Reklama

Reklama

Zámek a klíč - Série 3

(série)
Trailer

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

V napínavém posledním dějství seriálu odhalí rodina Zámkových další kouzla a bude čelit novému démonickému nepříteli, který si pro klíče půjde přes mrtvoly. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Marceloo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V tretej sérii prichádza do Mathesonu pradávne zlo v podobe krutého generála Gideona. Ten je odhodlaný získať všetky klúče a uskutočniť svoj diabolský plán. V ceste mu ale stojí rodina Lockeovcov, ktorá je pripravená chrániť klúče všetkými možnými prostriedkami. - Počas tretej epizódy som to už plánoval vypnúť a so seriálom skončiť, ale na jej konci prišiel perfektný twist, ktorý to priniesol zase do starých dobrých akciou nabitých kolají. Jackson Robert Scott je nesmierne talentovaný mladý herec a momentálne jedno z najslubnejších mladých hororových detí. Pevne dúfam, že u natáčania hororov zostane a neprepadne sa do žumpy Hollywoodu, pretože by ho bola škoda. Pridanie Kevina Duranda do seriálu bolo taktiež vynikajúcou volbou, pretože z neho ide vždy rešpekt. Finále nie je úplne uspokojivé, pretože mi prišlo príliš unáhlené a na hercoch v tretej sérii už bolo zjavné, že si to neužívajú tak, ako tomu bolo u natáčania tej prvej. Rovnako narástla miera panderingu, čo je škoda, pretože u prvej série mi imponovalo práve to, že to bolo od Netflixu a zaobišlo sa to bez zbytočného zobrazovania woke nezmyslov. Stále ide o jeden z tých lepších hororových seriálov posledných rokov, u ktorého si postavy velmi rýchlo oblúbite a prežívate ich dobrodružstvá s nimi. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

další série už sice nebude, ale kdyby náhodou měl někdo tendenci dojit mrtvu krávu, mohl by z toho klidně udělat spinoff Série nešťastných událostí a nazvat to Sérií debilních rozhodnutí. Pro třetí sérii totiž platí vlastně to samé co pro druhou a některé aspekty se ještě násobí dvěma. Po tom všem čím si Zámkovi prošli sem si říkal už předtím, že by se snad mohli poučit a neopakovat zoufalé chyby a ono se to nestalo. Nestalo se to ve dvojce a nestalo se to ani tady. Naopak třeba Bodie je víc a víc sebestředný malý blbeček a přebral otěže nejotravnější postavy. Ostatní jsou sice taky celkem otravní, ale narozdl od něj stíhají v těch nejvypjatějších okamžicích jen stát a tupě zírat, popřípade se ještě vybavovat o nedůležitých věcech. I hlavní záporák nejspíš někde zapomněl svojí démoničnost a celou řadu si vystačí jen s tím aby mu dali klíče jinak někoho zabije, což stejně neudělá a rychle zapadne do celkové otravnosti celé řady, kdy sem měl nejednou pocit že ze mě tvůrci dělají blbce. Jak jsem měl velkou chuť si po první sérii přečíst komiksy, tak teď definitivně vím, že na ně jen tak nedojde. Sice ve mě pořád někde hlodá myšlenka, že předloha Joe Hilla přeci nemůže být takhle infantilně stupidní,ale nějak mě přešla chuť to zjistit. Velkým plusem je, že se příběh uzavřel a další série tak snad už nevznikne...35% ()

Reklama

JakubAkurat 

všechny recenze uživatele

Môj vzťah k tomuto seriálu bol od samého začiatku veľmi rozporuplný. Na jednej strane som ho nemohol prestať pozerať a pri každej časti mal moju plnú pozornosť. Na druhej strane mi však po celý čas liezol neskutočne na nervy. Stále som mal pocit, že potenciál nebol dostatočne využitý a k tomu ma otravovali nepresvedčivé herecké výkony takmer všetkých hlavných hercov. V každom prípade, som rád že seriál konečne skončil a dúfam, že zámok k nemu ostane zamknutý už navždy. ()

Arkagas1989 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1.série byla skvělá, byť se jednalo o takové hodně zjednodušené představení Klíčova a dějin rodiny Lockových s jejich pastmi a strastmi ve formě Dodge ve studni, která je terorizovala. Druhá série na první sice hezky navázala, ale místy byla hodně zdlouhavá, nudná, opakující se a pořád nám neukázala ten drive hororového komiksu Joe Hilla. Doufala jsem, že tenhle drive se teda objeví ve 3.sérii a byť toho nebylo moc, tak ano! Za mě konečně alespoň malé přiblížení k tomu feelu knížek, byť náznakově.  Scény ale věrné předloze, konečně se dostáváme k démonům, herci ukazují že hrát skutečně umí a závěr má spád, byť je to vlastně strašně dojemný.  Chápu, že pro někoho, kdo nezná předlohu to může být zmatené, ale ve třetí sérii jsem konečně měla pocit, že nám tvůrci ukazují Klíčov takový, jakým byl Joem stvořen. A za to děkuju.  Za mě osobně se konečně ukončením přehoupl seriál z takové té rodinné feel good fantasy do něčeho temnějšího a přiblížil divákovi, že ne všechno co krásně vypadá, je ve skutečnosti krásné.  Moje hodnocení: 7/10 - víc ani ťuk, protože komiksy prostě miluju. ()

Blondsky 

všechny recenze uživatele

Největší problém druhé, ale i třetí série Zámku a klíče je ten, že nedokázal dostatečně a důstojně navázat na první série. Zvláště třetí série se utápí furt v neustálém kruhu a schématu, má nepropracovaný scénář (Nemluvně o scénách, které jsou tam absolutně zbytečně a jen natahují stopáž, kdy se dějou věci či postavy mají najednou nabírají schopnosti, jen protože to vyžaduje scénář a postavy se v několika vypjatých momentech chovaní nelogicky, že si člověk až musí tlouct do hlavy, jak je tohle možné. Záporáci jsou další obyčejné karikatury, které jsou bohužel trestuhodně nevyužity. A to Gideon působil místy až děsivě ve druhé série, kdy se na chvíli mihnul. Mimo jiné to má ale poměrně sympatický hudební doprovod, žádná z postav vyloženě neotravuje a druhá půlka finální epizody celkem dobře funguje. To ale nemění nic na faktu, že když v roce 2020 měla premiéru první série, čekalo se od zbytku seriálu (a že na ni měl) daleko více… ()

Galerie (135)

Reklama

Reklama