VOD (1)

Když začnou agenti Impéria představovat nové riziko, je Obi-Wan Kenobi nucen opustit svůj úkryt. (Disney+)

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Během 4 minut si odbudeme “viděli jste” formou sestřihu z epizod I, II a III. Za mě perfektní. Navodí to atmosféru a zasadí děj do toho správného období (10 let po konci trojky). Pak značkou úřadovat tabulky a Disney. Jasně, že Inkvizitoři musí být “trikolóra” (bílá, černá, žlutá). Čím víc barev, tím víc multi a je fuk, jak komicky to působí. No a pak děťátko a ňuňaňoučtí robůtci… ta debilní honička v lese (!!!), bez toho by to asi nebylo dost Disney. Na druhou stranu nutno ocenit povedené stylizace kostýmů (hranaté, jednoduché, velká tlačítka). Recyklace filmových herců (to atmosféře pomáhá). Co nepomáhá je zbytečně moc CGI a vynechání “old-school-Star-Wars” přechodů mezi scénami. Přesně jsem cítil, kde by seděly. Jako celek, pomalé, debilní a otravné (těch elementů co mi lezlo krkem, tam bylo až moc). ()

Mitin

Ve stejném duchu jako Mandalorian, který na mě ovšem ze začátku působil o něco lépe. Hudba, vizuální stránka a herci vypadají dobře, dá se očekávat zábavná série, ale je očividný, že scénář nebude nejchytřejší. Některá klišé jsou vážně iritující a od SW bych čekal více snahy. Obi-Wanovi dlouho netrvalo dostat se z emo fáze, bohudík. Leia je další z řady otravných děcek co ví všechno a hravě utíká trénovaným vojákům. "Na planetě se ukrývají Jediové a proto každý den prohledáváme jednu vesnici se 100 obyvateli." Já vím, že tohle je star wars norma, ale po X desítkách let by mohli zapracovat na měřítku/logice planet. ()

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začátek je jedna z nejvíc nostalgických věcí, které kdy kdo do jakéhokoliv seriálu dokázal vypustit, a jestli nemají ve vaších očích explodovat potoky slz právě tam, tak už snad nikdy. Když se pak rozjede linka v "současnosti", tak tu zatím máme asi přesně to, co jsme čekali. Ewan po letech dozrál do toho, že ho netřeba maskovat, a inkvizitoři na pozadí pomalu utahují smyčku. Nejsem znalec všech možných komiksů apod, takže nevím proč Pátá Sestra je tak posedná Obi-Wanem, a doufám, že to bude řečeno v příštích dílech. ()

Giggo

Achjo, snad je mi i líto psát "recenzi" na tento první díl. Možná by člověk neměl nic očekávat a šlo by to. Lze však neočekávat nic od jedné z nejslavnějších postav filmového vesmíru? Jednoho z největších klaďasů, nejsilnějších jeddiů, nejznámějších, nej... nej a další nej? Nelze. Proto promiňte, že očekávám husí kůži jen se Obi Wan zjeví na scéně.  Bohužel za celou dobu se nedostavila. Nostalgie level 0. Nechápu jak někdo může takto sprznit jednu z nejočekávanějších věcí naší doby. Vždyť za to natočit Obi Wana by dal Spielberg, Coppola ... a další ruku do ohně. Místo toho nám to točí další ženská od Disnyho, která zjevně neví co dělá. Hudba nijak závratně nepomáhá nejspíše to bude protože Williamsovu klasiku předělal další neschopný člověk. Zabít první díl tímto způsobem je až úchvatná přehlídka neschopnosti a diletanství, které v divizi SW pod Disney panuje. Bohužel stále se neprobrali, ale jejich dětský konzument 15- jim to v klidu sežere i s hamburgerem od maminky. 2* sou za Ewana McGregora, kterého je mi líto, protože jeho potenciál je zde naprosto promrhán. ()

Picoun7

Můj kamarád, který mi jednou povídal, že se dalším Star Wars pokusům raději vyvarovat, tím si totiž člověk udrží ten nostalgický "fíling".  A já se nestačím divit, jak vlastně málo stačí, aby se tu házelo čtyřhvězdami a více... Hezký úvod a připomenutí si filmového zpracování, škoda jen, že je to nejlepší moment celého prvního dílu. Samozřejmě tu systematicky vyloučím pobídnutí, že bych hodil celý seriál do kytek po zhlédnutí první epizody, to by bylo proti mému přesvědčení, ale moje slzy? Tak ty dnes neodnese můj polštář. No, co vám budu povídat, netváří se to na mě vůbec hezky... Herecké výkony se tu kvalitou blíží "pýku" televizní zábavy jménem Ulice.  Já vím, že za to "JŮVN" nemůže, je to návrat k jeho milované postavě a tak bych se nedivil, kdyby šel hrát šermíře s modrým světélkujícím "kyndžálem", i v daleko horších případech. Napadá mě, že by nevadila inspirace při obsazení mladých umělců, třebas například jako u Stranger Things, kde to ti mladíci totálně zandavají, místo toho tu malou princeznu interpretuje otravné prkno, které svým sprintem připomíná legendárního "forysta". Ano, tímto bych chtěl upozornit na ten úprk v lese, jako sorry, ale to si ze mě prostě dělají prdel... Možná je tu i na škodu, že je prostě Ewan kvalitativně o parník před ostatními, takže nevědomky zvedá laťku zbytku osazenstva. Tedy, moje 2* patří našemu oblíbenému rytíři Jedi, jinak se obávám, že by to nestačilo ani na tohle.  Doufám, že mě v dalších dílech bude provázet síla, za mě 35%. ()

• Epizoda měla premiéru 2 dny od uplynutí 45. výročí premiéry prvního Star Wars filmu v roce 1977. (NiWi)
  • Na banketu rodiny Organů se objevují také droidi C-3PO a R2-D2. (NiWi)
  • Merson pirates, tzv mersonští piráti, se poprvé představili v komiksu od Marvelu z roku 1977. Jsou propojeni se strážci ze sektoru Aquilian, protože zejména jejich nájezdy na civilní a vojenské cíle jim „přidávali“ nejvíce práce. (Veskoslav)