Reklama

Reklama

Psí láska

  • angličtina Doggy Love
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Jana se vydává na 1200 km dlouhou trať závodu Finnmarksløpet. Jedná se o nejdelší závod psích spřežení v Evropě. Jana vyráží s nevelkou šancí závod dokončit – je jednou z mála žen na startu, nežije (jako naprostá většina závodníků a jejich psů) trvale za polárním kruhem a její tým je tvořen výhradně čistokrevnými husky, na rozdíl od všech ostatních, kteří závodí se psy k tomu účelu vyšlechtěnými. Je skutečně velká zima, polární pláně čas od času pohltí sněhová bouře, psi se boří v závějích a Jana bojuje o poslední zbytky energie na hranici vyčerpání. Přesto, nebo právě proto, se cítí šťastná.  Léto tráví Jana v Jizerských horách, kde má domek po rodičích a třicet psů. Vydělává peníze pořádáním dětských táborů a přednášek o psech. Když je horko, je evidentně unavená, naštvaná a jediné, co jí drží nad vodou, je myšlenka na odjezd na sever. Znovu se pokusit pokořit nejnáročnější evropský závod. Psí láska je film o relativitě štěstí a spokojenosti, o cestě za snem, dlážděné nepohodlím, které by bylo pro většinu lidí nesnesitelné. (Pilot Film)

(více)

Videa (8)

Trailer

Recenze (31)

PamelaJJK 

všechny recenze uživatele

Paní Janu Henychovou neznám. Měl-li bych soudit podle tohoto dokumentu, tak je mi tato žena silně nesympatická svým nevyrovnaným chováním, umanutostí a sebestředností. Zároveň jí musím obdivovat pro její vytrvalost a odvahu. Paní Jana na mě zapůsobila jako osoba, která upřednostňuje psy před lidmi a muži (samci) obzvlášť. Tím mě také notně iritovala. Také mi díky tomu hodně připomínala Rudolfa Desenského. Jinak byl dokument velmi zajímavý a člověku musherstvím nepolíbenému poskytl náhled do tohoto náročného (po všech stránkách) sportu. A tím splnil účel. Tím, že jsem dokument, jehož hlavní protagonistka (hned po psech) nemá moje sympatie, dokoukal, je pro mě subjektivně jistou známkou kvality. Navíc krásné záběry severské krajiny. Na vrchol to sice nedosáhlo (stejně jako Jana), ale poctivé čtyři hvězdy si to zaslouží. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Moc pěkné nedozírné rozlohy severských plání a samota. „Jsem sólista, nechci mít nikoho v závěsu“ říká hned v úvodu hrdinka. Závodí se i v temné zasněžené noci. Své psy oslovuje „Moje miminka“. manželství jí nevyšlo. V létě trpí stejně jako její psy vedrem, pořádá „psí“ tábory pro děti a těší se na podzim, kdy vyjede za hranice, protože v malých Jizerkách se nedá trénovat. Režisérka, mimo jiné autorka Vítejte v KLDR postupně sloupává její vrstvu siláckého vystupování. Nejde zde o trofeje ze závodů nebo oslavování výkonnosti sportovce. Jde o útěky do divočiny. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Filmařsky nijak zajímavý dokument o Janě Henychové, její smečce a nejdelším závodu psích spřežení v Evropě. Sem tam pěkný záběr z dronu na krajinu, jinak jen běžící psi nebo láteřící protagonistka. Jakoby si autorka pořádně neujasnila, o čem chtěla točit, takže z toho vznikl průměrný dokument vhodný do programu ČT sport (50%). ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Některé zdejší komentáře jsou na přesdržku a musherka Jana Henychová by se o nich vyjádřila jistě patřičně peprně. Jak já jí rozumím, ať už se to týká hafanů nebo způsobu života. Její vytrvalost, houževnatost a cílevědomost bych si přála mít. Určitě bych pak taky zamířila někam daleko na sever plnit si své sny, ale rozhodně bych neměla v plánu účastnit se brutálně náročného závodu psích spřežení Finnmarksløpet, takže klobouk dolů před odvahou pustit se do něčeho takového. V dokumentu si Jana na nic nehraje, je prostě a jednoduše svá, ať už se to někomu líbí, či nikoliv. Jen bych se přimlouvala za více obrazových informací z dalšího nedokončeného závodu v roce 2019. Chápu však, že rozpitvávat neúspěch se nikomu moc nechce. (70%) ()

subic 

všechny recenze uživatele

Asi přehnaná očekávání. Já jsem velký pejskař, ale směřuju k lovu a lovecké kynologii, vedle toho závody psích spřežení na mrazu a sněhu jsou jak jiná dimenze. Navíc ta vůdkyně je dost svérázná a vyjít s ní taky nebude zrovna jednoduché. Víceméně jsem se u toho chvílemi i lehce nudil. Ale zajímavé zjištění je, že to magické slovo ku*va, aby pes okamžitě zbystřil, funguje i na jiná plemena. To podstatné je řečeno ke konci, je to ku*va drahý koníček a není to rozhodně pro každého. 5/10 ()

Galerie (29)

Zajímavosti (4)

  • Velká část filmu se odehrává za polárním kruhem v době, kdy teploty dosahují i –40 °C. (SONY_)
  • „Když jsem viděla film poprvé, tak jsem byla hodně překvapená a nadšená. Ten film totiž vůbec není o mushingu, a vlastně není ani o mé osobě, i když tam mám hlavní roli. Přijde mi, že ten film je hlavně o hledání spokojeného života a o dělání rozhodnutí v životě, která pak přinášejí své důsledky. Ten film je o životě a cestě, a je zvláštní, že zrovna o té mé,“ uvedla Jana Henychová. (SONY_)
  • Dokument se natáčel v průběhu dvou let. (SONY_)

Reklama

Reklama