Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ostřílený detektiv Ho (Kang-ho Song) obdrží anonymní hlášení o teroristickém útoku na let KI501 z Inčchonu na Havaj. Navzdory své fobii do letadla nastoupí. Těsně po vzletu umírá na palubě z neznámého důvodu muž a v letadle nastává panika. V Koreji na zprávy reaguje ministr Hee Sook, jenž svolává nouzovou schůzku s plánem zajistit bezpečné přistání letu KI501. (mikki089)

(více)

Recenze (19)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Jížní Korea a intenzivní katastrofický Thriller z letadla ( jeden z nejlepších v žánru!). Filmy z prostředí letadel mám hodně rád, uzavřený prostor, panika a chaos zkrátka na plátně funguje dobře a Korea na to jde opět trochu jinak, protože bomba v letadle je klišé, že ano? Proč tam nevypustit rovnou smrtící virus! a udělat z toho hutnéj bioterorismus velkých rozměrů, do kterého se bude muset zapojit celý svět. Na zemi máme skvělého Song Kang- Ho ( Parazit), který si střihne detektiva, jehož žena je na palubě letadla a dělá vše pro to, aby zabránil katastrofě i dopátral viníka ( jedno gesto v závěru, které provede je naprostá ukázka silného charakteru- kde padá až čelist!). Ve vzduchu je naopak největší JK hvězda Lee Byung- Hun ( skvělé vidět dva top herce pohromadě), který má jedno nečekané tajemství. Hodně nepříjemná a dusná atmosféra pronásleduje celý film, jsou tu opravdu nezáviděni hodné situace, které by nikdo na vlastní kůži nechtěl prožít. Ve filmu nastává nepříjemná otázka Sofiiny volby, zda letadlo zachránit a ohrozit celý svět, nebo všechny sestřelit ?? ! Zapojení japonských stíháček lehce pomrkne na americký Top Gun 2. Bavila mě i politika, kde vláda s okolními zeměmi celou situaci řeší a potěší i detektivní část, kde se snaží dopátrat původ viru. Finále je slušné emocionální inferno, které nenechá jen tak někoho chladným. Áčkový Thriller se všemi potřebnými ingrediencemi jak se patří. 8/10 ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Nuž pri väčšine častí Leteckých katastrof som bol viac napätý a to som vedel, že to vždy rachne. Ani kórejský Greengrass a lá Let číslo 93 sa neudial. Ako katastrofický film je snímok dobrý. Máme lietadlo, máme teroristu, máme boj o prežitie. Samozrejme, je tu rodinná téma, traumy z minulosti a tým pádom stopáž natiahnutá do ázijských parametrov, oni majú vlastné zákony. Samotná teroristická téma je tak trochu nudná a niekedy aj úsmevná, lebo taká nenápadná otázka, že dajte mi letenku na lietadlo, v ktorom je najviac ľudí, to teda scenáristicky zaškrípalo. Povinná vírusovo-vakcínová zložka je už asi len nánosom z aktuálnej doby, ale chýbal tomu niekedy aj väčší realizmus, pretože lietadlá takýchto rozmerov zvyčajne nerobia nad riadiacou vežou pomaly saltá a za takýchto podmienok ani pristátia takmer do telemarku. ()

Reklama

HanzoBureshi 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem opravdu několik podobných filmů ohledně thrilleru z letadla, jenomže Jižní Korea mi nabídla opět tu nejlepší variantu. Film má neskutečně skvělý a fungující začátek, který mě hned pohltil a vtáhnul do děje. Příběh je navíc hned rozdělen na dvě prostředí, kde v letadle si to vzal na starost Byung-hun Lee a na pozemním prostředí tomu šéfoval Kang-ho Song, takže se jedná o hodně sympatickou podívanou. Vizuální stránka je též na dobrém levelu, protože třeba ta chase scéna na jeden záběr byla poměrně cool. První polovina mi přišla opravdu zajímavá a napínavá, ale po celkovém odhalení, kde se už jen řešila ta jediná věc, tak ta druhá polovina v tom trochu polevila, jenomže i tak to byla stále dobrá popcornovka, která mě 140 minutovou stopáží nenudila. Mé hodnocení: 7.5/10 ()

ainny 

všechny recenze uživatele

Když od filmu zase tolik nečekáte, protože vám sice žánrově sedí, ale je tak nabušený hvězdami, že to zavání docela průserem, tak můžete být i mile překvapeni. A přesně to se mi s Emergency Declaration stalo. Všichni byli výborní! Nikdo nepřehrával a přesně zapadal do obrazu své postavy. Je mi jasné, že věční kritici se vyřádí, ale vzhledem k tomu, že mě děj chvílemi tak pohltil, že jsem v podstatě nevnímala, že při tom cvakám do klávesnice a pak jenom zírala, kolik jsem udělala řádků, nemůžu jinak, než to zase jednou napálit. Bavilo mě to hodně, finále mě strhlo a úplný konec byl jenom třešničkou na dortu. Titulky. P.S. Jako obvykle je tu ten obsah poněkud mimo. Detektiv do letadla opravdu nenastoupí, fóbii má někdo úplně jiný a ministr Sook Hee je ženská... ()

Mamlas 

všechny recenze uživatele

Musím pochválit kluky korejský, že natočili dobrý film. A to asijské filmy dost nemusím. Ta jejich žoviální sterilita je pro mě absurdní. Tady měli účastníci zájezdu, kromě stewardek, různá oblečení, tak jsem se docela orientoval. To končení bylo sice až příliš patetické, ale jinak, i na tu stopáž, jsem se kupodivu vůbec nenudil. (74%) ()

Galerie (60)

Zajímavosti (6)

  • Aby každá rola sadla čo najvernejšie, urobilo sa pri výbere hercov až 5 kôl konkurzov. (Arsenal83)
  • Počas predprodukcie prechádzal režisér Jae-rim Han detaily filmu s pilotmi, zamestnancami leteckej spoločnosti, detektívmi vyšetrujúcimi terorizmus, ako aj s leteckými silami, aby urobil leteckú katastrofu čo najrealistickejšiu. (Arsenal83)
  • Film sa po svojom vydaní okamžite umiestnil na prvom mieste v kórejských pokladniach - za 4 dni prekonal hranicu 1 milión divákov a za 18 dní dosiahol už 2 milióny návštevníkov. (Arsenal83)

Reklama

Reklama