vršek) je totiž obecní zpovědnice, terapeutická ordinace i poradna. Společensky angažovaná maminka Anděla (Petra Špalková-Tichá) zase nedokáže nechat žádnou nepravost jen tak plavat. Sára se za občasné pomoci bratra Vojty (Daniel Žižka) snaží dozvědět víc o pozadí problémů a širších souvislostech. Rodinu doplňuje „babička“ Lidu (Eva Holubová), vlastně paní od vedle, která do rodinného chaosu přináší zkušenostmi ověřenou moudrost a selský rozum. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

Teachman 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z povedenějších naučných pořadů České televize. Vřele ho doporučuji učitelům nejen výchovy k občanství. V jednotlivých epizodách je hravou formou představena většina vyučovaných témat. I když jsou některé díly infantilní, dají se použít i na druhém stupni ZŠ. Záleží jen na formě, kterou se zařadí do výuky. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Slušná práce, vzhledem k zadání. Rodina vypadá jako že skutečně žije (byť s jistými zvláštnostmi, že...;)) a zejména rodiče jsou výborně zahraní. Témata jsou podaná srozumitelně a v rámci možností to ani nepůsobí násilně. Byť jistě, když musí některá z postav nahodit nějakou definici, příliš přirozeně to nevypadá. Co s tím ale chcete dělat? Samozřejmě, že Občanka svět edutainmentu nezboří, ale přiblížení se cílové skupině se tentokrát podařilo bez pocitů o hřebech v různých částech těla a orgánech:) 70% a červená barva. ()

Reklama

Galerie (198)

Reklama

Reklama