VOD (1)

Kate, která od minula trochu povyrostla, špatně snáší nového přítele svojí mámy. Rozhodne se proto utéct a octne se na severním pólu, kde se zlý elf chystá zrušit Vánoce. (Netflix)

Trailer 1

BigDeal

V podstate je to strašná blbosť, ale je to jedna z tých blbostí, na ktorých sa dá dobre zasmiať a verím tomu, že minimálne o polovici blbostí tvorcovia vedeli, že sú blbosti a dali ich tam práve preto. Nakoniec z toho vyšiel tuctový rodinný vianočný film prekvapivo plný wtf momentov, ktorý si najlepšie vychutnáte, keď si z neho budete robiť srandu. ()

Olík

Jednička – nic k čemu bych se každoročně o svátcích vracel, ale celkem fajn. Dvojka – nic k čemu bych se každoročně o svátcích vracel a ještě o stupínek hůře. Úplně jiné postupy – úplně jiné hodnoty. Z rodinného vánočního příběhu se za rok stala infantilní fantasy skřítkoráma, očividně mířící na mladší diváky. Nu což, co se stalo nedá se odestát, dárky byly rozbaleny, kapr oděn do trojobalu…..ale řekl bych, že tudy ze Severního pólu nevede. ()

silentname

Najočakávanejší vianočný film tohto roka. Netflix sú späť s "The Christmas Chronicles 2". Dúfal som, že sa budem môcť na Chrisa Columbusa opätovne spoľahnúť a spolu s Kurtom Russellom zopakujú čaro prvého filmu, ktorý bol podľa mňa skvelý. A jeden z najlepších vianočných filmov, ktoré som za dlhé roky mal možnosť vidieť. Takže som bol natešený z toho, že sa robí pokračovanie, no súčasne som mal trošku strach. Bude to fungovať rovnako dobre? Vďačne môžem na konci povedať, že táto jazda stála za to a film splnil asi všetko čo som od neho očakával. Alebo, skoro. K mínusom sa dostanem, no najprv si povedzme tie plusy. Film má podľa mňa všetko čo by mal mať. Je tu dobrá dávka humoru, akcie, drámy, čara Vianoc, romantiky, kreativity, veľkého množstva vynálezov... dokopy asi úplne všetko čo by mi napadlo. A všetko je to skvele zladené a dáva dokopy skvelý film. Kurt Russell je opätovne jeden z najlepších Santa Clausov, čo som za posledné roky mal možnosť vidieť. Dáva tej postave svoj vlastný mužský šarm a pôsobí viac ako človek. Ako obyčajný chlap, ktorého človek môže stretnúť. A je na ňom vidieť, že si tú rolu užíva. Rovnako skvelá je Goldie Hawn ako Mrs. Claus. A spolu sú absolútne zladení. Je to vidieť, že sú roky manželia a na film sa to skvele prenieslo. Kate je späť a stále je mi veľmi sympatická a rovnako aj jej nový spoločník Jack. A potom je tu aj náš zloduch Belsnickel. Je zaujímavé vidieť ako si Kate postupne uvedomí, že niečo majú spoločné a čo je skutočným kúzlom Vianoc. Má to veľké množstvo čarovných momentiek, no nechýba aj dobrá dávka humoru a film si neodpustí aj niekoľko dobrých narážok na najväčšiu vianočnú klasiku z roku 1990 - "Home Alone". A celé to funguje. Minimálne pre mňa. Na konci filmu som sa usmieval a bol plný vianočnej nálady, že by som sám išiel rovno rozdávať darčeky. Proste skutočne skvelý film s veľkou dávkou vianočnej mágie, ktorá sa na mňa rýchlo preniesla. Je pravda, že miestami je príbeh trošku komplikovaný a sú tu nejaké zbytočné momentky, ktoré len adresujú na veci typu - "Pamätáte si toto?" A tiež by som mohol skritizovať skutočnosť, že nám na konci film nevysvetlí ako vlastne plynie čas v Mexiku ak vo vianočnom mestečku čas stojí, ale to sú detaily. Pre zachovanie čara filmu to dokážem akceptovať. Neruší to moc, ale občas si človek takéto detaily uvedomí. No nič. Na záver už len poviem, veľké ďakujem Chris Columbus a pokiaľ plánuješ v tejto sérii pokračovať, udrž to na rovnakej úrovni. Lebo ma neprestávaš prekvapovať. Hodnotenie: A- ()

oveckaoa

Více cgi postav a zvířátek bylo snad pouze jen v Doktorovi Dollitlovi 2020. Jako já vím, že to je nákladné točit film s živýma, ale tady to smrdí umělotinou do takové míry , že by snad bylo i lepší kdyby to bylo animované ta puma vypadá hůře než tygr v Doktorovi Dollitlovi 2020 což je smutné. Tipuji, že minimálně 90 procent filmu bylo před zeleným pozadím a 90 procent filmu jsou triky. Kvalitně na úrovni jedničky akorát zde se rve na silu i hodně feminismus . 60 procent P.s. tématicky podobný pan Jangle je za mě lepší https://www.csfd.cz/film/811672-pan-jangle-a-vanocni-dobrodruzstvi/komentare/ ()

BlondJames

Tak tohle bylo absolutně příšerné! Herci, kteří jsou jinak výborní, a čekali bychom herectví na úrovni, tak tady hráli jakoby byli v divadle  a to dokonce POPRVÉ.. Nejhorší pro mě byla scénka, kdy malý elf udělal fotku dětí a Clausovejch, musela jsem si tu scénku stopnout a smála jsem se znechuceně několik minut.. Goldie Hawn totiž tomu nasadila korunu... Při klasickém "řekni sýr" se díky plastikám samozřejmě nemohla usmát, a tak to vypadalo jakoby řekla "klobása"👎 Postrádá jakoukoliv mimiku a její herecký výkon byl tak přeslazený, až mě začaly bolet zuby a protáčet se mi oči .Ne. Ne, absolutně ne! Ostudná pohádka díky velmi špatným hereckým výkonům. Odpad nedám jen díky Kurt Russel(ovi) která vlastně utáhl svou přirozeností celý film.... ()

• V Santově vesničce bydlí přes jeden milion skřítků. A je zde přes 300 000 dílen, které všechny navrhla paní Clausová (Goldie Hawn). (ČSFD)

Související novinky

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (více)