Mosul

Irácká jednotka odpadlíků zachrání život mladému policistovi, který se pak přidá k jejich boji proti Islámskému státu tam, kde kdysi bývaly ulice Mosulu. (Netflix)

johnsnow

Nič extra ale uznám, že na to jedno pozretie film čosi do seba má. A akcia super, aj to handrkovanie s iránskym veliteľom. ()

solisoli

Strhujúca dráma o chaoticky despotickom, konaní. Z toho čo sa tam dialo bolo ťažko porozumieť, kto bol na čo a o čo vlastne mimo vraždenia, malo zmysel. Akurát jedno bolo jasné, že sa navzájom krížom krážom zabíjali, až sa dej nakoniec predsa len dopracoval k záverečnej pointe. Nábor, ako sa stať mučedníkom, možno aj filmovým – in memoriam. ()

jokino

Pre mňa milé prekvapenie, výborne urobený a velmi realisticky podaný film. Na nič sa tam nehrá, človek chytí guľku, alebo buchne nálož a padne ako kabela. Žiadne "hrdinstvá" sa nekonajú (ako v mnohých prípadoch v U.S.kravinách), "zelenáč" sa učí totálne za pochodu.. Človek sa nemá ani velmi čas nejako zoznamovať s týmom, nakoľko, v 1 momente si, v 2 už byť nemusíš. Aj akcia bola urobená na velmi slušnej, uveriteľnej a realistickej úrovni. Za mňa spokojnosť.. ()

xxmurphyxx

Je to priemer, ale veľmi slušný priemer. Niečo tomu chýbalo, aby to malo na viac, niečo osobnejšie, väčší útok na emócie, snahu viac šokovať a otvoriť divákovi oči, celé mi to prišlo také chladné, odtiahnuté. Jednoducho toto je vojna, takéto svinstvá sa tam dejú, normálka. Je to len ďalší deň v Iraku. Ale možno to bol aj účel. Nevzbudiť na silu súcit a neskĺznuť do zbytočného klišé, jednoducho len ukázať, čo sa deje a to, čo sa deje sa nedeje len postavám tohto príbehu ale ďalším tisícom iných postáv z ktorých každá jedna má svoj príbeh a celé ich spája jedna vec. Boj za slobodu, boj o prežitie. ()

mnx

Divácky náročnější snímek, kde banda arabských vikingů (říkají si SWAT) provádí svoji misi v rozbombardovaném Mosulu, obsazeném jednou z nejhorších teroristických organizací všech dob. Oceňuji použití arabštiny, stejně jako až na konci odhalený účel mise. Akční scény mohly být jistě lepší, ale zuřivé tempo celého filmu se upřít nedá. Těším se na další takový, protože jde o nesmírně zajímavé téma. ()

pafka

Popravde jsem se uplne nezorientoval, kam swat ma namireno, ani oni sami to nevedeli a tak se to cele zuzilo na poulicni bitvy, kterych je tady hromada. No ale to je vsechno. Jen tohle, vic nic. ()

p.a.douch

Věřím tomu, že tenhle film je hodně podobnej skutečnosti (ta je patrně horší). Humus, zmatek, špína, střelba na všechno, žádný slitování. Samozřejmě něco je v tomhle filmu navíc, ale nevadí to. Za tu syrovost - velmi silný 4 hvězdy. Dám to ještě jednou a možná hodnocení zvednu. Válka je svinstvo a tahle - obzvlášť velký svinstvo. ()

KolarikKing

Další producentský počin bratrů Russoových dopadl více méně dobře. Super atmosféra válečného Iráku. Realistické a z akčního hlediska taky slušná práce. Potěšilo mě, že tam nanacpali angličtinu a nechali to autenticky v arabštině. ALE je to prostě celé bez emocí. Všechny postavy mi byly vcelku ukradené a příběhem to taky nějak nevynikalo ( ale musím brát v úvahu, že to bylo podle skutečnosti). Vidím to na lepší průměr. 6/10 ()

mouzi

Sympatické bylo, že to nebylo v američtině. Dějově to samozřejmě nebylo kdoví co, jak už je u těchto filmů zvykem. Oceňuji kulisy a jednotlivé momenty. Scéna s bratry hádajícími se u otcovy mrtvoly mě dostala, asi nejlepší ve filmu. Dále scéna s íránským plukovníkem. Prostě kvalitní momenty, ale celek byl slabý, přesně, jak už jsem uvedl výše, typický pro tento žánr. Bratrstvo neohrožených nebo Bitvu v Ardenách či Bitvu o Británii a podobné snímky už nikdy nikdo nenatočí. ()

panki9922

V celku kvalitne spracovaný film, pôsobí autenticky, ale narozdiel od takého Black Hawk Down alebo Dunkirku, kde tiež neboli dôležité jednotlivé postavy, ale atmosféra bojov a celkový feeling z filmu, ťahá Mosul jednoznačne za kratší koniec. Rozpočtovo sa však s týmito filmami nedá ani porovnať. Čo mi prekážalo asi najviac, je, že ma tvorcovia nedokázali prinútiť udržať si moju pozornosť, eventuálne zvýšiť môj záujem o tématiku. Pretože téma je to bezpochyby veľmi silná. ()

BrusVejn

Taká akčná jednohubka, nie je to nič svetoborné. Keďže film nedisponuje akoukoľvek expozíciou a rovno nás hodí do akčného deja, divák si k postavám nevybuduje akýkoľvek vzťah. Nič o nich nevie a ani nepozná ich mená, a tak keď začnú postupne počas filmu umierať ako muchy a umrie Abdul, potom Amir, potom Zaid,... tak si človek len hovorí: kto?, ten fúzatý?, hmm...to bol ten s čapicou?, atď. Navyše sa celý čas následuje formulka - akcia, krátke rozprávanie sa o ničom, akcia, rozprávanie, a tak dokola. Filmu proste chýba akákoľvek hĺbka, ktorej náznak prichádza až v podarenom finále. Celý čas som sa bál, že príde typická veľká akčná scéna na konci ktorej niekto umrie, prídu slzičky, ale good guys vyhrajú. Som rád aspoň za toto zbúranie predpokladov. V porovnaní s takým Lone Survivor, ktorý má veľmi podobný námet aj priebeh filmu, je to iba slabý odvar, a to ten Bergov film nie je taktiež žiaden zázrak. ()

fafejt001

REALISTICKÉ , dost autentické , syrové , drsnější , charizmatický šéf SWATu , často bezvýchodné situace a navíc podle skutečnosti . Myslím , že dost dobře natočeno a pro mne , nevšední až lidský konec . Film vůbec nepůsobí nějak lacině , ba právě naopak . Takže * * * * a půl * . ()

bonovox

Slušný akčňák z Iráckeho prostredia. Žiadny američania ale len domáce skupiny vojakov bojujúce o postavenie a prinavrátenie svojho územia a moci. Hlavne netradičný záver poteší. 60% ()

Kushina

V celku slušná řezničina podle skutečné události. S ISIS se nevyjednává, ale bojuje a tihle týpci se s tím skutečně neserou. Pěkně reálně vyobrazený detaily a pocity, i když lidi v teamu umírají jeden po druhém, tak je to nezastaví v tom, aby pokračovali. Trošku rozdíl oproti klasickým akčním filmům, kde vždy všichni přežijí. Tohle prostě byla tvrdá realita. 70% ()

Grázl83

Atmosféru to má dobrou, bohužel kromě akčních scén, které jsou natočeny velmi průměrně. Jinak celý film působí přirozeně a věrohodně. Lepší 3* ()

Tomas_PO

Dobrý akčák z Iraku, s nehollywoodskymi hercami a sondou do ich boja s ISISom. Zábery pôsobia autenticky, zrejme natáčané priamo v Iraku. Dominujú ruiny, preživší obyvatelia, potulujúce sa deti bez rodičov a na každom kroku neustále číhajúca smrť. ()

david141474

No tak když jsem byl v tom Abu Dhabi a na pokoji byl Netflix, tak jsem si řekl, že se podívám na nějaký film právě z této části světa. A tím filmem byl nakonec Mosul. V tomhle filmu se vypráví příběh iráckého týmu S.W.A.T. během války v Iráku, jak jinak že jo. Objeví se zde klasický klišé, že na ně zaútočí během modlitby a to se samozřejmě stalo. Jako musím říct, že ten konec byl nečekanej. Je mi však jasný, že, tento film moc lidí nevidělo a je to celkem škoda. Postavy jsou solidní, některý však přijdou o život, stejně jako hlavní zrádce. No a bojové scény, kterých zde moc nebylo, taky nebyly špatný. 8/10 Za mě to nebyl špatnej film. ()