Reklama

Reklama

Psí láska

  • angličtina Doggy Love
Trailer
Dokumentární
Česko, 2020, 76 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Jana se vydává na 1200 km dlouhou trať závodu Finnmarksløpet. Jedná se o nejdelší závod psích spřežení v Evropě. Jana vyráží s nevelkou šancí závod dokončit – je jednou z mála žen na startu, nežije (jako naprostá většina závodníků a jejich psů) trvale za polárním kruhem a její tým je tvořen výhradně čistokrevnými husky, na rozdíl od všech ostatních, kteří závodí se psy k tomu účelu vyšlechtěnými. Je skutečně velká zima, polární pláně čas od času pohltí sněhová bouře, psi se boří v závějích a Jana bojuje o poslední zbytky energie na hranici vyčerpání. Přesto, nebo právě proto, se cítí šťastná.  Léto tráví Jana v Jizerských horách, kde má domek po rodičích a třicet psů. Vydělává peníze pořádáním dětských táborů a přednášek o psech. Když je horko, je evidentně unavená, naštvaná a jediné, co jí drží nad vodou, je myšlenka na odjezd na sever. Znovu se pokusit pokořit nejnáročnější evropský závod. Psí láska je film o relativitě štěstí a spokojenosti, o cestě za snem, dlážděné nepohodlím, které by bylo pro většinu lidí nesnesitelné. (Pilot Film)

(více)

Videa (8)

Trailer

Recenze (31)

Marze 

všechny recenze uživatele

Moc pěkné nedozírné rozlohy severských plání a samota. „Jsem sólista, nechci mít nikoho v závěsu“ říká hned v úvodu hrdinka. Závodí se i v temné zasněžené noci. Své psy oslovuje „Moje miminka“. manželství jí nevyšlo. V létě trpí stejně jako její psy vedrem, pořádá „psí“ tábory pro děti a těší se na podzim, kdy vyjede za hranice, protože v malých Jizerkách se nedá trénovat. Režisérka, mimo jiné autorka Vítejte v KLDR postupně sloupává její vrstvu siláckého vystupování. Nejde zde o trofeje ze závodů nebo oslavování výkonnosti sportovce. Jde o útěky do divočiny. ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Asi bych o sobě neřekl, že jsem velký příznivec tohohle adrenalinu, ale nehodlám tomu nic vytýkat. Naopak určitě obdivuji snahu Jany, že umí jít za svým cílem a spolehnout se jen sama na sebe. Záběry ze samotného závodu jsou také zajímavé. Každý tu bojuje sám za sebe při dvaceti pod nulou, na galantnost se tu moc nehraje. Takže celkový dojem, který dokument zanechal, byl fajn. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Mám rád filmy se psy, a jelikož jsem byl celkem zvědavý na zákulisí závodu psích spřežení, vydal jsem se bez váhání do kina na Psí lásku. Dokument zaujme na první pohled amatérsky civilním zpracováním, což je jeho silná, ale i trochu slabá stránka. Musím uznat, že jsem se po zhlédnutí filmu cítil být do jisté míry informačně obohacen, co se týká tematiky psích spřežení a všeho, co s tím souvisí, takže v tomto směru dokument vesměs splnil moje očekávání. V první polovině filmu mě však poněkud rušilo až příliš amatérské pojetí a dialogy "herců", což se v druhé polovině naštěstí změnilo. Obávaný závod Finnmarksløpet je rozhodně velikou výzvou a Jana si zaslouží obdiv za své odhodlání a její chlupatí společníci za vytrvalost a věrnost. Lepší tři hvězdičky! ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Filmařsky nijak zajímavý dokument o Janě Henychové, její smečce a nejdelším závodu psích spřežení v Evropě. Sem tam pěkný záběr z dronu na krajinu, jinak jen běžící psi nebo láteřící protagonistka. Jakoby si autorka pořádně neujasnila, o čem chtěla točit, takže z toho vznikl průměrný dokument vhodný do programu ČT sport (50%). ()

zoe.x 

všechny recenze uživatele

Dvakrát měř, jednou stříhej. Někdo by měl říct paní režisérce, že dokument nemusí být za každou cenu drama, někdy může být jen krásný a hlavně pravdivý. Jana Henychová je ve skutečnosti pohodovější, vyrovnanější a v závodech mnohem úspěšnější osoba, než tahle její cholerická, umanutá filmová verze, kterou nám dokument vnucuje. Přitom to mohla být nádhera... psi, zasněžená krajina, dřina a především láska. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (4)

  • Velká část filmu se odehrává za polárním kruhem v době, kdy teploty dosahují i –40 °C. (SONY_)
  • „Když jsem viděla film poprvé, tak jsem byla hodně překvapená a nadšená. Ten film totiž vůbec není o mushingu, a vlastně není ani o mé osobě, i když tam mám hlavní roli. Přijde mi, že ten film je hlavně o hledání spokojeného života a o dělání rozhodnutí v životě, která pak přinášejí své důsledky. Ten film je o životě a cestě, a je zvláštní, že zrovna o té mé,“ uvedla Jana Henychová. (SONY_)
  • První závod Finnmarksløpet se odehrál v roce 1981. (SONY_)

Reklama

Reklama