Díra

• Španělsko El hoyo (více)

Beata.Zajaco

Bohužial tak ako som sa na ten film tešila tak prišlo obrovské sklamanie. Nudný a nechutný film, ktorý je totálne o ničom a nechápem, že toto niekoho napadlo natočiť. ()

Bedro

Začalo to skvele, ale časom to nejak strácalo náboj, na záver už to asi chceli aj tvorci čo najrýchlejšie ukončiť. Škoda premárneného potenciálu. Viacerí to tu prirovnávajú ku Kocke, tá mala pre mňa ďaleko väčší drive, aj pointu. ()

MrNoisy

Asi nie som schopný napísať nič lepšie a výstižnejšie než to čo už napísali múdrejší ľudia predo mnou. Všetko je to pravda. Pridám len svoj subjektívny komentár a to síce: už to nikdy nechcem vidieť. ()

Sashmen13

Docela suprovej koncept, ale konec je teda otřesnej, jakmile začnou jít dolů, jde dolů i film + vidiny taky začnou být po 6x nudný. ()

Eric.Kosar

Film o morálních pravidlech, necháte se sežrat, abyste zachránili někoho jiného, nebo sežerete někoho jiného, abyste přežili vy sami? Filmy či seriály od Španělů moc nemusim, ale tady jsem byl mile překvapen lehkým ale přece jen realistickým nápadem, originalitou, zvratem filmu, a mohl bych to vynachvalovat furt a furt dokola. Prý to je až nechutně morbidní, nebojte, není, ani "chuťovka" to není, pod pojmem "hochu tak z toho se zebliješ vole" jsem si představil společný film Tarantina a Kinga, ale nakonec se nic takového nedělo. Příjemně pobaví, neuškodí si po dlouhé době zase uvědomit, jak jsme jako společnost selhali, ale pro mě osobně to holt nejlepší film nebyl. ()

Botonek

Tahle kulinářská specialita mě bavila od začatku do konce, chce to mít jen dobrý nápad a velké divadlo se dá sehrat i za málo peněz. A navíc se tu nastavuje zrcadlo. ()

Stinger78

Španělská kulinářská specialitka, neotřelá, zábavná, lehce nechutná. Taková španělská Kostka. Škoda toho ulítlého konce, nicméně to stále řadím k tomu hodně dobrému, co jsem v poslední době viděl. ()

futislav

Asi nejlepší film za posledních několik let. Výpověď o lidstvu, jaké je či v jaké se promění pod tlakem okolností . Nedoporučuji koukat na něj u večeře :-). Velmi silné. 90% ()

Kulivier

Že je to španělský a má to otevřený konec, prostě nestačí, sorry jako. Dokážu si představit, jak američtí adolescenti na střední škole o filmu diskutují jako o "nejvíc deep filmu ever", protože netflix. Ale to, že jednoho z bambilionu Netflix scénáristů napadl vizuálně a tématicky podbízivy námět pro tuto cílovou generaci a to, že nevědí, co s tím, skryli pod otevřený konec, mě prostě neohromí. "2 * 333 = 666", "Paralela lidské společnosti", "bla bla bla". Já jen doufám, že mě zase nějakou dobu nebude někdo nutit koukat na tvorbu Netflixu. Next. ()

Bejbr odpad!

Pozor, nedbejte dobrého hodnocení. Je to ztráta času a jen vás to naštve, protože - námět super, zápletka dobrá, ale vůbec se člověk nic nedozví a nemá smysl na to koukat. Celej film člověk čeká na nějakou odpověď a stane se z toho absolutni kravina, dokonce bez možnosti domyslet si konec. ()

Andy.222

Velmi zvláštní zážitek. Na jednu stranu dokonalá metafora toho jak funguje lidská společnost a její palčivé problémy - ber dokud můžeš, nevíš jestli budeš příští měsíc nahoře nebo dole. Solidaritu musíš vynutit v podstatě násilím, protože ji málokdo je ochotný projevit dobrovolně. Vynikající těžká atmosféra, přiměřená stopáž, slušné herecké výkony. Přesto na konci jsem měl zvláštní pocit, že pořádně nevím, co si z filmu vzít. Film vám vlastně moc informací nedává - pravděpodobně úmyslně. Žádné návody, žádná řešení. Nevíte kdo je podle něj vedení, jestli poselství zabralo apod. Proto se mi film vlastně velmi špatně hodnotí. Je natočený rozhodně dobře, ale pocit/dojem z něj je zvláštně zmatený a nezachytitelný. ()