Celovečerní dokumentární film Karel přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka, jaký se doposud široké veřejnosti, ani jeho skalním příznivcům, nenaskytl. Zároveň v něm nechybí Gottův nadhled a humor.
Film Karel není a nemá být přehlídkou nesporné slávy Karla Gotta a jeho pěveckého talentu a úspěchů. Režisérka Olga Malířová Špátová vstoupila se svou kamerou tam, kde sláva končí a kde se z fenomenálního Zlatého slavíka Karla Gotta stává pouze Karel, nadšený malíř, milující manžel a táta svých dcer. Tvůrci totiž zachytili Karla Gotta nejen při jeho vystoupeních nebo při setkáních s fanoušky u nás i v Hamburgu, ale především v jeho domácím prostředí. Ať už v Praze, na chalupě, nebo na vsi, kde trávil dětství. Zpěvák se ve filmu vydává po stopách svého života na místa, která sehrála v jeho životě důležitou roli. Odhaluje neznámé zákulisí koncertů, i svůj život s rodinou a soukromí, které si jinak snaží s pokorou a láskou chránit. Díky upřímné otevřenosti Karla Gotta mohou diváci vidět autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečekaných vzpomínek. (Bontonfilm)

Trailer 2

Hedka

Neľutujem, že sme šli do kina.  Karel Gott bol súčasťou našich životov, našej kultúry - aj keď len okrajovo, ale predsa. Neviem presne, čo som očakávala, ale určite  niečo viac. Nápad to nebol zlý, ale niektoré scény mi pripadali veľmi neprirodzené a hrané. Silný moment - stretnutie  s profesorom a "ortieľ" v nemocnici,  ako aj posledné Vianoce na chalupe. Prijať vlastné umieranie s takým pokojom a vyrovnanosťou sa nevidí tak často. Dôstojné rozlúčky s publikom, fan klubom, fanúšikmi.... bolo to  dojímavé.  Pani Ivana postúpila u mňa v rebríčku sympatií na vyššie miesto - tie jej oči plné sĺz, ktorým nedovolila vypadnúť, pokoj, obeta, starostlivosť o manžela ale aj o dievčatá - verím, že to nebolo hrané... Hodnotím síce priemerne, ale stojí to za vzhliadnutie. ()

marhoul

Problém je i to, že jsem se v kině, před vypnutím telefonu, dozvěděla, že Meky Žbirka zemřel. A Meky je Meky. Vieš, jedna láska je vždy prvá... To reálně bolelo. K filmu: bohužel zbytečně dlouhé (vzpomínkový optimismus až tak nevadil, ovšem reality show místy často ano), sice pěkné, ale viditelně upozaděné Nellinky mi je líto. Ivana je asi fajn baba, Karel profík. Šarlotka alias pištící Darinka, to už tady bylo, moc to nedopadlo, čili nic, co by mě nadchlo, do toho trdlující Krajčo, jakoby dirigoval Novosvětskou... Osobně sázím na citlivější Nellu. A přeji jí hezký život. Tento oslí můstek pro kariéru Šarlotky stejně nedopadne a beztak jistější je útok na úspěch ze zálohy. Z minulosti vidíme jen to, co známe, o Gottovi by mohl dokument vypadat mnohem pestřeji. Aspoň že se tam mihla Zelenková. Zezadu byla k vidění. Jinak minulost v tomto směru ani v náznaku. V takovém podání by odstranění balastu na výsledných 90 minut bylo víc než rozumné, no ale prý se natočilo šest hodin použitelného materiálu, tak počítám, že zdaleka nekončíme. Mno. Hlavně když to sype. ()

Anderton

Karel je viac dokument mapujúci posledný rok života Karla Gotta a pohľad do jeho súkromia jeho očami, než klasický životopisný dokument chronologicky mapujúci úspešnú kariéru umelca. Je tak úplne iným typom diela, než nedávny Werich, kde sa navyše o majstrovej kariére dozvedáme z úst jeho bývalých kolegov. Osobne ani neviem, čo by som prístupu autorky vyčítal, že v ňom množstvo informácií nezaznie a nie je kontroverzný, je mi proste jedno. Ide skôr o to, že podobné dokumenty sa u mňa míňajú účinku, čo pričítam vlastnému vkusu. Výsledkom je, že subjektívny čas sledovania s v mojom prípade blíži dvojnásobku stopáže sujetu. ()

Hunt

90% velmi osobní, o Karlu Gottovi toho bylo natočeno mnoho, zároveň tentokrat jeho soukromí a nelehké období je velmi otevřené a upřímné. Obrázky z pohřbu a piety bych do filmu nedával, spíše bych volil zapracovani do závěrečných titulků, ale to je jen osobní pohled. Přestože stěžejní linka jsou roky 2018-2019, podařilo se nastínit nejdůležitější události za dobu 79let života, přestože se skáče mezi jednotlivými lety, věci na sebe navazují a nenudí.Velmi pobavil Ladislav Štaidl, delší písně dávají smysl i vypovídajici hodnotu, zpracovat tolik materiálu muselo byt nesmírně složité. ()

mzss1

[75%] Viděno v kině. KAREL je určitě zajímavý dokumentární film, který mě téměř vůbec nenudil vyjma pár starších scén, kdy zpíval za mlada. Tam jsem našel pár hluchých míst, které mě zrovna moc nebrali, ale nebylo jich moc. Tento projekt byl točen záměrně už od podzimu 2018, až do cca září 2019. Najde se tu i občasná kritika diváků, že to zde bylo vytvořené jako záměrná emocionální nálož, ale to mi nijak nevadilo. Sice ty návštěvy u doktorů a v nemocnici by měli být soukromé, ale chápu, že to Ivana chtěla zřejmě sdílet. Najdou se tu scény v rodině, kdy se dcery a Ivana s Karlem baví, jak o něj Ivana pečuje, má starosti apod. Do toho se tu objeví záblesky z minulosti, jeho dialogy, zpěv, rozhovory se Svobodou a dalšími slavnými osobnosti z Karlova života. Gott tu často promlouvá k sobě a k divákům. Najdou se tu i ty emotivní chvíle (nejen ve finále). Zpěv se svou dcerou Chralottou byl super. No, víc asi pokračovat nemusím. Neříkám, že je to nějaká bomba, ale já jsem překvapivě spokojen. Doporučuji všem, kdo měli aspoň trochu rádi Gotta, našeho velkého mistra zpěvu.  ()

• První oficiální trailer k filmu byl zveřejněn 14. července 2020, v den, kdy by Gott slavil své 81. narozeniny. (Zdroj Wikipedia.cz)
  • Olga má velký dar natáčet se svým úzkým týmem tak, že jsme se častokrát nechali unést spontánní atmosférou a přirozeně jsme ji vpustili do našeho soukromí, díky čemuž jsem se rozpovídal o tématech poměrně důvěrných. Se svým manželem, kameramanem Janem Malířem, se tak vlastně stali součástí naší rodiny,“ řekl sám Karel Gott. (SONY_)
  • První střih měl přes 7 hodin. (SONY_)