Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Léto patří rebelům vypráví příběh pohodového jedenáctiletého kluka Jonáše. Jízdy v dodávce s dědečkem, sjíždění průzračných horských řek, dobrodružství, zábava. Asi tak by chtěl prožít letní prázdniny. Jonášova rodina se ale po smrti tatínka odcizila a jeho matka Beata se rozhodla, že místo aby strávil léto na Slovensku s dědou Bernardem, jako to dělali s tátou, pojedou k tetě vychutnat si zdravé přímořské podnebí. To se Jonášovi vůbec nezamlouvá. Zabalí si svoje saky paky a naplánuje dokonalý a zpočátku skvěle utajený útěk za svým milovaným dědečkem. Po setkání s ním však velmi rychle pochopí, že smrtí táty se změnil i děda a že tenhle starý železničář v penzi teď neprožívá zrovna nejlepší období. Jonáše to ale neodradí, neztrácí naději a rozhodne se dát věci do pořádku. Brzy se k němu přidává nová kamarádka Alex, se kterou provedou řadu lumpáren, občas i na hranici zákona. A jéje! Následky na sebe nenechají dlouho čekat, mají v patách policii a také se musí vyrovnat s prvním podnikatelským neúspěchem. Zdá se, že už nic nebude tak jako dřív, ale záhy se ukáže, že přes všechny útrapy může být všechno ještě lepší. (Cinemart)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (16)

Vabr 

všechny recenze uživatele

Na film jsem se chtěl podívat jen tak, znáte to. Brácha byl na brigádě a já neměl co dělat. Léto patří rebelům jsem měl v Chci vidět už dlouhou dobu a věděl, že se brácha rozhodně nebude chtít dívat, tak jsem tomu dal šanci. A lituji, že jsem tak neudělal dřív. Jedná se totiž o velmi příjemný ne tolik náročný počin se sympatickýma postavama a s pěknou kamerou, s čímž podle recenzí asi většina nesouhlasí, 41% - nechápu. Z filmu vyzařovala taková ta letní, retro a nostalgická atmosféra, až mě to donutilo se těšit na léto, což podle mě byl možná i účel. Takže doporučuju se kouknout v zimě😉❄️. Postavu Jonáše jsem chápal - těšil se na supr prázdniny, ale dostal nudu na Slovensku, a tak se tam nějak musel zabavit, tak vyváděl ptákoviny. Asi bych dělal totéž. Užil jsem si tuto letní Slovensko-Německou jízdu a na debut za mě velmi vydařené, lepší 3 hvězdy! Vyhodnocení: Soundtracky byly bezva 😁, cha! ()

Janega 

všechny recenze uživatele

Zmenil by som hudobnú stránku filmu, teda hlavne tie americké popové žvásty. Myslím, že máme dosť schopných hudobných skladateľov aj detských piesní, ktorí by dokázali skomponovať príjemné piesne k daným scénam. Začiatok filmu, kedy sledujeme budovanie vzťahov, je trochu uťahaný, ale inak sa jedná naozaj o pohodový, príjemný, letný film, ktorý pobaví aj dojme. Takže ak sa chystáte s ratolesťami do kina, uprednostnite tento prázdninový príbeh pred tými čoraz stupidnejšími americkými animákmi. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Barevný maý film ze Slovenska. Je to film o ztrátách a soužení z dětského pohledu.  Film je to rodinný, pokud má váše rodina slabých puls a chce zemřít nudou. není tu jediná reálná postava nebo šarm a uslyšíte pravděpodobně nejhorší eurohudbu, jakou jsem slyšel. Nic zábavného se nestane. Dětští herci hrají dobře. To že rodiče umřeli je klišé pro filmy o neposlušných dětech. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Kdybych náhodou měl možnost jedné otázky směrem k paní režisérce Sakové, tak by zněla: „Kdo si myslíte, že je cílovka všeho filmu?“ Ne, vážně by mne to zajímalo, protože za mne to není ani pro dospělé a už vůbec ne pro adolescenty….do pocitů zvířat nevidím. Není z toho nic cítit. Ani dětské dobrodružství, ani prázdninový vibe, ani rodinná pohoda, ani nic….a už vůbec ne, filmařina. Dejme tomu ještě možná hudba, ale jinak naprosto zbytečný počin. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

V tomto prípade sa musím prikloniť k tunajším hodnoteniam, nakoľko sa tu jedná o dosť podpriemernú letnú komédiu, ktorá nemá veľmi čím zaujať a len žmýka už vyžmýkané témy a snaží sa zaujať, aj keď v zásade nemá čím a Saková to robí dosť nemotorne. Hádam podobne ako Saková v roli ministerky vnútra :) Každopádne dosť nuda. 40 % ()

Galerie (16)

Související novinky

Zlín Film Festival představuje soutěžní filmy

Zlín Film Festival představuje soutěžní filmy

25.08.2020

I když se konání jubilejního 60. ročníku Zlín Film Festivalu přesunulo z důvodu situace způsobené koronavirem až na září, jeho dramaturgové mají už dlouho jasno o podobě mezinárodních soutěží, které… (více)

Reklama

Reklama