Samantha (Jennifer Love Hewitt) je americká študentka hudby na renomovanej londýnskej univerzite. Je bezstarostná, impulzívna a až po uši zamilovaná do svojho britského priateľa Iana (Paul Nicholls). Ibaže pre toho je prvoradá práca, na súkromný život nemá čas a svoju krásnu priateľku trestuhodne zanedbáva. Nevidí, ako ju pomaly ale isto stráca. Až keď osud tragicky zasiahne do ich životov, Ian si konečne uvedomí, čo Samantha pre neho znamenala, a jeho dušu pohltia neznesiteľné výčitky svedomia. Kiežby jej bol dokázal, ako veľmi ju miluje. Kiežby mohol zvrátiť čas a začať so Samanthou vzťah ešte raz odznova, s čistým štítom. Sila jeho lásky však prinúti samotný osud, aby zmenil svoje kruté rozhodnutie a zvrátil čas aj dôsledky tragických udalostí, ktoré sa už odohrali... (TV JOJ)

embecka

Neviem, kde sa podeli moje emócie, ale tento film ma nechal asi tak chladnou, ako keď si predstavím 90% nemeckej "pičmundovskej" kinematografie v kombinácii s nevykúrenou chatkou na anglickom vidieku, kde človek príde na prelome jesene a zimy a hneď zhodí všetky šaty a pomiluje sa na studenej zemi. A áno, toto prirovnanie sa kvalitatívne rovná hereckému výkonu Paula Nichollsa v tejto klišéoidnej spŕške presladených sračiek pritiahnutých za všetky Hewittovej vlasy. ()

Sofia

Sladkobolný slaďák. Ona je bláznivá Američanka, on je rezervovaný Angličan. Ona ho miluje, on jí má sice hodně rád, ale práce a kamarádi jsou u něj přece jenom na prvním místě. Ona se necítí být milována. On to ví, ale nesnaží se s tím nic dělat. Pak přijde tragédie a ona zemře. On si přeje, aby se vrátil čas a on dostal ještě jednu šanci to všechno udělat úplně jinak...a ejhle, on tu šanci dostane! a dál už si to asi umíte představit. Nepříliš originální nápad ani zpracování. Dokonce jsem u toho ani neslzela. ()

mat.ilda

Téměř nezvratný osud na křídlech romantiky.... takový byl asi záměr, na mě však film působil jako laciná předváděčka špatně vybraných herců - rachitické Hewitt - se vzorcem chování těsně za hranicí adolescence a Nichollse - univerzálního týpka k natáčení reklam - jedno na co. I ta píseň, kterou Sam veřejně předvedla, byla příšerná a vyumělkovaná, přesně, jako celý příběh. Od odpadu jej zachránilo jen pár slušných okamžiků před závěrem. ()

Alementina

romantiku jo, ale tohle ne. Jennifer me neskutecne srala a vlastne nevim, kdo z tech dvou byl min presvedcivy... a ty klise ... klise .. klise ... ze se to skoro dokoukat nedalo ... a nekdy mi bylo stydno i za scenaristy ... zaver asi chtel byt jiny, tak byl, ale rozhodne si tim nepomohl... a to o 6 mesicu pozdeji, to jsem vubec nepobrala, co to melo byt ... videoklip na zpev Jennifer, pokud to vubec zpivala ona... vystrihnout a vyhodit. Mozna se mi jen film netrefil do nalady, ale ja si vazne nedokazu predstavit ani polovinu tech kravin, co tam ti dva provedli, ze by to nekdo rozumny udelal... a stihnout to v jeden den, nemozny... ()

Nach

Tak nakonec to bylo o fous, ale tu čtvrtou hvězdu přece jen dám. Láska na druhý pokus je film, který by tak moc chtěl být dalším P.S. Miluji Tě skříženým s Na hromnice o den více či Osudový dotek. Jenže je na to příliš laciný a herci místy spíše ochotničtí než profesionální (hlavně hlavní hrdina). Nicméně hezky si to pohrávám s tím patosem a láskou, až je z toho jakási romantická pohádka, u níž víme jak skončí. Respektive já to věděl a modlil se, aby to tak skončilo, jinak bych šel s hodnocením dolů. Díky Bohu mohu tak tento romantický film zařadit do ranku čtyřhvězdičkových úspěchů jimž dávám i přes tuto skutečnost mírný palec nahoru. 75% ()

• Film sa pôvodne nedostal do americkej distribúcie. Americkí diváci mali možnosť vidieť tento film až v premiére v americkej televíznej sieti ABC Family 15. januára 2006. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Los Angeles (Kalifornia, USA) a v Londýne, Shepperton (Anglicko, Veľká Británia). Natáčanie sa začalo 10. novembra 2002 a skončilo 18. januára 2003. (Arsenal83)
  • Jennifer Love Hewitt napsala dvě písně, které pak sama ve filmu zazpívala. (vercza)