poster

Karel

 • Slovensko

  Karel

Dokumentární

Česko, 2020, 133 min

Hrají:

Karel Gott
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vnimatkrasu
  ****

  Karel je dobrej film v obou rovinách, který má. Ta první je jasná. Rok 2019 a vědomí, že 'he dies at the end' dělá samo z každý scény instantní zádomráz. Špátová má navíc regulérní cit pro zachycení každodennosti. A hrozně tomu pomáhá sám Gott svým vtipem. SRSLY. Tolik potenciálních hlášek na zlidovění nebylo v českým filmu dobrejch dvacet let. 🙏 Oceňuju ale, že je dobrá i ta druhá rovina. Ta životopisná. Neotravuje, dobře vrství záběry, který nejsou děsně profláklý, a navzdory miliardě už natočenejch televizních gottofilmů působí svěže a neuondaně.(30.9.2020)

 • godycz
  ***

  nehodnotim Karla. hodnotim film, ktery nevi zda byt dokumentem nebo romantickym slintem. trochu mam pocit ze byl zamerne natocen na city. bohuzel.(14.10.2020)

 • kajas
  ****

  Když před rokem zemřel Karel Gott, jako kdyby se uzavřela jedna velká kapitola historie české populární kultury. Mistrovo jméno znali jeho vrstevníci, lidé středního věku i malé děti. Najednou nebyl, a i když jsem se nepovažovala za jeho fanynku, nezažila jsem žádný jeho koncert (zpětně toho lituji) a při vyhlašování Českých slavíků (když ještě tahle anketa za něco stála) jsem pravidelně kroutila hlavou nad jeho dalším vítězstvím, bylo mi z jeho odchodu smutno. Tento celovečerní dokument je určen lidem, kteří měli ke Karlově tvorbě kladný nebo alespoň neutrální vztah. Lidem, kteří se orientují v základních vazbách českého šoubyznysu a kterým nejsou cizí další jména naší populární hudby. V neposlední řadě je tento film určen těm, kterým nevadí pohled na smrtelně nemocného člověka a na jeho nemocniční léčbu. Tvůrce totiž oslovil sám Karel se svou ženou již v době, kdy věděl, že z dalšího boje s nemocí už vítězně nevyjde. Režisérka tak dostala možnost stát se v podstatě dalším členem Karlovy rodiny a myslím, že výsledné dílo svůj účel splnilo. Vypráví o posledním období Karlova života a s pomocí výpovědí jeho bývalých spolupracovníků (zejména rozhovory s Ladislavem Štaidlem byly velmi poučné a zábavné) ukazuje Karla tak, jak ho všichni známe. Jako gentlemana, který nadevše miluje svou rodinu, a jako profesionála, který i v nejhorších stádiích své nemoci odmítal zklamat fanoušky. Ano, film je rozhodně přehnaně dlouhý. Samotný závěr a záběry ze státního pohřbu mohly být vyřešeny lépe. Přesto si myslím, že se jedná o velmi důstojné rozloučení, které si zaslouží velké plátno.(27.9.2020)

 • - Film měl být v kinech původně uveden v roce 2019, kdy zpěvák slavil 80. narozeniny, nicméně na Gottovo přání se natáčení protáhlo a premiéra posunula na podzim roku 2020. (Zdroj: Wikipedia.cz)

 • - První střih měl přes 7 hodin. (SONY_)

 • - Natáčení začalo 22. října 2018. (fanda124)