Mořská horečka

Neasa Hardiman

Neasa Hardiman

Ruairí O'Brien
  • dubinak

Tohle nemuselo být tak hrozný, protože to má takový ten lehce Vetřelec be like nádech a vesměs mě tu nic vyloženě neštvalo a vlastně mě i zajímalo, co se to tam teda pod tou vodou nachází. Problém je v tom, že asi nebylo zas až tak moc peněz na vytvoření něčeho kvalitnějšího a ten nápad je taky trochu moc plochý a nezajímavý. Další mínus jsou tu postavy, protože kromě Hermione to byly příšerně nesympatické nezapamatovetelné tváře. Je to ale jeden z těch dvouhvězdičkových filmů, které se ještě dají unést a třeba je nakonec i v něčem oceníte.(17.5.2020)

Pôvodne som chcel napísať „Vec na vode“, ale ono to nakoniec s Vecou v skutočnosti nemá veľa spoločného. Vlastne ani netuším, či to môžem s čistým svedomím označiť za stopercentný horor. Niektoré scény k tomu bez debaty zvádzajú, ale v konečnom efekte fakt neviem. Herci sú typovo slušne vybratí, ale žiadny z nich nepredvádza zázrak, niektoré scény sú nepríjemne realisticky nepríjemné a atmosféra na lodi uprostred mora sa robí sama.(20.11.2020)

• Arsenal83

No tak infekcia je už všade. Nad povrchom sa vznáša nesmrteľný covid, na ktorého náš premiér hodil atómovku, no nezmizol covid, ale pre novinármi premiér. A pod povrchom rozkazuje zas nejaká želatina. Nuž čo už, film bol síce svojim námetom lákavým ako pre asociála riedidlo, no nakoniec bol vzrušujúci ako katechizmus pre ateistu.(17.12.2020)

Je fakt, že v řadě scén působí Sea Fever trošku podfinancovaně, nicméně čekat od laciné evropské koprodukce hollywoodské triky by mohl jen prosťáček prostinký. Horší je, že celovečerně debutující režisérka příliš přesvědčivě nedokázala podat ani stupňující se ponorku mezi postavami a z jejich nezávidění hodné situace vykřesat trochu toho filmového napětí. Tajemno mořských hlubin na mě ale stejně zase fungovalo, mám pro tyhle náměty slabost, takže slabší trojku dám. Každopádně letošní Underwater mě potěšil násobně víc.(3.5.2020)

• herr_carter

Nevím no - hororové to bylo asi jako košík štěňat a když už tvůrci nepoužili jediný digitální trik, mohli si dát aspoň tu práci zkusit udělat film napínavým. Kdepak. Proč dokáží lidé jako napříklan pan Wan dělat horory bez digi triků tak, aby se filmový divák připosral? Proč ho někdo trošku neobšlehne? Z tohoto se mi chtělo brečet, ale trošku jinou hrůzou.....................moje hodnocení = 2 z 10.(12.5.2020)