Pat a Mat: Kutilské trampoty

Marek Beneš

Zvuk:

Karel Štulo
  • SZYslak

Táto, řekl jsem si, uděláš něco pro rozvrácenou rodinu, vezmeš děti do kina. Ne však na nějakou animovanou USA sračku, kterou tam sekají jednu za druhou jak Baťa cvičky, ale na klasiku, Pata a Mata. Stopáž hodina, 3x lístek okolo 160 Kč, 1x velká Cola (lájt, zero neměli) a půl roku starý sladký popcorn za krásných 150+ Kč. Rozmnožit se víc, tak je to pro čtyřčlennou rodinu na návštěvu Providentu nebo se objednat a "zajyt na plazmu". Pokud mohu radit, potomky vemte raději na tu plazmu, krevní destičky nebo jatýrka. Děti to nějak vydržely, vtipné to prý moc nebylo a já z nudy alespoň sledoval, z čeho a jak jsou vyrobeny dekorace - zásuvky, elektrický kabelový buben, imbusový šroub u auta apod. Jo a cukr je sugar a mléko je tam mléko, titul zřejmě míří na další rozvojové trhy. Děti, těšte se.(15.12.2019)

• otaznick

V porovnáním s filmem Pat a Mat ve filmu jde kvalita výrazně dolu. Animace je místy strnulá, některé věci děti nechápou (fotopast, závěr filmu) a z šedesáti minut mám pocit, že autoři chtěli hlavně vydojit co nejvíc peněz. Znatelně chybí také hudba zesnulého Petra Skoumala. Přestože se najde pár vtipných momentů, tak má člověk pocit, že některé věci už viděl v jiných dílech (mytí auta, létání, sestavování nábytku) či přímo filmech (vaření palačinek). Malý capart ale při vysvětlení pár drobností snad nebude zklamán. Automyčka ****, Popcorn ***, Létající stroj **, Nábytek ***, Palačinky ****, Fotopast **, Sklizeň **, návaznost a titulky *(13.1.2020)

Doma občas Pata a Mata sledujeme, nové díly nás stále baví a tak jsme se s dcerkou rozhodli vydat na nejnovější sérii do kina. Nikoho nepřekvapí, že jde o sled jednotlivých epizod. Co už by překvapit mohlo, je poměrně krátká délka, hodina je sice vzhledem k dětem asi ideální, ale tomu by mohla odpovídat cena. Ta u nás byla rovna ceně běžného filmu, což rozhodně není fér. Navíc když už tak platím cenu dvakrát (sám bych nešel a dcerka taky ne). Bohužel i kvalita jednotlivých epizodek šla lehce dolů, jakoby tvůrcům docházely nápady. Předtím nás vždy nejvíc bavilo, jaký zlepšovák ti dva zase vymyslí a občas to bylo vskutku geniální a spolehlivě to rozesmálo. Tentokrát se děti snad nejvíce smály pádům hlavních postaviček a moc navíc toho nebylo. Suma sumárum slabé tři hvězdy a příště budeme přemýšlet, jestli ještě zůstaneme patrioti, nebo zvolíme něco ze zahraničí.(16.12.2019)

Po roce jsem vytáhl dceru do kina. Čekal jsem, že vstupenka bude tak za kilo, takže mě překvapilo, že to stálo stejně jako tříáčkové filmy. Hodinový soubor asi deseti příběhů je sice fajn, ale oproti těm co běží ráno v televizi nejsou ničím výjimečné. Je možné, že to jsou i díly, které v televizi už běžely a já tak nějak čekal, že se bude jednat o nějaký ultra speciál, který přinese něco navíc. Proto hodnotím průměrně a ani dcera nevypadá, že by z toho byla nějak odvařená.(14.12.2019)

CINEMA CITY ZLIČÍN - Při vánočním shonu jsem si našel čas zajít se synkem do kina, za zlevněné vstupné 80 Kč. Příběhy celkem zdařilé, kluk se bavil a délka 60 minut naprosto ideální. 70% (with A.)(29.12.2019)