Reklama

Reklama

Karel

  • Slovensko Karel
Trailer 2

Obsahy(1)

Celovečerní dokumentární film Karel přináší ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta. Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčela s Karlem Gottem po dobu celého jednoho roku a díky jeho upřímné otevřenosti vznikl nezvykle osobní až intimní pohled na život slavného zpěváka, jaký se doposud široké veřejnosti, ani jeho skalním příznivcům, nenaskytl. Zároveň v něm nechybí Gottův nadhled a humor.
Film Karel není a nemá být přehlídkou nesporné slávy Karla Gotta a jeho pěveckého talentu a úspěchů. Režisérka Olga Malířová Špátová vstoupila se svou kamerou tam, kde sláva končí a kde se z fenomenálního Zlatého slavíka Karla Gotta stává pouze Karel, nadšený malíř, milující manžel a táta svých dcer. Tvůrci totiž zachytili Karla Gotta nejen při jeho vystoupeních nebo při setkáních s fanoušky u nás i v Hamburgu, ale především v jeho domácím prostředí. Ať už v Praze, na chalupě, nebo na vsi, kde trávil dětství. Zpěvák se ve filmu vydává po stopách svého života na místa, která sehrála v jeho životě důležitou roli. Odhaluje neznámé zákulisí koncertů, i svůj život s rodinou a soukromí, které si jinak snaží s pokorou a láskou chránit. Díky upřímné otevřenosti Karla Gotta mohou diváci vidět autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečekaných vzpomínek. (Bontonfilm)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (293)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch filmů (ano, jistě, je to dokument...), o nichž se dá říct, že jsou dvě a půl hodiny krátké. Režisérka věnovala práci na něm mnoho času a dostala se Karlu Gottovi velmi blízko. A vystavěla Mistrovi velmi důstojný pomník - možná až příliš. Kontroverze nehledejte, Anticharta a vůbec věci týkající se budování hvězdné kariéry za minulého režimu jsou brány velmi zlehka, Gottova záliba v konspiračních teoriích není vůbec zmíněna, ale jako portrét starého otce rodiny, který ví, že konec se blíží, a umělce cele oddaného jeho fanouškům, je Karel vynikající. Jímavý, řemeslně skvěle zpracovaný... jen to zkrátka není výpověď o osobnosti Karla Gotta v celém jejím "historickém" kontextu. K tomu si můžete přečíst knihu Pavla Klusáka, kterou paní Ivana rozhodně neautorizovala:) Když už jsem ji zmínil, nejde neříci, že ať si o Ivaně Gottové myslíte cokoliv, dokument ji zachycuje ve velmi těžké životní etapě, a i když nevyhnutelně česká mysl zabíhá k vidině bohaté pozůstalosti, nejde zpochybnit, že svému muži byla oporou - a že jeho odkaz bude bránit jako lvice nejen ze zištných důvodů. Jako film rozhodně Karel patří "do červeného", ale když jsem dal 70% i Mekymu, byla by tady vyšší známka poněkud nepatřičná. 70% ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Olga Malířová Špátová si u Karla bohužel nevzpomněla, jak točili její rodiče, ani na své nejlepší práce (Jednou skautem - navždy skautem, Oko nad Prahou) a natočila typický bilanční dokument o Čechovi, o kterém všichni Češi a hlavně Češky téměř všechno ví. A co neví, to jim bohužel Gott, zde ani jinde už nikdy neřekne. Mám k našemu "věčnému" zlatému slavíkovi dost ambivalentní vztah - neupírám mu jeho geniální pěvecké nadání, na druhou stranu, nejpozději od začátku 80. let jel z hlediska hudby na setrvačník a hlavně zpíval vždy a za každého režimu, což dává jeho kariéře logický i štiplavý ráz. Takže - nic nového jsme se nedozvěděli a odpočívejte v pokoji, pane. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„A PROTO HO MAJ LIDI DODNES RÁDI…“   Rodina Karlovi, Karel rodině. A nejvěrnějším fanouškům. Nejde o žádný bilancování, ale o poslední měsíce jeho života s malými ohlednutími na největší životní milníky. Taky je potřeba (do)vysvětlit kontroverzní události, aby mohl s klidem… Doufám, že jednou někdo projede všechny Goťákovi dokumenty a filmy, aby z nich poskládal „mistrovi“  opravdovou (filmovou) poctu.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Prvního října vždycky doma zapalujeme svíčku. 2.) Nedočkal jsem se Karla na „Benátský“ v Liberci.  ///   ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Nic nového pod sluncem. Zarazilo mě, jak vyprázdněný ten film je. Dokument o hvězdném statusu estrádního baviče posilující hvězdný status. Cokoliv zajímavého a vůči Gottovi kritického se jen letmo naznačí pár větami a jde se od toho. A tak jedinou zajímavou věcí je vyrovnání se člověka tváří tvář s vlastní smrtelností a rychle se blížícím konci. Gott měl svůj mediální obraz téměř vždy pevně pod kontrolou a dokument o něm tento fakt jen posiluje. Ostatně, mohlo to dopadnout jinak? ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Špátová dostala unikátní šanci točit poslední měsíce života vážně nemocného starce, takže těžko někdo mohl očekávat agresivní konfrontaci s jeho diskutabilní minulostí. Gott prožil turbulentní život a do dvou hodin se tedy vešly pouze nejzásadnější okamžiky s občasnou glosou. Prakticky celou dobu navíc hrají jeho největší hity, při kterých si každý divák uvědomí, že tady po jeho odchodu zůstala velká mezera. Manželka se ve své roli až moc snažila zalíbit. Sympatie davů nevybojovala, ale její počínání je pochopitelné. Roky se na Gottovou chystal bulvární lynč, ovšem Mistrova aura je tak velká, že ho nikdo neměl odvahu zrealizovat. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení začalo 22. října 2018. (fanda124)
  • Olga má velký dar natáčet se svým úzkým týmem tak, že jsme se častokrát nechali unést spontánní atmosférou a přirozeně jsme ji vpustili do našeho soukromí, díky čemuž jsem se rozpovídal o tématech poměrně důvěrných. Se svým manželem, kameramanem Janem Malířem, se tak vlastně stali součástí naší rodiny,“ řekl sám Karel Gott. (SONY_)
  • První oficiální trailer k filmu byl zveřejněn 14. července 2020, v den, kdy by Gott slavil své 81. narozeniny. (Zdroj Wikipedia.cz)

Související novinky

Kina v Česku znovu zavírají

Kina v Česku znovu zavírají

08.10.2020

Očekáváné vyhlášení je tady. Ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil, že počínaje pondělkem 12.10. dojde minimálně na 14 dní k omezení veškerých volnočasových aktivit, čehož se logicky dotýkají…

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu…

Reklama

Reklama