Reklama

Reklama

Pat a Mat: Kutilské trampoty

Trailer
Animovaný / Rodinný
Česko, 2019, 62 min

Obsahy(1)

A je to opět tady! Pat a Mat přicházejí ve zcela nových Kutilských trampotách! Série příběhů, která vyvolá úsměv na tvářích dětí i dospělých. Jakou lest vymyslí na zloděje, který jim krade jablka ze stromu? Mýt auto hadicí? To není nic pro Pata a Mata! Raději si postaví automyčku. Pro prázdný žaludek jsou palačinky velká dobrota, ale to otáčení na pánvi? To je pro kutily zbytečná námaha a zároveň ta správná výzva. Stejně jako výroba domácího moštu a křupavého popcornu. A co teprve, když si z dronů vyrobí nový létající stroj. A nebyli by to staří známí „ajeťáci", kdyby si nechtěli zvelebit domov. Pár nových poliček nebo přestavba kuchyně jsou věci, do kterých se rádi pustí s vervou a chutí. Pro naše dva kutily není žádná komplikace překážkou a žádná výzva dostatečně velká. Pat a Mat přinášejí další sérii nápadů, katastrof a originálních řešení. Doma to raději nezkoušejte! (Bioscop)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Pierre 

všechny recenze uživatele

Dá se říct, že na Patovi a Matovi jsem vyrůstal a předchozí dva filmové slepence epizod jsem si dokonce nenechal ujít rovnou v kině. Kutilské trampoty se do nich dostaly předloni v prosinci. Tedy ještě před pandemíí, ale i tak mi unikly. Když jsem tedy po čase dostal PatovskoMatovskou náladu a na tuto slavnou dvojku z dětství všech frajerů si opět vzpomněl, hned jsem si Kutilské trampoty sehnal a pěkně po chlapácku se na ně podíval. No a jako nebylo to nějak špatné. I když mě pořád mrzí naprostá neivence, kterou jsou epizody do jednoho rádoby filmu poslepované a pořád si myslím, že při troše snahy by šly poslepovat nějak logicky na sebe do jednoduchého děje. A délka 60 minut by se přece jen mohla zdát na kino film taky málo. Ale tohle všechno překoná to, že si můžete tyhle dva borce užít v kině na velkém plátně, nebo tentokrát v mém případě doma jako příjemnou a hodně nenáročnou jednohubku mezi všemi povinnostmi. Prostě trochu výlet do jiného světa a to je fajn. Naštěstí se Marek Beneš pořád stará o to, aby to vypadalo a působilo jako Pat a Mat a nedopadlo to jako čínský krteček, takže to pořád má své kouzlo, přestože už trochu slábne. Častěji se někam padá, naopak možná méně doopravdy kutí a některé pointy jsou slabší (echm, Létající stroj.) Ale to se nějak musí překouknost a i přes lehce kolísající úroveň tam pár dobrých vtípků pořád je, s Patem a Matem je vesměs pořád sranda, a hlavně je to celé velmi milé a pokud nejste Patem a Matem zrovna přesyceni, tak to působí příjemně. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Pat a Mat: Kutilské Trampoty" sa na Slovensko minulý rok do kina nedostalo, tak som si musel počkať nejaký ten čas, kým si budem môcť film konečne pozrieť. Viackrát som spomínal, že som veľký fanúšik tejto dvojice, no mám trošku pocit, že asi už nezažijú svoje veľkolepé momentky, ktoré mali v 70-tych a 80-tych rokoch. Tie epizódy mali asi svoje väčšie čaro, než tieto moderné epizódy. Nemyslím si, že sú zlé, no priznajme si všetci, že staré epizódy majú oveľa väčšie čaro. To mi ale nebráni k tomu, aby som sa na nové epizódy napriek tomu vždy pozrel. Je super, že Marek Beneš necháva dielo svojho otca nažive a vždy je radosť túto dvojku vidieť pokope. Aj keď v "Kutilské Trampoty" nebudú patriť medzi ich najlepšie momentky. Myslím si, že najlepšie bude ak si rozoberieme jednotlivé epizódy zvlášť. Lebo sú tu lepšie a sú tu slabšie momentky. Nie je tu ale žiadna zlá epizóda. "Automyčka" je podľa mňa solídny štart. Myslím si, že je vždy super vidieť ako Pat a Mat skladajú niečo obrovské a dokážu to dostať do stavu, že to funguje. Prekvapivo. No potom samozrejme príde veľká deštrukcia, ale svoj účel to splní. Má to svoje dobré momentky a musím priznať, že som sa bavil. "Popcorn" hodnotím ako highlight tohto filmu. Myslím si, že ide o super energický diel, ktorý príde s tak neskutočne vtipným finále, že som sa na tom poriadne pobavil. A v tejto epizóde sa ozaj pokazí všetko čo sa dá. Takže chválim. "Létajíci Stroj" je možno trošku slabšou epizódou. Ale je to rozhodne jeden z momentov, kde som hovoril - "Toto doma neskúšajte". Má to ale celkom dobré finále a som prekvapený, že našli spôsob, ako to celé spraviť. Takže je to okey diel. "Nábytek" viac menej spĺňa očakávania. Vidno, že aj skladanie nábytku sa posunulo niekam ďalej a nie na všetko je treba kladivo, pílku a vŕtačku. No naši hrdinovia majú tieto nástroje asi radšej než uťahovacie páčky. Záver je podľa mňa vynikajúci a myslím si, že má ekologický a moderný podtón. No napriek tomu, že tu rozrežú v jednom momente vodovodné potrubie, už to nemá vplyv na nič ďalšie. A to je trošku zvláštne. "Palačinky" je enegický, rýchly a dobre spracovaný dej. Veľké vynálezy, padanie a lietanie palaciniek všade naokolo stojí za to vidieť. Takže podarené. "Fotopast" je trošku menej komédie počas epizódy samotnej, no s príchodom finále to skutočne poriadne pobaví. Myslím si, že sa zasmejete a hold, naši hrdinovia to asi poňali tiež celé trošku komicky. "Sklizeň" mi najprv prišlo ako trošku nezdarený záver filmu, no s príchodom posledných sekúnd prišiel skvelý finiš. Myslím si, že ide o okey epizódu s pár dobrými nápadmi a hlavne ukážkovým "A Je To!" finále. Celkovo poviem, že som rád, že som film videl a je super, že aj rokmi neskôr Pat A Mat stále žijú a vznikajú nové a nové dobrodružstvá. A kým budem nažive, budem ich ďalej sledovať. Nemyslím si, že už niekedy dosiahnu úroveň starých epizód, no je super vidieť, že stále sú živí, stále nás vedia pobaviť a idú ďalej s dobou. Hodnotenie: B+ ()

Reklama

Zagros 

všechny recenze uživatele

Doma občas Pata a Mata sledujeme, nové díly nás stále baví a tak jsme se s dcerkou rozhodli vydat na nejnovější sérii do kina. Nikoho nepřekvapí, že jde o sled jednotlivých epizod. Co už by překvapit mohlo, je poměrně krátká délka, hodina je sice vzhledem k dětem asi ideální, ale tomu by mohla odpovídat cena. Ta u nás byla rovna ceně běžného filmu, což rozhodně není fér. Navíc když už tak platím cenu dvakrát (sám bych nešel a dcerka taky ne). Bohužel i kvalita jednotlivých epizodek šla lehce dolů, jakoby tvůrcům docházely nápady. Předtím nás vždy nejvíc bavilo, jaký zlepšovák ti dva zase vymyslí a občas to bylo vskutku geniální a spolehlivě to rozesmálo. Tentokrát se děti snad nejvíce smály pádům hlavních postaviček a moc navíc toho nebylo. Suma sumárum slabé tři hvězdy a příště budeme přemýšlet, jestli ještě zůstaneme patrioti, nebo zvolíme něco ze zahraničí. ()

otaznick 

všechny recenze uživatele

V porovnáním s filmem Pat a Mat ve filmu jde kvalita výrazně dolu. Animace je místy strnulá, některé věci děti nechápou (fotopast, závěr filmu) a z šedesáti minut mám pocit, že autoři chtěli hlavně vydojit co nejvíc peněz. Znatelně chybí také hudba zesnulého Petra Skoumala. Přestože se najde pár vtipných momentů, tak má člověk pocit, že některé věci už viděl v jiných dílech (mytí auta, létání, sestavování nábytku) či přímo filmech (vaření palačinek). Malý capart ale při vysvětlení pár drobností snad nebude zklamán. Automyčka ****, Popcorn ***, Létající stroj **, Nábytek ***, Palačinky ****, Fotopast **, Sklizeň **, návaznost a titulky * ()

Melios 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat sú späť a snimi aj nasledujúca videokompilácia. Stále sa, ale jedná o tradičnú zápletku. Pat, alebo Mat (vo väčšine prípadov obaja naraz) niečo sprasí a zavolá si na pomoc svojho kolegu, s ktorým daný problém sprasia ešte viac. Klasický námet, ktorý funguje už viac ako 40 rokov. Kým to baví deti, nedá sa nič pokaziť. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama