The Circle – USA

(pořad)
  • USA The Circle
Reality-TV / Soutěžní
USA, 2020, 8x44–64 min

V tomhle sociálním experimentu a soutěžní show jde o postavení a strategii. Hráči na internetu flirtují, hledají přátele a snaží se podvodem vyhrát 100 000 dolarů. (Netflix)

fixaman

Netflix prostě reality show umí. Už první řada byla super, druhá to posunula ještě o level dál. Ve spoustě pořadů ke konci už nemám komu fandit, tady mi přirostl k srdci skoro každý. Hlavně teda Chloe je naprosto boží. A Trevor. Už ať je tu třetí řada! ()

chrispe

Sooooo that was super coooool!!! #watchingallnight ... musím se přiznat, že tohle mě bavilo. Klidně bych to teda ještě o díl, nebo dva zkrátila, protože ten konec se chvílemi táhnul, úplné finále bylo celkem nuda, ale jinak to byla prostě zábava. Varování: Pokud vás chytne první díl, tak je pak těžký se od toho odlepit. :D Takže si na koukání radši vyhraďte delší, opravdu delší :D chvíli. Asi v polovině jsem to chtěla už zhodnotit, ale pak jsem se k tomu nedostala a tak píšu po dokoukání. Prakticky jsem ale chtěla napsat, že fandím Sammie a Joeymu. Sammie mi přišla jako normální chytrá holka a Joey sice není nejostřejší tužka v penále, ale je to srdcař. Fajn byli i "Rebecca" a Chris. Líbilo se mi, že to bylo tak "krátké", protože tento koncept určitě začne brzo nudit. A kdyby se jen jeden člověk měl zamyslet na sociálníma sítěma a že za klávesnicí je každej král, ale naživo je to o něčem úplně jiném, tak to mělo smysl. Fascinovalo mě, jaký se tam sešli filozofové, té lásky tam fakt bylo hodně, ale předpokládám, že velkou část těch "duchaplných" konverzací nám samozřejmě neukázali, takže proč ne. /// 2. série - v té jsem dlouho neměla žádného favorita. Bavila mě Chloe. Výhru jsem pak přála jí, Courtneymu nebo Trevorovi. /// 3. série - Ve třetí sérii bylo hodně osob, které nezářili, jen si tak pokojně tlumeně svítili. Rozhodně jsem od nich čekala víc. Fandila jsem a přála výhru Nickovi. Ve finále mě okouzlil Matthew alias Ashley. /// 4. série - Možná je to už tou čtyřkou, ale měla jsem pocit, že tato séria byla míň zábavná než ostatní (ale furt zábavná a jestli bude pátá série, tak koukám... jen abysme si rozumněli). Tvůrci se fakt snažili show trochu obměnit, ale přitom ji nechat takovou, jakou ji mají všichni rádi (a přiznávám, že jsem si od dokoukání několikrát pustila Spice girls, což se už nestalo ROKY), ale i když jsem to výherci nakonec přála, přišlo mi, že se tam prostě jen tak vezl na jakési vlně oblíbenosti, která ani nevím kde se pořádně vzala a držela, protože (asi střih) se vlastně sám ani moc nesnažil. Můj oblíbenec byl asi Rue. /// 5. série - Fandila jsem Sam, měla jsem ráda i Toma a bylo mi celkem líto Marvina, kterýho to tam semlelo. ()

viky13

Já fakt doufám, že je to od Netflixu nějaká provokace a nemyslí to vážně (ve světě americké reality show člověk totiž nikdy neví). Snad nejsou účastníci skutečně tak neskonale blbí a jen to hrají. Doufám v to ve jménu lidské rasy. UPDATE: Tak musím potupně přiznat, že mě to vlastně docela chytlo. Všichni nejsou tak hloupí, jak to na první pohled vypadalo. Amíci mají prostě takovou otevřenou sebevědomou náturu a mně trvá si na to zvyknout. ()

Vera2613

Super! Konečne reality show ktorá mala účastníkov, ktorí boli naozaj fajn a takmer každého z nich som si obľúbila. Nápad dobrý a tiež odzrkadľuje dnešnú dobu. Páčilo sa mi, že to malo tak málo častí pretože potom by to bolo len zbytočne naťahované. Ak bude druhá séria určite si ju pozriem. ()

RonnieSmith

Skvělý nápad, ale potřebovalo by to ještě trochu doladit. Přišlo mi to takové zmatené, ale věřím, že s další sérií se to zlepší. U každého dílu jsem se pobavila, ale jak říkám, nebylo mi příjemné, jak někdo vypadl a instantně přišel někdo nový. Na začátku to bylo v pořádku, ale blíže ke konci měli noví účastníci velkou nevýhodu, takže není divu, která skupina lidí na konci zbyla. Všichni účastníci byli ale zajímaví a zábavní, takže už jen samotné záběry o nich byly dostačujícím důvodem, proč na show nepřestat koukat. ()

SuzieS

uplne nechapu tak velke hodnoceni. Napad je to sice dobry, ale vubec ne to nebavilo. Pilot byl hodne zajimavy. Uz jsem si u neho skoro rikala: ou, tak uz jsme fakt v dobe Hunger games skrizenymi s modernimi technologiemi. Ale celkove je to vse takove utahane. ()

Rughar

Tahle hra nema se socialnimi sitemi absolutne nic spolecneho. Proc jsem si to vlastne vubec myslel? Protoze u toho pouzivaji monitory? Spis to pripomina mestecko Palermo a diky tomu me ten serial docela zaujal. Prvni serie byla genialne vymyslena. Myslim, ze duvod, proc ty lidi az prekvapive rychle navazuji pratelstvi je hlavne to, ze je to skutecne hra, ve ktere muze vzniknout nejaky ten #BrothersInArms efekt. A proto me dost mrzi, jak to druha serie cele shodila. Prisli tam mnohem vetsi "hraci" nez do prvni a kdyz se tohle stalo, tak tvurci hry z pro me naprosto nepochopitelnych duvodu pridavali uplne nesmysly jako zavadeni pravidel, ktere zacali platit, ale nikdo o nich jeste nevedel. To jsem si vylozne rekl, ktereho tvurce her (a z ktereho vesmiru) tohle napadlo? Vzal si dovolenou a sveril to kameramanovi? Prakticky to hru zclea ukoncilo nekdy v pulce serie a zbytek pak dopadl jako nejaka stand up komedie. Nedostal jsem se k treti serii. Ta druha byla pro me ze strany autoru takovy fail, ze stezi hledam motivaci... ()

dragonfire

Upřímně, první díl jsem si pustil jen tak z nudy. Někde jsem slyšel, že se to ze začátku jeví jako naprostá kravina plná naprosto nelogicky smýšlejících lidí, ale pravda je taková, že kolem třetího dílu jsem si začínal hráče jednoho po druhém oblibovat. Kolem pátého dílu jsem byl jak na jehlách, co se sakra účinkujícím přihodí tentokrát. Jako sociální experiment to byl výborný nápad, skvěle to ukazuje nestabilitu sociálních sítí (především, že na internetu nemůžete věřit opravdu nikomu, koho neznáte osobně) a také cením, že se postavy neostýchaly a ukazovaly růžky pěkně od začátku. Příjemně se na to kouká, utíká to tak rychle, že z 50 minut je najednou deset. Vtipné, zajímavé a rozhodně vhodné na sledování při dlouhých chvílích. Co se týče finále, vítěz/ka mě moc nepřekvapil/a, nicméně, můj favorit byl někdo jiný od samého začátku. Nejhorší na tom je, že vůbec netušíte, komu můžete věřit a kdo je jenom hráč, který v této anonymní hře umí chodit. Nicméně, je naprosto úžasné, jak vám hráči přirůstají k srdci, až křičíte na obrazovku při každém "blokování" influencery. Co k tomu dodat, každý účinkující se časem ukázal jako charismatický člověk, kterého nemůžete nemít rádi, přestože tam byli tací, které byste ze začátku propleskli. Ale tleskám a doufám, že bude ještě alespoň jedna série. Ačkoliv mi postavy z té první budou chybět, další nepohrdnu. Děkuji za tento zážitek. ()

kodwin

Moderní zábava, na kterou se lze koukat s manželkou a ještě se u toho bavit. Zajímavé jako sonda do života mladých Američanů. ()

Kowl3r

Ako odporca reality show som do tohoto išiel zo zaťatými päsťami a škrípajúcimi zubami ale budiš. Circle USA-3*-velmi ma prekvapila americká nátura mladých ľudí, samozrejme nikdy nikto neukáže aký je naozaj keď je 24/7 pod kamerami a cielene hrá o 100k, ale z celkového obrazu to bolo veľmi pozitívne a tí ľudia boli ok, príjemná oddychovka, skoro až telenovela , Shuby-Joey atd. Circle Brazil-2*- nedeľná prechádzka na Copacabane. Od brazilcov som ani nič iné nečakal , živelnosť, radosť, všetci krútia zadkami, akože si nikto nezávidí. Circle Francúzsko-5*- tak toto bolo, konečne sa to rozbehlo, stratégia, intrigy, falošné obvinenia, plač...My Európania sa s tým neserie**me. z 5-tich finalistov 3-ja falošný hráči, to o nás vypovedá mnoho. Valéria všetkých zabila , tohto týpka by som nechcel mať v živote za protivníka. Všetko toto stranou, The Circle má jeden odkaz a je veľmi hrozivý, sme zvieratá niekedy schované pod ovčím rúnom ale sme zákerní, sebeckí , povrchní, súdiaci, sexistickí, sme všetko zlé čo si vieš predstaviť pod pojmom ČLOVEK. A všetko sa dá zistiť z kontextu jednej vety a jedného lajku, ktorými či sa nám to páči alebo nie,žijeme všetci. Toto nám možno chceli ukázať bez ohľadu nato že na tom zarábajú :) Takže bacha čo zdielate , budte hráči ;-) Circle - message-avajé :) ()

zorrra

Toto mi mohli urobiť,že v tom najnapinavejsom sa dozviem,že ďalšia čast bude až o týždeň???? Ako hodnotit tento program...je to stupidita,všetci preafektovani,ale má to grády a človek sa nemôže prestať na to pozerať,takže rozum odkladám a riadim sa len pudmi a teda zatiaľ za 4* ()

arnaeth

Koncept vcelku ok, vhodne aj ako binge watch. Kamera a strih na vysokej urovni. Hry zaujmave. Otravny ALERT sound. Pridavanie ucastnikov do zakladnej party je dost zvlastne, ale v ramci konceptu povedzme ok. Neustale sa meniace pravidla do istej miery simuluju aj moc socialnych sieti. Satire on. Chybal mi tu akurat fact checking, shadow ban, alternovanie sukromnych sprav, sponzorovane prispevky a propaganda. Satire off. Ucastnici hry vcelku zaujmava skupina. Vela sa tu flirtuje, bullshit talku alebo detailov z backgroundu ucastnikov je pomenej. Zda sa, ze vznikaju aj skutocne priatelstva. Final 5 parada. ()

MisterSister

"Měl jsem štěstí a dostal jsem šanci vidět nový film Circle, a musím říci, že jsem byl doslova přepadnut smíchy! Tento film má vše - napětí, romantiku a hlavně neuvěřitelný humor, který vás nenechá v klidu ani na vteřinu. Navíc, Michelle Bateau (tzn. loď, nevím co znamená buteau) v hlavní roli předvedla absolutně geniální výkon a dodal/a filmu takovou náboj, že jsem se bavil od začátku až do konce. Pokud hledáte film, který vám zpříjemní večer a rozesměje vás od ucha k uchu, neváhejte a dejte Circlu šanci! ()