Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka

• Velká Británie Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer
Velká Británie, 2019, 3 h 7 min (Minutáž: 57–66 min)

Režie:

Mark Lewis

Scénář:

Mark Lewis

Hudba:

Andrew Skeet

Justin Trudeau (a.z.), Luka Magnotta (a.z.)

Epizody(3)

Hrozivá videa vyšinutého zločince donutí skupinku amatérských internetových detektivů pustit se do riskantního pronásledování, které je vtáhne do temného podsvětí. (Netflix)

Víteček

První díl s pátráním amatérů na internetu dokonalý. Kdo někdy něco takto hledal či alespoň sledoval (klidně něco mnohem závažného než zde), tak musí být nadšen. Já rozhodně byl. Zbylé dva díly už jsou spíše typickým dokumentárním krimi seriálem, který se to ještě snaží stále trochu roubovat na premisu z jedničky, ale už to nemá tu správnou šťávu. Není to zdaleka špatné, ale už tam není to kouzlo z počátku. Každopádně ale povedené dílko, jehož zhlédnutí nelituji. 80 %. ()

Dejf4

Je znepokojující, že Netflix produkuje ve velkém několikahodinové true crime o psychopatech, kterým mnohdy šlo právě o to, aby jim média věnovala prostor a pozornost. Neméně znepokojující pak je, jak moc mě na to baví koukat. Od koťátek pracky pryč! je napínavě odvyprávěno a velká dokumentární špička. 8/10 ()

Radyss

Jeden z největších psychopatů, kterému byl věnován dokument. Takhle si to i nejspíš přál. Skvěle natočené se spoustou fakt a detailů. Zvláštní pocit i pár hodin po shlédnutí, jelikož příběh Luky je mozkový bizár přímo od něj. ()

marci3

Spoiler alert !!! To si takhle kolem 11 zapnu Netflix, s tím že si dám pár dílů Brooklyn Nine-Nine, nicméně na mě vyskočila novinka "Don't F**k with Cats", pustil jsem si trailer a najednou jsou 3 hodiny ráno. Spoiler: Ležím v posteli naprosto probuzený a přemýšlím, komu patří ta třetí ruka na videu s hadem. O případu jsem doposud vůbec neslyšel, takže jsem hltal každou minutu z celkových 187. Obraz 10 z 10, hudba 10 z 10, Luka 5 ze 7. Nádherné znázornění psychopata. ()

Ro_So

Pekne zmapovaný príbeh vraha, ktorému sú na stope obyčajní ľudia sediaci za Facebookom. Za pomoci Googla a Youtube skúšajú byť o krok pred niekým, kto si dovolil utýrať malé mačiatka. Neskôr však zisťujú čosi desivejšie. ()

Veber

Na konci jsem si říkala, že tohle by snad ani scénárista nevymyslel. Dost síla. Zároveň znepokojivé, co vše lze na internetu vyhledat... Za ten závěr hvězdička dolů. Plus pár nezodpovězených otázek (čí byla ta ruka? Je možné, že to byla figurína?). ()

Lendak

Zaujímavý dokument o psychopatoch s výbornou hudbou, skvelo napínavé ale niekedy má človek problém rozpoznať že čo je realita a čo je iba fikcia. Napríklad ja som niekedy krútil hlavou nad vecami čo ten "záporák" robil a pripadalo mi to veľmi umelo, akoby som pozeral  Se7en.  Naopak to skvelo ukazuje, že ako sa z ľudí stávajú vrahovia a čo sú ľudia schopní urobiť pre to, aby sa o nich hovorilo. VERDIKT: 8/10. ()

hotanka

Je to pekelně dlouhé a název je jen clickbait. V podstatě jde o medailon jakéhosi vyšinutého kanadského mouly, který baží po pozornosti, a tak neváhá zabít pár koťátek, jedno štěně a nakonec vše korunuje online vraždou člověka. U všeho asistuje kamarád Facebook. Je to nudné, zdlouhavé, absurdní a zbytečné. A u počítačových nerdů, kteří pátráním provádějí, si vůbec nejsem jistý autenticitou. Klidně mohli být součástí scénáře. Jediné, co stojí za pozornost, je způsob, jakým se vrahova matka pokouší vypořádat se synovou vinou a poukazuje na tajemného muže v pozadí, aby se nezbláznila. Celé to mohlo mít cca 45min. Tři hodinové díly jsou hodně nastavovaná kaše. ()

JackKadlo

Výborný seriál, Netflix tohle opravdu umí. Seděl jsem u toho v kuse tři hodiny, protože jsem se nemohl přestat dívat, bylo to opravdu dobře vymyšlené a sestříhané. Luka je jednoznačně těžký magor, přesto za hlavní padouchy celého seriálu považuju ty antisociální nerdy, konkrétně tu zrzavou ropuchu a obrýleného inťoše, oba očividně bez reálného života. Svým „pátráním“ způsobili dvě věci – falešným obviněním a internetovou šikanou donutili v zásadě „nevinného“ kluka spáchat sebevraždu (trolla Edwarda Jordana) a zároveň Lukovi dodávali neustále tolik pozornosti, že se mohl dál opájet ve své výjimečnosti. Otázku, nakolik to urychlilo jeho touhu jít ve vraždění dále, nebudu zkoumat, ale určitě to nějaký vliv mělo. Navíc jejich „pátrání“ bylo v zásadě k ničemu, asi jako Indiana Jones pro směřování příběhu v Dobyvatelích ztracené archy (nacisti by ji stejně otevřeli a rozpustili se). Lin Jun byl zabit v noci 24. května, 25. května Luka vydal video a už 30. května policie znala jeho jméno díky přijetí prvního balíčku na ústředí Konzervativní strany Kanady. Internetoví „vyšetřovatelé“ sice znali jeho jméno dřív, ale nabízí se otázka – no a? Výsledek to nijak neovlivnilo, Luka byl chycen 4. června v Berlíně, tedy přesně 4 dny po zjištění jeho jména na pobočce pošty v Torontu. Tolik k tomu „Chyť mě, když to dokážeš“. Seriál proto zcela nevhodně oslavuje (už i vlastním názvem) podivné internetové stalkery, kteří v konečném důsledku mohou být teoreticky zodpovědní za smrt dvou lidí (Edwarda Jordana a upíráním pozornosti na narcistického Luku, tedy přeneseně i Lin Juna). Scény, kdy se zrzavá ropucha rozbrečí u videa, který viděla asi tak milionkrát při analýze, mi pak přišly už jako hodně trapný. No, ale člověk musí brát, že je to jen seriál… a jako takový funguje na jedničku. Jen je potřeba si z něj odnést i něco jiného, než jen to, že byste neměli vraždit Asiaty a odřezávat jim končetiny (což byste už ale měli vědět :-) ). Jo, a taky se nesrat do koček… ()

rabbi

Může být dokument napínavý? Může! Doporučuji si nic nezjišťovat a ponořit se rovnou do 3 dílů šílených faktů a lidí. One of the best. 90% ()

dammit83

...a teď všichni budou hledat podle zásuvek v bytě 😀 Jinak na netu je raw video z vrazdy Juna Lina a je to masakr! ()

Windour

Zhlédnul jsem spoustu dokumentů o sériových vrazích, či zmizení lidí a každému bych něco vytkl, ale tomuto dokumentu nemám co. Možná prvních 20 min, kdy mi děj nepřišel tolik poutavý a měl jsem tendence sledování utnout v raném počátku. To jsem ale naštěstí neudělal, protože to je opravdu jeden z nejvíce TOP propracovaných dokumentů, ke kterému nemám co víc říct. Prostě 10/10 = 100% PS: nekoukat večer, nebudete spát jak vám to bude dumat hlavou :-) ()

Metastazina

Zkouknuto na jeden nádech. Dost drsné a zajímavé. Akorát ti nerdi mě chvílemi vyložené iritovali. Má zvědavost mě dokonce donutila najít si ta videa. Síla. ()