Díra

• Španělsko El hoyo (více)

pencho

Film měl veliký potenciál. Podobnost komerčnímu Snowpiercerovy je nepopíratelná (vysoké vrstvy ikdyž jen třeba dočasné se starají jen o svou vlastní chamtivost, budova jakoby představoval třídy lidí stejně tak jako vlak), i přesto že se jedná o méně známý film od méně známého tvůrce, je vidět, že se nejedná o nějaký malý nezávislý film. Který bych ostatně ani na Netflixu neočekával. Na filmu se mi líbí, že prakticky celou dobu nevíte co se děje a proč to tak je, což někdy i sice trošku znehodnocuje celkový film ale zároveň se ani nepiplá v podrobnostech o blízské distopické budoucnosti, která by nejspíše podkopala velkou část filmu. Jedná se o zařízení, které má asi jen jedno pravidlo a jinak je to organizovaná džungle. Proč ale se vyznění filmu, dle mého (ocividne), nepovedlo? Jelikož film nebyl dostatečně vygradován, spíše se jednalo o něco jako díly seriály, které sice možná k něčemu spějí, ale uvědomíte si to až po tom co ho celý shlédnete. Je to řekněme, více realističtější, ale méně hezké. A nakonec počáteční idea a prostřetí ztratilo veškeré ‘kouzlo,’ ale co bysme taky od netflixu měly čekat? ()

bichalmajus

Film ma zaujal už od traileru ale žiaľ, neponúka nič navyše. Páči sa mi myšlienka, napätie. Je tam pomerne dosť násilia, avšak v tomto filme mi to nevadilo a do prostredia diery to dokonale sadlo. Klaustrofobický pocit hladu a zároveň nechute ma sprevádzal počas celého filmu. Film má sám o sebe nenudil, ale myslím si, že záver dosť premrhal potenciál, podobne ako jemu podobný film Snow piercer. Za mňa sú to celkom slušné tri hviezdy. Za pozretie to minimálne určite stojí. ()

RavenSpector

Trhlá, nechutná, povrchní úchylárna s těžce komunistickým poselstvím a dokonale nezvládnutým finále. Zřejmě jsem viděl jiný film než ostatní hodnotící. Nechápu kde ve filmu vidí nějaké hlubší poselství, nebo alegorii. A proč dvě hvězdy? Jedna za zajímavý i když projebaný nápad a druhá za výtečný hudební doprovod snímku. ()

Accuphose

Zaprvé oceňuji fakt, nakolik dokázali tvůrci vyždímat z této jednohubky maximum. Nicméně hranice jednohubky překročena nebyla. Pokud by tvůrci natočili ještě lepší porkačování, tak své hodnocení zvednu. Protože potenciál tam je. Tedy ten byl i u kostky a tam to mělo tendenci sestupnou. Zasloužené 3 hvězdičky. ()

johankazarku

Nápadité, originálne, napätie od začiatku do konca, proste toto si musíš pozrieť a zamyslieť sa. Raz hore, doslova obžerstvo a raz dole v tej najhlbšej diere hladomor, samozrejme tí ktorí chcú prežiť sú schopní naozaj všetkého. ()

CaptainAss

Skvělý psychologický snímek. Ukázka jací dokážou být lidé v krizových situacích. Nikdo tam nehledí na to, jaké to je tam dole, i když tam sami byli, chtějí aby tam byli ostatní na pokraji smrti stejně, jako byli oni. Dialogy jsou tam velice bohaté, herecké výkony zajímavé a děj opravdu originální. Ovšem mě zklamal ten otevřený konec. Věděli teda ti kuchaři, pro koho vaří? Co se s tím jídlem děje? Co se stalo s tou malou holčičkou? Uvařili ji a poslali zpět do oběhu? Nebo to vyvolalo nějakou vzpouru? I když mám ráda otevřené konce, protože vám to dá prostor pro vlastní fantazii a donutí vás se nad celým filmem zamyslet, u tohoto filmu bych dala pár minut navíc. Pokud by to jelo pořád ve stejném tempu, bylo by to skvělé. Opravdová nechuťárna na zamyšlení... Když jste jednou byli tam dole, tak tím víc byste měli chápat tu hrůzu, co může ostatní čekat. Jak bylo řečeno v Knives out: "When people get desperate, the knives come out." - a to doslova. ()

PlaCzech

Tenhle film jde z "divný" na "nechutný" rychleji než Ferrari z nuly na sto. Pak to ještě přidá a jde na "hodně znepokojující". Tohle určitě nedoporučuju nikomu se slabým žaludkem. ()

Lacro

Film o změně mysli člověka v těch nejkritičtějších podmínkách a zachování lidskosti. Moc se mi líbí, jak je to natočené, jak jsou ukázané brutální situace, jakou to má pointu a prostě celkový nápad tohoto parádního snímku. ()

ter024

Spoilery! Konec mi připadal nejasný a zvláštní. Kromě konce byl děj super, neobvyklé téma a podobné jako ve filmu Kostka. Kéž by tam bylo trochu víc detailů, které by vysvětlily: konec, kde se tam vzala malá holčička (když o ni údajně nevěděli a měli tam být lidi od 16 let), jak ta holčička přežila, její máma ji nikdy nenašla, když každý měsíc jezdí dolů a hlavní hrdina ji našel první den (?), proč si proboha vzala ta ženská, která ví, jak to tam chodí s sebou pejska (?) atd. Škoda toho konce, jinak bych dala 5 hvězdiček. ()

Noimosyniii

Nápad zavřít pár stovek lidí do několika set pater, přičemž na čím nižším patře se nacházej, tím víc v prdeli jsou, je pro mě naprosto fascinující. Byla jsem tímhle filmem absolutně nadšená. Ta nechutnost, brutalita, ukázka toho, jaký jsou lidi nevyzpytatelný a hnusný ***, čekání na to, jakým směrem se osud hlavní postavy nebo postav bude dál vyvíjet... To mě bavilo. ()

Pokri

Veľmi originálna sociálna kritika, okorenená viacerými pomerne nechutnými scénami ako z nezávislej produkcie. So záverom som však mal menší problém, inak by to ašpirovalo i na 5 * ()

rabbi

Super překvapení. Výborný nápad, skvělé zpracování. Ti Španělé mě poslední dobou udivují tou svou seriálovou a filmovou tvorbou. Film plný metafor (kdo nemá rád asi to úplně nepochopí), ale vše spolu funguje, španělští herci jsou znovu skvělí a atmosféra by se dala krájet. Jedinou mírnou kaňkou je úplné finále, se kterým by se asi dalo udělat trochu víc. (tím nechci říct, že bylo špatné) Ve výsledku ale parádní film a čistý 4 za mě. 80% ()