Dívka světových parametrů (TV film)

Komedie

Československo, 1979, 62 min

Příjemná jednohubka. Jen mi Josef Dvořák nepřišel jako bezstarostný mladík, ale jako zasloužilý tatínek od těch dvou dětí. Jinak bylo zcela evidentní, kam že, to vlastně směřuje. Takže, žádné překvapení se nekonalo. Škoda, že se to nepodařilo mnohem více zamotat. Ale nemuselo by jít o nic bláznivého.(5.9.2013)

• BigBang

P. Dietl napsal inscenaci nejspíš p. Dvořákovi na tělo. Dobré využití dětských herců. Mezi plusy patří i p. Augusta v montérkách, který vždy přichází na scénu s bujarým "Nazdááár!". P. Dvořák však vypadal na svých reálných 37 let, fakt ne na 25 let jeho postavy. Přes nepochybnou zručnost p. Dietla a špičkové herce je pořad přeci jenom hodně zdlouhavý. Z dnešního pohledu je divná role dívky, která samozřejmě dře v domácnosti pro malého prince.(8.6.2017)

• boombang

Dvořák a Janžurka výborní, fajn je i Eliška - všichni a všechno ostatní nestojí za řeč (nevěrohodnost a trapnost tu dost řve a speciálně Medřická je imho nesnesitelná). Apropos, sedmatřicetiletý Dvořák má pětiletého bráchu?? Ty velké věkové rozdíly představitelů rodičů a dětí atd. v českýcfh filmech mi už fakt lezou na nervy...(24.10.2012)

• topi

Praštěná komedie, kde Pepa Dvořák hraje lovce žen, ale do té role se vůbec nehodí, vzhledem i k jeho věku (kolem čtyřicítky) a vizáži. To je celej problém této inscenace, prostě působí nevěrohodně. Navíc jeho brácha je asi pětiletý dítě a ségra desetiletá holka, kteří vypadají spíše jako jeho děcka. Scénář Jaroslav Dietl napsal asi v opilosti a nějak se na něm moc nezamýšlel. Z jeho pera někdy vyšly příšerný paskvily. Tak jako tato nepovedená fraška.(28.4.2018)

Na jednu stranu velmi příjemná rodinná komedie, na druhou stranu velký rozpor v tom, že asi 28letého synka hraje 37letý Pepa Dvořák, který ale na svůj věk vypadá a těžko věřit tomu, že se chová jako puberťák, aby se na konci filmu zalíbil do Janžurky, své šéfky. Jinak místy velmi vtipný, jindy přeci jen hluchý televizní projekt pana Dietla, který sice má k dokonalosti daleko, ale jako archivní jednohudba poslouží. Hudba: Ladislav Štaidl(25.10.2012)