Epizody(8)

Slavnou autorku hororů přiláká k návratu její rodné město, kde zjistí, že zlý duch, který ji trápí ve snech, teď dělá pořádnou spoušť ve skutečném světě. (Netflix)

filmmovier

Fantastické překvapení. Čistokrevný špičkový horor s vtahující zápletkou a mrazivou (a nepříjemnou a skvostnou) atmosférou. V krásném venkovském prostředí, s extrémně sympatickou hlavní hrdinkou a od francouzských tvůrců. A už jsem zmiňoval skvostný děj, mrazivou atmosféru a poměrně nemalou originalitu, to vše navíc v perfektní režii. A ty neklidné výjevy, šokující momenty... no prostě skvost. A rozhodně ne malý. Velký skvost. Pravdou ovšem zůstává, že ve druhé polovině seriálu už toho bylo občas trochu moc a děj se začínal trochu vléct a rozpadat (ale jen subjektivně a nepatrně, naštěstí se nerozpadnul a finále mnohé napravilo a slíbilo zajímavé věci). A hudba je taky naprosto dokonalá. Marianne je skutečně jedna veliká seriálová paráda a nejlepší čistokrevný horor nejen tohoto roku, ale minimálně celého desetiletí. A navíc na pokračování! Co si přát víc? ()

666Carnage

Příjemná francouzská hororovka co se dá velice rychle shlédnout pokud máte čas. Hlavně netflix už to má u sebe v českém dabingu takže pohoda pokud se Vám nechce číst. Některé temné scény jsou fakt povedené a i když prokouknete brzo příběh nic to nekazí na celkovém zážitku. Hlavní hrdinka mi byla od začátku sympatická a místo kde se to odehrávalo bylo taky pěkný. Hororové prvky tu jsou ale lekačky zde asi nehledejte i když někdo třeba nalezne. Na těch pár hodin to určitě zabaví a není to žádná hovadina. Bylo to i promyšlené a čarodějnictví zde bylo i docela povedené. Za mě pěkných 75% ()

Marze

Pěkně nablýskaný seriál o mladé spisovatelce. Trochu to připomíná 80 sátková klišé jako třeba hrátky se satanismem, motiv stěhování příšery do různých těl, hrdiny vyrovnávající se s traumaty minulosti. Moc se mi nedařilo sžít s hrdiny. Nablýskaných scén je zde spousta . Jsou samy o sobě často působivé, ale neskládají dohromady žádný souvislý celek. ()

Malarkey

Solidní žánrovka, u které je zatraceně cítit, že francouzský tvůrce se u duchařských hororů zvolna jen inspiroval, ale v podstatě si toho hodně natočil po svém. To je ale samozřejmě dobře, protože přináší do žánru konečně i nějaký ten humor. Navíc má i snahu o crossover a někdy v půlce seriálu jsem měl až pocit, jak kdyby ze seriálu nejraději udělal hororové Stranger Things. I když těžko soudit, jestli Stranger Things nejsou hororoví už sami o sobě. Nicméně Marianne je další seriálovou, hororovou a navíc Netflixovskou bombou, která se této internetové televizi povedla. Má nápad, má atmosféru, neotřelé herce, originální bretaňský venkov podobný skandinávské ponurosti a hlavně nápady, které si coby fanoušek duchařiny chcete prostě užít. ()

Makky

Marianne mi fúkla obrovský vietor do plachiet hororového nadšenia a dokázala navodiť veľmi nepríjemné pocity. Úvodné časti zniesli najprísnejšie kritériá a vďačíme za to najmä Mireille Herbstmeyer, ktorej démonické stvárnenie postavy navodzovalo zimomriavky. Tvorcovia neuniesli ťarchu hlavnej linky a nedokázali príbeh dostatočne obohatiť zaujímavejšími vedľajšími postavami a hoci každá časť mala svoje momenty, seriál som dopozeral zo zotrvačnosti. Technicky ide o mimoriadne vydarený projekt, kamera a strih sú na špičkovej úrovni. Marianne možno dieru do sveta neurobí, vďaka Netflixu sa však dostane určite k veľkému množstvu divákov... a to je dobre. 3/4* ()

• Písnička, která hraje v epizodě, je „End Title: Film Noir“ od The Texas Chainsaw Dust Lovers. (Duoscop)