Reklama

Reklama

Walter Franklin (Nicolas Cage) je bývalý námorník, ktorý žije so svojou manželkou Fancy (KaDee Strickland) vo viktoriánskom dome na pokojnom ostrove v Louisiane. Keď Waltera v noci zobudí zlodej, rýchlo ho zneškodní, ale zničí pri tom plot. Walter preto najme Buddyho (Luke Benward), mladého otca, ktorý zúfalo potrebuje peniaze, aby plot rýchlo opravil. Jeho prácu však preruší divoký hurikán a uväzní ho v sídle Franklinovcov. Walter neverí, že Buddy dokáže odolať zvádzaniu jeho manželky, a keď mu dá ponuku, ktorá sa nedá odmietnuť, noc naberie neočakávaný spád plný chamtivosti, sexu, násilia a šokujúcich zistení, ktoré prinútia Waltera obviniť mladíka z vraždy. Keď je do rozsiahleho vyšetrovania zapojený detektív Jones (Kelsey Grammer), čoskoro odhalí skutočnú identitu a zámery sprisahancov. (TV Markíza)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Praštěný scénář s praštěnými dialogy je tak nešikovně napsaný a jeho zápletka je tak pitomá, že to místy vzbuzuje údiv. Ale jelikož v tom hraje starej dobrej Nico, kterej zdá se poslední dobou chytil druhej dech, bavilo mě to. Bavilo mě se dívat na jeho komickej ciferník, podle kterýho člověk nedokáže uhodnout, jestli má z podobných rolí taky srandu a bere je jenom kvůli prachům, nebo to myslí vážně a dělá to i kvůli prachům, nebo ho prostě baví hrát magory v blbejch céčkovejch filmech a prachy jsou pro něj až druhořadý. Každopádně kvalitní divácký zážitek, který ovšem ocení pouze fajnšmekři. Semper Fi. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Další z řady podprůměrných thrillerů, který doslova zabila neschopnost vlastních tvůrců. Nicolas Cage poslední roky nehrál skoro v ničem kloudném (čest výjimkám) a já tak smutně vzpomínám na jeho výkon třeba v Con Air nebo 8 mm. Filmům, ve kterých se objevuje jeho jméno, se pomalu ale jistě začínám nenápadně vyhýbat. Tentokrát jsem udělal výjimku, protože se mi docela líbil strohý obsah k ději, který nevypadal marně. Jenže celé to postrádalo zajímavější atmosféru (až na pasáž, kdy se Cage s Lukem Benwardem mlátí napříč domem a dávají si pěkně do držky). KaDee Strickland má svá nejlepší léta už za sebou, kdysi to bývala celkem rajda – teď už leda s pořádným nánosem make upu. Závěr byl spíše úsměvný, emoce to ve mně moc nevyvolalo, tudíž podprůměr. 40% ()

Reklama

Mamlas 

všechny recenze uživatele

Dědeček a babička jsou fakt pořádně šílení a dnes hrají hru s mladíkem, co u nich musel zůstat na noc kvůli hurikánu. Začátek nevypadá nadějně, ale zlepší se to. Připomnělo mi to Pan a paní Smithsovi (myšleno obrazně). Nenudil jsem se a ani neměl důvod přetáčet. Dobrý. I Cage dobrý přesně v té roli, kam se hodí. (52%) ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Životnost Nicka Cage v jeho posledních filmech není nijak vysoká. Ve čtyřech z pěti jeho filmů to s ním nedopadne dobře. Diváci znalí jeho tvorby tak mohou hádat, jak to s ním na konci filmu dopadne. Než se tak stane, je před nimi více jak devadesát minut děje, kdy se paradoxně toho až tak moc neděje. A to lze považovat za největší slabinu. Cage je vysloužilý voják, působí zanedbaně a rád si přihne z lahvinky a má doma atraktivní a vnadnou ženu KaDee Strickland kterou už dávno nerozpaluje. Od toho zde bude mladý řemeslník Luke Benward, který přišel dům oplotit a v ženě probudil vášně. Vše nasvědčuje tomu, že si diváci užijí pořádný erotický thriller s nádhernou vilnou ženskou a příměsí žárlivosti, ovšem veškerá erotika proběhne jen v náznacích a lehké dominanci ženy nad potenciálním samečkem. Podstatná část filmu se sice ubírá tímto erotickým směrem, nicméně, děj není zcela chronologicky uchopen, tudíž k vidění je policejní výslech zakrváceného mladíka, jenž čelí podezření z vraždy, načež dojde i na vyhrocené události, které tomu předcházely. Docela to trvá, než k nim dojde. A navíc se v okolí až moc podezřele ztrácejí mladí lidé. Film přichází s pointou, která staví postavy do jiného světla. Lepší režisér by možná z filmu vyrazil i víc, dal by mu větší dynamiku a odvážnost. Stephen S.Campanelli servíruje pomalejší děj, a thriller se hlásí o slovo až za polovinou snímku. Možná trochu pozdě, ale přece. První polovina patří jednoznačně provokacím KaDee Strickland. Cage opět rozehrává další ze svých nejednoznačných postav a vede si spolehlivě, třetí do party, kterým je Luke Benward, je myšičkou, která obchází past, načež byl vcelku snesitelný. Ve výsledku se mnohé dalo vylepšit, hlavně především tempo vázlo, i režijní jistota byla diskutabilní, ovšem noc plná vášně a nervydrásajícího rozuzlení v jednom domě na Grand Isle měla něco do sebe. 7/10 ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Škoda závěrečné pointy, která v podstatě dost zásadně znehodnotila celý film, a to nejen díky tomu, že nebyla jednak ani příliš nápaditá, ani zajímavá, a ani zábavná, ale především kvůli tomu, že zcela popřela smysluplnost veškerého dosavadního dějového vývoje a chování postav. Přitom do onoho odhalení, co se vlastně tedy skrývá ve sklepě, se jednalo o bez přehánění opravdu velmi povedený filmový zážitek, a to hlavně díky perfektní působivé atmosféře a až nevídaně fungujícímu napětí, navíc mě ale bavila i celá ta zápletka, kdy jsem si po celu dobu vážně užíval onu navozenou hru kočky s myší, kdy navíc divák ani moc netuší, kdo ovšem vlastně je ta kočka a kdo myš, a opomenout nemohu ani další významné pozitivum, kterým mám na mysli ústřední trio postav, které jsou nepředvídatelné a výrazné, a to samozřejmě i díky jejich hereckým představitelům, tedy sympatickému Luke Benwardovi, svůdné KaDee Strickland a především opět velice zábavně maniakálně přehrávajícímu Cageovi, který mě v těchto výstředních rolích jednoduše kurevsky baví. Zkrátka, na to, že se jedná o poměrně laciný a neambiciózní béčkový thriller, tak výsledek je nadmíru vydařený a musím zopakovat, nebýt fakt nesmyslného závěrečného vyústění, jednalo by se o parádní filmovou záležitost. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama