Pohádky z mechu a kapradí

• angličtina Fairy Tales from Moss and Fern (festivalový název) (více)
Animovaný / Pohádka
Československo, (1968–1972), 5 h 12 min (Minutáž: 8 min)

Série(3) / Epizody(39)

Animovaná kreslená půvabná pohádka o dvou malých skřítcích Křemílkovi a Vochomůrkovi z pařezové chaloupky ukryté v mechu a kapradí. (Česká televize)

Autenticita

Stoprocentně srdeční záležitost - nikdy nepřestanu mít ráda paseku, pařezovou chaloupku, a dva mužíčky: Ten, co byl přikrytý červenobíle pruhovanou peřinou, se jmenoval Křemílek. A tomu pod modrobíle pruhovanou peřinou říkali Vochomůrka... Animace, hudba, vypravěčka - vše v takové harmonii... taky máte svou paseku, na které Křemílek s Vochomůrkou bydlí? ()

velkyvezir

Jeden z nejdebilnějších Večerníčků, který u mne v dětském věku dokázal nemožné: odejít od televize a na Večerníček se nedívat. ()

Zagros

Křemílek a Vochomůrka nikdy nepatřili k mým oblíbeným večerníčkům. Proto nepřidám ke svému hodnocení ani špetku sentimentu. Nelíbila se mi moc animace, ani hlas Jiřiny Bohdalové a vůbec celkově to na mě působilo spíše tísnivým dojmem. Jako u jednoho z mála našich „klasických“ večerníčků to ani nemám chuť pouštět svým dětem… slabší tři hvězdy. ()

Balu...

tadadááááá tadááááá tadadáááádadadadáááá, tadadadááá dááá... nezapomenutelná melodie stejně jako ti dva =) ()

Paity

Neskutečná večerníkovská klasika s hlasem propůjčeným od Jiřiny Bohdalové. Milé i po neuvěřitelných 45 letech. ()

Oyer

Stejně jako geniální Rákosníček, je i Křemílek a Vochomůrka večerníčkem zaškatulkován v mém hlubokém nostalgickém srdci. ()

lardko

Křemílka a vochomůrku sem jako malej úplně zbožňoval. Byl to jeden z mých oblýbených večerníčků. Vždycky mě to zaujalo. A ikdyž jsem vyrostl tak pořád proti tomuhle večerníčku nic nemám. ()

kondor77

Metafyzické inferno Vochomůrky, který se po intoxikaci Muchomůrkou červenou ocitl v halucinogenním transcendentním prostoru ovládaném Božím hlasem Jiřiny Bohdalové. ()