poster

Čarovný kamínek (TV film)

 • Slovensko

  Čarovný kamienok

Pohádka

Slovensko / Česko, 2019, 84 min

 • Elisson
  *

  Ja som to tak celkom nepochopila, oni dbajú na ochranu každého jedného stromu (asi kúria len popadanými), ale vytupelý echm vraj strigôň si musí dať stoj čo stoj stehno zo sliepky? Doprdele, keď už robím ekologicko agitačný film, tak nech je aspoň vegánsky. A keby herci vedeli hrať, tak...ale to už asi chcem priveľa...(24.12.2019)

 • Malarkey
  *

  Letošní klání Česko versus Slovensko dopadlo jednoznačně pro eticky uzemněné Česko. Slováci to s touto pohádkou totiž mysleli dobře, ale skutek jaksi utek. Interiéry? Dobrý! Exteriéry? Dobrý! Ale ti herci? Ti si z celé té pohádky udělali dobrý den. Je totiž sakra znát, že se Slováci druhý rok po sobě drží fantasy motivů. Líbilo se mi, jak si decentně vyhráli s efekty. Pohádkové okolí především v lese vypadá dobře, horší je to už mezi lidmi. Nejhůř to je ale v momentě, kdy se projeví to princátko. A úplně nejhorší je, když si to všechno pustíte s českým dabingem. Vrcholem nevkusu je ten skřítek - klučík - který je nadabovaný snad třicetiletým junákem. Navíc ten ekoterorismus byl cítit snad až z měsíce...doufám, že při natáčení nedošlo k pokácení jakéhokoliv dubu, natož pak ke zlomení jakékoliv větývky. To by byl smysl tohoto filmu povýšen tam, kam ani královna radši nekouká.(29.12.2019)

 • corona
  *

  Režisérka rada pozerá videoklipy od Enigmy a pravdepodobne uznáva pseudoochranára Lukáča a tak natočila túto hlúposť. Kiež by sa finančné prostriedky vynaložili radšej na ochranu prírody. Úroveň rozprávky zhodnotil už v úvode ten ušatý chlapec, keď povie: "celé zle". Keď akákoľvek postava v rozprávke povie súčasnú hlášku celé zle, tak je to fakt celé zle. Pavel Kŕíž ma vo filme takmer vždy poteší ale tu bol úplne zbytočný a jeho prítomnosť si dokážem vysvetliť jedine tým, že sa jedná o koprodukčnú rozprávku a potrebovali obsadiť českého herca. Dávať hviezdičku za exteriéry nemá zmysel, veď nehodnotím prírodu ale film.(25.12.2019)

 • Black-star
  *

  Důkaz že Slováci nemají v pohádkách tradici ani fantazii. Pohádka čarovný kamínek, ve který zmíněný kamínek hraje hlavní úlohu první tři a poslední dvě minuty filmu je vážně špatným počinem. Celkově než o vyprávěný a vyvíjejíci se příběh, jde o nahodný sled iracionálních nápadů hlavních postav, které ke všemu jednají nesmyslně a jejich jednání nemá žádné charakterové ukotvení v příběhu. O nehereckých výkonech nemluvě. Celkovým hodnocením je: eko-fašistický slint bez vtipu, nápadu a fantazie k velkému smutku vydávající se za pohádku.(27.12.2019)

 • otík
  *

  Děs, běs, hrůza. A přitom tak krásná příroda a hezké, ale nevyužité masky. Jinak je to ale neskutečně nudná, tupá, nezáživná a hlavně naprosto maniakálně nesmyslná podívaná. Těžko vylíčit podrobnosti - snad jen záporák míří zbraní na skoro hlavního hrdinu, pak ho skoro oběsí a ještě k tomu zabije zbraní vlka. Ti, co mají čarovat, se chovají jako blbouni a zlobivé děti, nebo jejich kouzla nestačí na lidské zlo. Hlavní kladná postava nemluví a pronese na konci max. dvě věty. A tata, který to má na konci všechno rozseknout, působí tak nějak nijace. Stejně jako celý film, který už opravdu nikdy více nechci vidět. Jedna hvězda za nádhernou přílohu a hobitovské přelety kamerou přes ni. Hudba: Matúš Pavlík & Martin Hasák. PS: dabing je naprostá katastrofa, proč to propána nevysílají v česko-slovenském znění???(27.12.2019)

 • - Kristína Spáčová a Jakub Jablonský tvoří pár i v reálném životě. (Duoscop)

 • - Natáčení probíhalo v Rožnově pod Radhoštěm, Kvačianské dolině a v lesích v okolí Lubochně. (Duoscop)

 • - Ve scéně, kde komorník Vendelín (Jakub Rybárik) popisuje stromy v lese latinskými názvy, jmenuje je v pořadí: Pinus sylvestris (borovice lesní), Picea abies (smrk ztepilý) a Taxus bacata (tis červený). Stále však ukazuje na smrky, které v onom lese tvoří monokulturu. O několik scén později při kácení smrku opět jmenuje Pinus sylvestris. (Thanoris)