Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Inženýr Alberto Colombo je nervózní, ušlápnutý zaměstnanec blíže nespecifikované velké společnosti, která se ke svým zaměstnancům nechová zrovna dvakrát citlivě. Ač jsou všichni, včetně vedoucího, Italové, nutí je v práci mluvit pouze anglicky, vyžaduje přísnou kázeň a poslušnost a v pravidelných intervalech snižuje stavy velmi neotřelým způsobem. Posílá své lidi do chudé země kdesi v Jižní Americe, kde mají nešťastníci najít fiktivní zdroj ropy. Je to ale jen záminka, jak se vyhnout vyplacení odstupného. Tento osud potká i Colomba. V malém městě, kde je cíl jeho cesty, ho však čeká velké překvapení. Krajina je sice naprosto vyprahlá, po ropě ani památky, zato krásné obyvatelky městečka, ze kterého dávno odešli všichni muži, jsou z nového návštěvníka přímo u vytržení. Colombo, ač spořádaně ženat, se tak dostává rázem do pořádného maléru. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (11)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Maurizio Nichetti je svérázný samorost, opakovaně přichází s autorskými projekty, které sice jsou z hlediska mainstreamu hodně ujeté, ale v každém případě originální. A sympatické je, že se obvykle jedná o komedie. Tenhle film patří k takovému řekněme průměru jeho tvorby, není to film, který by měnil pohled na filmové dějiny nebo který by se mohl ocitnout v top žebříčcích uživatelů, ale obsahuje řadu vtipných scén, které utkví v paměti spíš než film jako celek. Scénář je slabší než samotná režie. Každopádně nápad umístit jednoho nešťastníka do vesnice obývané pouze ženami je zajímavý a myslím, že nejeden divák mužského pohlaví Nichettimu upřímně záviděl. Potěší menší role Jeana Rocheforta v roli sexuálně přetíženého obyvatele osady. Celkový dojem: 60 %. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Italský režisér Maurizio Nichetti je znám asi nejvíce divákům ČT 2 a Filmového klubu. Hrdinou všech jeho filmů je zmatený rozcuchaný chlápek s kulatmi brýlemi a s knírem, který skoro beze slova proplouvá různými příhodami. Zmateného chlápka hraje Maurizio Nichetti sám - a v tomto snímku, Honolulu Baby, se vrací k postavě inženýra Colomba z jeho 22 let starého filmu Ratataplan. Zatímco ve snímku z roku 1979 inženýr mlčel a do firmy ho nepřijali, protože na vstupním pohovoru nakreslil strom barevně, košatý a s fantazií, v roce 2001 v podobné firmě pracuje - a mluví. Je to nutné pro jeden ze štulců (po moravsku špílců) tohoto filmu - ve firmě totiž všichni musí mluvit anglicky, ačkoliv to nikomu nejde přes pusu a navíc je to zbytečné. I Colombova manželka, která pracuje v McDonaldu jako služka pro všechno, musí umět anglicky - to víte, má přijet viceprezident. Někdy. A protože je Colombo nejlepší, je přeřazen - do zapadlého městečka v jižní Americe, kde šéfem je francouzský inženýr (v podání stále okouzlujícího Jeana Rocheforta) a kde žije 372 nezadaných, svobodných a mladých žen, chtivých sexu... To je však stále jen úvod komických dobrodružství italského inženýra, natočených navíc se smyslem pro hravou fantazii i neobvyklé obrazové přechody či scény (auto, které z astaví na centimetr od hrdiny, to už tu bylo, ale co letadlo?). Jemný humor, ale i ironie a sem tam satira, prolínají celým filmem a činí z něj skutečně příjemné dílko, na které se dá po čase podívat s radostí znovu (jak tomu ostatně je u většiny Nichettiho filmů). Na DVD se nám na začátek spustí nepřeskočitelné znělky, v bonusech najdeme trailer (3:00), což je v podstatě jen upravený sestřih úvodních titulků filmu, osm textových osm poutáků Z naší nabídky, a biografie režiséra a Jeana Rocheforta. Samotný film hodně degraduje letterboxové provedení obrazu, protože snímek má jinak formát 2,35:1, což samozřejmě nepřispívá příliš velké kvalitě, na druhou stranu je nutné ocenit vynikající české titulky. ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Hodně milá komedie, u které nám nevadí jasný průběh a předvídatelný vývoj událostí, jenž je snad ještě idyličtější, než bychom po prvotním seznámení s námětem předpokládali. Vyskytuje se zde mnoho vyloženě dobrých komických míst, jedno z nejlepších je možná už začáteční malorámcová jízda po živých "stěračích". Poté, kdy se přesuneme do Eldorada snad všech mužů, je vysoko nastavená laťka komičnosti většinou atakována marně, ale zase je film mnohem více dějový a rozhoduje se o tom, kterým směrem se bude dál ubírat. Závěrečná idylizace je takřka absolutní a ani velice vtipná pointa ji nedokáže zastínit. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Příjemná a zábavná komedie, trochu bláznivá a trochu lechtivá svým obsahem a průběhem. Inženýr Alberto Colombo (sám režisér, zábavný Maurizio Nichetti) je svým zaměstnavatelem odstraněn na odlehlé místo v Jižní Americe, kde nachází ráj snad všech mužů. Ze stresu soužití se svou ženou v evropském velkoměstě a nervózního pracovního poměru, se dostává do mužského ráje: do města plného žen. Splňují se mu všechny jeho skryté představy, když je doslova pohlednými ženami uháněn a znásilňován. Svoji naivitou a touhou pomoci však o svůj ráj přichází, a po opětovném návratu je tu ráj pouze pro jeho manželku. Z dalších rolí: Albertova manželka Margherita (Maria de Medeiros), která z určité partnerské krize nakonec vychází jako absolutní vítěz, šarmantní Francouz Cri Cri (příjemný Jean Rochefort), Albertův souputník ve městě žen, půvabné dívky a ženy z města žen Marilda (Paulina Gálvez), Cleusa (Marian Aguilera), Flor (Susana Lazaro), Marianna (Marta Gil), Cida (Johara Farley) a Gabriela (Giulia Weber), Albertovy domácí souložnice, Albertův nadřízený doktor Anselmi (Renato Scarpa), a jeho přísná sekretářka (Dorotea Brandin). Zábavné, vtipné, lechtivě dráždivé. Originální vypořádání se s určitou životní krizí, ze které se stává triumfální vítězství a poté krutá prohra, když se vysněné město žen promění v město mužů. ()

Lindiště 

všechny recenze uživatele

Trochu nechápu hodnocení tohoto filmu v šedých sférách, já osobně jsem se výborně bavila. Ale záleží na každém, jak mu tento druh humoru a ztřeštěnosti sedne. Trochu mi to připomnělo příhodu Sira Galahada ze Svatého grálu, ale některé části byly spíše okopírovány z různých "zombie" filmů, i když pravda, s trochu jiným druhem osazenstva. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama